Başsavcı Çelikkol’dan HGC’ye Ziyaret

BAŞSAVCI ÇELİKOL’DAN
HGC İSKENDERUN TEMSİLCİLİĞİNE ZİYARET
İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC ) İskenderun Temsilciliğine nezaket ziyaretinde bulundu. HGC İskenderun Şube Başkanı Sabriye Sönmez ve bazı üyelerin katılımı ile (Covid -19 nedeniyle) karşılanan Başsavcı Çelikkol, hoş sohbet ortamında karşılandı.
İskenderun Adliye Binasında’ki çalışmaları anlatan Başsavcı Çelikkol, İskenderun’a yakışır, yenilikler yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.

Önümüzdeki günlerde 2020 yılının adli istatistiklerini basın mensuplarına bildireceklerini ifade eden Çelikol, ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde birlikteliğin ve özverili çalışmanın daha büyük önem arz ettiğine dikkat çekti.

HGC İskenderun Şube Başkanı Sabriye Sönmez’de gerçekleştirilen ziyaretten memnun olduklarını belirterek, Medya Mensuplarının bilgiye ulaşmakta zorluk çekmediklerini ifade etti. Kamu yararı gözeten haberin de önemine vurgu yapan Sönmez, toplumun değer yargılarını aşmadan habercilik yapmanın Basın Ahlak Kuralları gereğince uygunluk taşıması, masumiyet karinesinin’ de göz önünde tutularak haberlerin yazılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Başsavcı Çelikkol’un HGC İskenderun Temsilciliği ziyaretinde, Asi Haber Gazetesi Sabriye Sönmez, Tuğba Sönmez, Hatay Metropol.com Seyhan Tan, Sonay Medya Hayati Sonay, Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener, katılım gösterdiler.