BEN PROJESİ’NDEN BİR SOSYAL ETKİNLİK DAHA

Sosyal Ben Projesi Hassa Güvenç İlkokulu ile devam ediyor.

İskenderun Özel Uğur Lisesi ‘Sosyal Ben’ kulübü Başkanı Ece S. Kaba Hassa Aktepe Güvenç İlkokulu’na sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları projeleri kamuoyu ile paylaştı.

Kulüp üyeleriyle birlikte yaptıkları çalışmaları düzenlenen basın toplantısıyla aktaran Uğur Lisesi ‘Sosyal Ben’ Kulübü Başkanı 12. Sınıf öğrencisi Ece S. Kaba “Sosyal Ben, ihtiyacı olan bölgelerde, ilköğretim çağındaki çocuklara sosyal eğitim verme amacı ile düzenlenen sosyal sorumluluk projesidir. Biz Özel Uğur Temel Lisesi Sosyal Ben Kulübü olarak insanları gönüllü olmaya ‘Dünya Gönüllüler Günü’ aracığı ile davet ediyoruz” dedi.

Ece S. Kaba, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun, 1985 yılında gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amaçlı 5 Aralık tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmasına karar verildiğini söyledi. Türkiye de aralarında olmak üzere 123 ülkede 5 Aralık, Dünya Gönüllüler günü olarak kutlandığını ifade eden Ece S. Kaba “Kişinin kendi inisiyatifini kullanarak, herhangi bir karşılık beklemeden üstlendiği sorumluluktur. Gönüllülük başkasını mutlu etmenin en büyük mutluluk olduğunu fark etmektir. Biz Özel Uğur Temel Lisesi Sosyal Ben Kulübü olarak, öğretmenlerimizin, tüm arkadaşlarımızın ve ailelerimizin desteği ile bu güne yönelik bir çalışma düzenledik. Biz hiç tanımadığımız ve hiç bilmediğimiz bir köye gittik. Hatay’ın Hassa ilçesine bağlı Aktepe Mahallesindeki Güvenç İlkokulu’nu ziyaret ettik. Okulun ihtiyaçlarını belirledik. Okulun hem fiziki şartlarını iyileştirmek hem de öğrencileri birebir desteklemek amacıyla bir proje hazırladık” diye konuştu.

Bu projelerine destek veren tüm arkadaşlarına, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür eden Ece S. Kaba şunları kaydetti: “Projemizi basın aracılığı ile Hatay Kamuoyuna sunuyoruz. Özel Uğur Temel Lisesi Sosyal Ben Kulübü olarak, Dünya Gönüllüler Günü’nün Farkındayız ve Farkına Vardırmak istiyoruz. Biz Özel Uğur Temel Lisesi Olarak mutluluğun resmini çizmek istiyoruz”