02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
27 Eylül 11:22
Yorum Yok
737
Başkan’dan Mete Aslan’a Veryansın

Başkan’dan Mete Aslan’a Veryansın

  İskenderun Belediyesi’nin altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürerken projenin geçmişipolemik konusu oldu.

İskenderun Belediye Başkanı Civelek: 30 yıldır cesaret edilemeyenleri yaptık. 
Bir süre önce basın toplantısı düzenleyen İskenderun Belediye eski başkanı Mete Aslan, “Bugün yapılan çalışmaların çoğu bizim dönemimize ait projelerdi. Şimdiki belediye yönetiminin yeni bir projesi yok” şeklindeki eleştirisine Yusuf Civelek yönetimi sessiz kalmıştı.
  Kişilerle polemiğe girmeyeceğini ısrarla belirten Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, isim vermeden bu eleştiriye bakın nasıl karşılık verdi:
  “Soğukoluk için bizim de teleferik projemiz oldu. Bunu açıklamadık. Çünkü hayata geçmeyen proje senin değildir, anlayışıyla yapmadığımız projeyi sahiplenmiyoruz. Birinci dönemde yapmak istediğimiz icraatların hepsini hayata geçirme şansımız yok. Kaldı ki İskenderun şehir içinde 800 km kazılarak yapılan içme suyu ve altyapı projemiz zatem başlı başına bir cesaret örneğidir. Bir çokları gibi seçimi düşünseydim ‘Bana ne, yol yapayım, kaldırımlar parklar yapayım benden sonrası tufan’ diyebilirdim.
  Belki bu göze daha hoş gelirdi. Ancak biz zoru seçtik. Daha doğrusu 20-30 senedir cesaret edilemeyeni yapmayı seçtik. Belki bu bazı çevrelerin eleştirisine malzeme oldu ama halkın gerçek hizmet beklentisi ve kalıcı bir eser bırakmak bize yakışan bir icraattı. Bakın iflas eden Fransız su şebekesi bugün itibariyle tamamen devre dışı kaldı. Artık tazyikli ve daha sağlıklı su verilmeye başlanıyor. Takdir halkımızın.”açıklamalarında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: