BELEN’ DE MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ

Belen Kıcı İlk/Ortaokulunca 13 Aralık 2019 Cuma günü saat 10:00’da gerçekleştirilen “Milli Kültür Sergisi” açılışına, Kaymakam Hayrettin BASKIN, İlçe Jandarma Komutanı Ertan AYDIN, Belen Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah ÖNDER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal AYVAZOĞLU, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Öğretmen, öğrenci ve velilerin uyum içerisinde ortaklaşa yapmış oldukları çalışma sonucunda Milli Kültürümüzü yansıtan geçmiş zamanda kullanılan el emeği göz nuru ürünler, araç ve gereçler, günümüzde kullanılmayan elektronik cihazlar ile mutfak kültüründen oluşan sergi gezilerek, eserler hakkında bilgiler alındı.
Kaymakam BASKIN, Bu tür etkinliklerle köklü ve asil bir geçmişe sahip olan ecdadımızın gelenek ve göreneklerini, yaşadıkları zorlu şartları, kullandıkları alet, edavat ve cihazları yeni neslimize tanıtılması, geçmiş ile günümüz yaşantısına bir ışık tutma babında hazırlanan bu çalışma sonucu oluşturulan Milli Kültür Sergisinin hazırlanmasında, emeği geçen, idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Program yapılan ikramlarla sona erdi.