Başkent’te İskenderun Çok Farklı

İSKENDERUN STANDI ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR

Bu yıl 6.’si düzenlenen ‘Başkentte Hatay Günleri’, Atatürk Kültür Merkezindedevam ediyor.
Ankara Atatürk Kültür merkezinde gerçekleştirilen ve İskenderun BelediyeBaşkanı Seyfi Dingil’in de katıldığı tanıtım günlerinde İskenderun her yönüyleziyaretçilere tanıtılıyor.
İSKENDERUN STANDINA YOĞUN İLGİ
Sosyal ve kültürel değerlerin sergilendiği ve ziyaret edenlerin farklı kültürlerle buluşma fırsatı bulduğu tanıtım günlerinde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan İskenderun standı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve işadamları başta olmak üzere Hatay’ı merak eden vatandaşlar tarafından ziyaret edilen İskenderun standını, gurbette yaşayan
İskenderunlularda bir an olsun boş bırakmadı.İskenderun standını ziyaret edenlere kent hakkında tanıtıcı materyaller hediye ediliyor, İskenderun hakkında genel bilgiler eriliyor.Stantlar içinde en çok ziyaretçi akınına uğrayan İskenderun Belediye Standı misafirlerini adına yakışır şekilde ağırladı.
TANITIM ÇOK ÖNEMLİ
İskenderun’un Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “İlk önce bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Tanıtım günlerinde Ankara’daki Hataylı hemşehrilerimizle birlikte olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’de yaşayan insanlarımızı İskenderun’a davet ediyoruz. Gelsinler doğasıyla, deniziyle, iklimi
ile, insanı ile İskenderun’u görsünler. Herkese kapımız açık. Bizlerde gece gündüz demeden çalışarak İskenderun’u hak ettiği yere getirebilmek için büyük bir çaba içerisindeyiz.” dedi.