Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA

Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.
Üyelerin hak ve menfaatleri doğrultusunda bir dizi ziyaret ve görüşme gerçekleştirmek için Hatay’a gelen Belediye İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan,Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Kemal Çavuşoğlu, Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Güney Demirdaş ve Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile bir araya gelerek yeni kadroya geçen üyelerin toplu iş sözleşmesi ve ikramiyeleri ile ilgili konuları masaya yatırarak olumlu yönde birleştiler.
Sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette Belediye İş Sendikası yöneticilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu kaydeden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, işçilerimiz için gereken her türlü fedakarlığı gösterebileceklerini kaydetti.
Hatay’daki Belediye İş Sendikası çatısı altında çalışan işçilerimizin hak ve menfaatlerini korumak için ellerinden gelen mücadeleyi her platformda sergileyeceklerini kaydeden genel merkez heyeti, gerçekleşen görüşmede güzel sonuçlar çıkacağını önemle ifade ettiler.
Belediye İş Sendikası genel merkez yöneticileri HATSU Özel Kalem Müdürü Metin Savaş ile de görüşerek samimi bir ortamda sorunları ve çözüm önerilerini ele aldılar. Savaş, konuklarını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek görevlerinde başarılar diledi.
Belediye İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan,Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Kemal Çavuşoğlu, Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Güney Demirdaş ve Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç’tan oluşan heyet, bölgemize gerçekleştirdikleri ziyarette Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Ana Bina, Zabıta ve HATSU’da görevli üyeleriyle de bir araya geldiler.
İşyeri toplantılarında Covid-19 sürecinden, emekçileri ilgilendiren esnek çalışma maddeleri geri çekilen torba yasaya ve son yasal düzenlemelere kadar birçok konuda üyelerimizle görüş alış verişinde bulundular, onların görüşlerini önerilerini dinlediler, sorularını yanıtladılar.