Belen Kaymakamlığı’ ndan Spor Günleri

HERKES İÇİN SPOR GÜNLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ev sahipliğinde, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen etkinlik, 15:30-17:00 saatleri arasında Belen İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Belen Kaymakamı Hayrettin BASKIN, Herkes İçin Spor Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa KARAKUŞ, Herkes İçin Spor Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin BAKAN, Belediye Başkan Yrd. Abdullah ÖNDER, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar iştirak etti.

Etkinlik, Saygı duruşu, İstiklal marşı ve Herkes İçin Spor Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin BAKAN’ın açılış konuşması ile başladı. İskenderun Gençlik Merkezinin down sendromlu çocuklarının gösterisi, Herkes İçin Spor Federasyonu gösteri ekibinin capoiera gösterileri, İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün judo gösterileri, aba güreşi, çuval yarışı, halat çekme yarışmasının ardından, etkinliğe iştirak eden çocukların katılımında interaktif spor oyunlarından mangala, bilek güreşi, langırt, trambolin, mini golf, şişme çocuk oyunları, ok atma, hemsball ve dev janga ile sona erdi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Hatay İl Temsilcisi BAKAN Konuşmasında; Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanlığımızın amacı 3 yaşından 93 yaşına kadar, her yaşta ve her kesimdeki insanının yaşam kalitesini arttırmak; sağlık, huzur ve mutluluğu ön plana çıkaracak kültürle birlikte bütün spor branşlarının yaygınlaştırılması için şenlik, oyun ve rekreatif yarışmalar düzenlemek, tüm kötü alışkanlıklardan uzak durmak, daima aktif yaşam tarzını benimseme, aile ve toplum ile uyum içinde olma gibi değerleri kazandırmaya çalışmaktadır.

Bu kapsamda, Başkanlığımızın 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Herkes İçin Spor Günleri” faaliyetleri federasyonumuz koordinesinde bugünde Belen’de yapılmaktadır. Bu etkinlerin gerçekleştirilmesinde Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanlığımıza, İl Müdürlüğümüze, İlçe Müdürlüğümüze, Milletvekilimiz Abdulkadir ÖZEL’e, Kaymakamlığımıza, Belediye Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz, diyerek konuşmalarını tamamladılar.