Başkan ve Meclis Üyeleri

Seyfi Dingil Belediye Başkanı olduktan bu yana Ak Parti Meclis üyeleri ile belki de en kapsamlı en uzun ve en verimli toplantısını gerçekleştirdi.
Bir meclis üyesinin mazereti harici tüm meclis üyelerinin olduğu, Ak Parti İlçe Başkanı ve dört Belediye Başkan yardımcısının katıldığı en geniş kapsamlı toplantı idi bu.
Belki de Seyfi Dingil’ in meclis üyeleriyle ara sıra ayrı ses olması, bazı kararlarda farklı bakış açıları, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar, kendi içlerinde gruplaşmalar gibi bir çok sorunun kanımca sebebi iletişimsizlikten kaynaklanıyor.
Belki de Seyfi Dingil ayda bir bu istişare toplantısını yapsa bazı sorunlar büyümeden çözülür, bazı fikirlerin doğruluğu veya yanlışlığı gün yüzüne çıkar.
Çünkü Belediye Başkanı, yardımcıları ve fikir destekçisi meclis üyeleriyle ilerler.
“Şeyh uçmaz, müritleri uçurur!” misali…
Dün saat 17:00′ da başlayan toplantı gece 22:00′ da bitti.
Şimdiye kadar alınan kararlarda eksiklikler, fazlalıklar, hangi konularda yeterlilik veya yetersizlikler var masaya yatırıldı.
Kimin ne rahatsızlığı varsa söylemiş, kimin ne yanlış anladığı varsa, kafasında geleceğe dair planları varsa, kim hizmet adına bir fikri varsa hepsi paylaşılmış.
Ak Parti İlçe Başkanı Vedat Tosun’ un da katıldığı ve fikirlerini rahat beyan ettiği bir toplantı sonucunda notlar alınmış.
Böyle bir ortamdan kim huzursuz olabilir ki?
Veya bu toplantının iyi niyetinden kim şüphe edebilir ki?
Önemli olan bir yere çok hizmet değil, çok yere yeteri kadar hizmet etmektir.
Orta vade projelere imza atmak için yakın zamanda düğmeye daha hızlı basılacak.
Hatta bazı projeler uzun vadede olduğunu duydum. Belli mi olur 2019′ da tekrar aday olur kazanırsa Seyfi Dingil’ e veya seçilen başka birine kısmet olacak bazı projeler.
Toplantıda öne çıkan bazı projeleri sizinle paylaşmak istiyorum;
*Sebze hali 400 konutlu bir yapı olacak ve Kentsel Dönüşümde Rezerv Alanı olarak kullanılacak.
* Ziraat Bahçesi hayvanat bahçesinden akvaryuma kadar bir çok irili ufaklı sosyal etkinliklerin sunulduğu hizmet alanına dönüşecek.
* Down Kafe 3 ay içinde bitecek ve ve İskenderun’ da 1200 kayıt yapılmış, üzücü taraf ise 1700 civarı kayıtlı engelli vatandaşımız olmasına rağmen böyle güzel projelerden uzak kalması.
* Adliye Sarayı kavşağına yapılacak Merkez Cami için Hatay Valisi Ercan Topaca önemli uğraşlar veriyor. Oranın temeli atılmış ve hatta edindiğim önemli kaynaklar bir iş adamının 30 Milyon TL bizzat destek sağlayacağı yönünde.
* Sahildeki Nihal Atakaş Cami ise çalışmalar başlandı. 12 fore kazık çakılacak. Tahminimce bu proje 2016′ nın ortalarında ibadete açılacak.
* Servet Gıda’ nın karşısında bitme noktasına gelen otopark, garaj olarak değiştirilecek (Veya sığınak) ama hizmet otopark olarak devam edecek. En alt katta 21 adet işyeri kiralama değil satışı yapılacak ve gelirleri Belediye kasasına dahil edilecek.
* Toplum Sağlık Merkezi’ne 15 Doktor, 10 Personel ve Erken Tanı merkezi olarak önemli hizmetlerin sunulacağı 4. No’lu Tesisin Bahçesine iki adet Organik Büfe açılacak.
* Barış Parkı yapımı bitti denilebilir. Yalnız oraya ivedikle oturaklar yapılmalıdır. Seyfi Dingil’ e özellikle dikkat etmesini istediğim husus oradaki oturakların sağlam olması. Çünkü Sendikal, kurum veya bir çok topluluğun yeni eylem mekanı orası olacak. Oturak ciddi anlamda dayanıklı olmalıdır(!)
* Bilim Merkezi bazı kişilerin dalga konusu olsa da Ocak ayında start alacak. Bilim ve Teknoloji üzerine bir çok bilgi sahibi hatta bilgisizleri de ağırlayabilecek hizmet alanı gerçekleşecek.
* TOKİ’ den Türkiye’ de sayılı 1.60 emsal verdiği kentimize 15 yıl vadeli 4000 kişinin başını sokacağı proje düğmeye basıldığında,
* Karayolları Seyfi Dingil’ in söz verdiği gibi hızlanırsa,
* Kentsel Dönüşümde İskenderun’ da mağduriyet yaşanmadan uyumlu ve hızlı sonuçlanırsa kim tutar İskenderun’ u? Kim durdurur Seyfi Dingil’i ?
Yeter ki İskenderun’ da iletişim eksikliği, ilgisizlikten dolayı boy gösteren bilgisizlik olmasın.
HBB’ de İskenderun’ un trafiğini kolaylaştıracak AVM projesi süratle bitiriyor, Pac Meydanı’na da yapıma başlanıp bittiğinde yazın bambaşka bir İskenderun görecek herkes.
Böyle hizmetleri hem Lütfü Savaş hem de Seyfi Dingil hayata geçirirse kentimiz hakkettiği yerde olur.
Neticesinde “İştir kişinin aynası lafa bakılmaz.”
Siz Hakk için halka hizmet edin bırakın insanlar insanlarla uğraşadursun!
Neticesinde kim ne meslekte uğraşıyor ve Hakk için yapıyorsa o insanların gözünde zaten farklıdır!
Saygılarımla,