18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
27 Eylül 11:22
Yorum Yok
671
Başkan’dan Mete Aslan’a Veryansın

Başkan’dan Mete Aslan’a Veryansın

  İskenderun Belediyesi’nin altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürerken projenin geçmişipolemik konusu oldu.

İskenderun Belediye Başkanı Civelek: 30 yıldır cesaret edilemeyenleri yaptık. 
Bir süre önce basın toplantısı düzenleyen İskenderun Belediye eski başkanı Mete Aslan, “Bugün yapılan çalışmaların çoğu bizim dönemimize ait projelerdi. Şimdiki belediye yönetiminin yeni bir projesi yok” şeklindeki eleştirisine Yusuf Civelek yönetimi sessiz kalmıştı.
  Kişilerle polemiğe girmeyeceğini ısrarla belirten Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, isim vermeden bu eleştiriye bakın nasıl karşılık verdi:
  “Soğukoluk için bizim de teleferik projemiz oldu. Bunu açıklamadık. Çünkü hayata geçmeyen proje senin değildir, anlayışıyla yapmadığımız projeyi sahiplenmiyoruz. Birinci dönemde yapmak istediğimiz icraatların hepsini hayata geçirme şansımız yok. Kaldı ki İskenderun şehir içinde 800 km kazılarak yapılan içme suyu ve altyapı projemiz zatem başlı başına bir cesaret örneğidir. Bir çokları gibi seçimi düşünseydim ‘Bana ne, yol yapayım, kaldırımlar parklar yapayım benden sonrası tufan’ diyebilirdim.
  Belki bu göze daha hoş gelirdi. Ancak biz zoru seçtik. Daha doğrusu 20-30 senedir cesaret edilemeyeni yapmayı seçtik. Belki bu bazı çevrelerin eleştirisine malzeme oldu ama halkın gerçek hizmet beklentisi ve kalıcı bir eser bırakmak bize yakışan bir icraattı. Bakın iflas eden Fransız su şebekesi bugün itibariyle tamamen devre dışı kaldı. Artık tazyikli ve daha sağlıklı su verilmeye başlanıyor. Takdir halkımızın.”açıklamalarında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: