Başkan Nehir’ den Kütüphane Haftası Kutlaması

BAŞKAN NEHİR KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Samandağ Belediye Başkanı Mihhat Nehir Kütüphane Haftası dolayısıyla bir kutlama açıklaması yaptı.

Türkiye’ de 1964 yılından bu yana aralıksız olarak Mart ayının son Pazartesi günü başlayıp Nisan ayının ilk haftasına kadar çeşitli etkinliklerle kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, haftanın amacının, okuma alışkanlığının kazandırılması, Kitaplara sevginin ve ilginin arttırılması artırılması olduğuna dikkat çekti.

Bu yıl 53’cüsü düzenlenen hafta nedeniyle açıklamada bulunan Başkan Nehir:” Kütüphaneler, toplumun kültür ve medeniyet birikiminin en önemli hazinesidir. Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılardır. Kütüphaneler, bilginin paylaşılmasını ve yayılmasını, insanlığın bilgi birikimini gelecek nesillere aktararak uygarlığın gelişmesini sağlayan müesseselerdir. Dünyadaki değişimlerin gerisinde kalmamak, her şeyden önce, okuyan, araştıran ve tartışan bir toplum oluşturulması ile olanaklıdır.Kitap okuma oranı yüksek olan ülkelerin,ekonomi,bilim,sanayi ,eğitim vd.. her alanda başarılı ülkeler olduğunu görüyoruz.

Aydınlık yarınlara giden yol ,kitapların, kütüphanelerin sayısının,okuma oranının arttırılmasından geçmektedir. Çocuklarımızın, genç nesillerin kitaplarla buluşması, kitapların yaşamlarının bir parçası haline gelmesi için, Kitaplara ilginin ve sevginin arttırılması temennisiyle kütüphane haftasını kutlarım. “ifadelerine yer verdi.