20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ekim 16:55
Yorum Yok
1629
Belediye’den Sirk Engeli!

Belediye’den Sirk Engeli!

Uzun yıllardır Türkiye’nin bir çok şehrinde faaliyetini sürdüren ve sahipleri İskenderun’lu olan Anatolia Sirk’i İskenderun Belediyesi’nin engeline taklıdı. Bir çok hayvan bu yüzden telef olabilir!

 

Geçtiğimiz aylarda Mersin, Tunceli ve Hakkari’de gösteri yapan Anatolia Sirki, Aslan, Ayı, Yılan, Timsah, Maymun gibi hayvanları taşıyan tırlarını Perşembe günü Prime Mall yanındaki boş araziye getirdi. Geçtiğimiz senelerde de aynı alanda sirk kuran ve belediye engeline takılmayan Anatolia Sirki, Belediye Ekiplerinin talimatı üzerine hayvan yüklü tırları bu alandan çıkarıp Lunapark yanındaki alana taşıdılar.

 

Lunapark yetkililerinin de izin vermesine rağmen yine Belediye ekiplerine takılan Anatolia Sirki, bayram öncesi hayvanlarının telef olmaması için bir çözüm arıyor…

Konuyla ilgili iskenderunpost.com’a özel açıklamalarda bulunan Sirk Yetkilisi Hande Ulukuz, “Geçtiğimiz günlerde Mersin’de sirk kurmak istedik. Sağolsun Emniyet Müdürlüğü sahasına kurmamıza izin verdiler. Hatta onlarca teşekkür aldık, bir daha beklediklerini söylediler. Kurban bayramı için şehrimiz İskenderun’da kurmayı planladık fakat Belediye engeline takıldık. Tüm hayvanlarımız Kazakistan’dan geldi ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığından onaylıdır. Sirkimizin vergi levhası mevcuttur. Önce Avm yanı, Şimdi de Lunapark yanından izin almamıza rağmen çıkarılıyoruz. Resmi olarak tüm belgelerimiz eksiksiz. Biz yasa dışı bir sirk kurmak istemiyoruz. Hem biz mağdur olduk, hem de hayvanlarımız telef olmak üzere. Bu konuda yetkililerden acilen bir çözüm bekliyoruz” açıklamasında bulundu…

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: