Başkan Savaş’tan Yerrl BASINA Destek

Türkiye’de ve Hatay’da yaşanan olumsuz kur artışlarının ardından meydana gelen ekonomik dengesizlik yüzünden zor günler geçiren medya sektöründe faaliyet gösteren yerel basına bir destek de Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan geldi. 

Hatay’da ekonomik şartlar yüzünden zor günler geçiren medya sektörüne bir destek de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla HATMEK’te düzenlediği kokteyl etkinliğinde bir konuşma yapan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan geldi. Medya sektörünün ülke genelinde yaşanan olumsuz döviz kuru nedeniyle maliyetlerin artmasıyla birlikte zor günler geçiren medya sektörünün zarar görmemesi için elini taşın altına koyan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Meclisi’nde alınan kararların Basın İlan Kurumu aracılığı ile gazetelerde yayınlanacağının müjdesini verdi. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel gazetecilere yönelik HATMEK’te düzenlediği kokteyl etkinliğinde Basın İlan Kurumu’ndan resmi ilan alan yerel gazeteler için müjdeyi veren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Meclisi’nde alınan kararların bundan sonra yerel gazetelerde yayınlanacağını belirterek yerel basına imkanları doğrultusunda destek verileceğini belirtti.