BELEN OSB NEREDE?

Hatay Büyükşehir olmasından sonra yeniden şekillenen ilçelerin en büyük sıkıntılarından birini Belen İlçesi yaşıyor.

İlçe sınırları Bakras köyüne kadar genişleyen Belen’ in Antakya Organize Sanayi Bölgesi kendi ilçe sınırlarına dahil olduğu halde Antakya Organize Sanayi Bölgesi olarak devam etmesi Belenli vatandaşlar tarafından tepkilere yol açıyor.

Hala Büyükşehir statüsüne resmi olarak geçmediğinden şikayet eden vatandaşlar “Belen sınırları içerisinde olan Organize Sanayi Bölgesi’ nin temizliğine kadar bir çok sıkıntısını kendi vergilerimizle, işçilerimizle yapıyoruz ama meyvesini hala Antakya ilçesi yemektedir. Belen sınırları içerisinde olan OSB’ nin kanunen Belen ilçesine devredilmesi ve Belen Organize Sanayi olarak adının değiştirilmesi gerekmektedir.” açıklamasında bulundular.

Büyükşehir Gazetesi ve İskenderunpost olarak komuoyunda uzun süre tepkiler aldığımız bu konu da yetkilileri derhal göreve davet ediyor ve Belen’ in sınırları içerisinde olan ve bir çok Belediye faaliyetlerinin yapıldığı Topboğazı mevkisindeki bu Sanayi Kuruluşu’ nu Belen Organize Sanayi olarak düzeltilmesi gerekmektedir. Türkiye’ de başka hiçbir yerde kendi sınırları içerisinde başka bir ilçe adı ile  faaliyet göstermediği gerçeğini hatırlatıyoruz ve iki yıldır devam eden bu yanlışlığın düzeltilmesini yetkililere duyuruyoruz.