01 Aralık 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Ocak 21:15
Yorum Yok
621
Beşar Esad’dan Flaş Karar!

Beşar Esad’dan Flaş Karar!

AFP haber ajansına konuşan Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Haziran ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Bu yıl yeni bir dönem yaşanacağını belirten Esad, ayakta kalmaması ve eğer seçimlere katılırsa başarılı olmaması için herhangi bir sebep olmadığını açıkladı. 

AFP’ye özel bir röportaj veren Beşar Esad, Çarşamba günü İsviçre’nin Montrö kentinde gerçekleşecek olan Cenevre-2 konferansıyla ilgili de konuştu. Esad konferansta ülkesinde akan kanın durması ve terörizme karşı savaş verilmesi için bazı şeylerin ele alınmasını umduğunu söyledi.
Esad, “Cenevre Konferansı, terörle mücadeleye dair somut sonuçlar getirmeli. Bu konuyu içermeyen siyasi sonuçların hiçbir değeri olmaz.” dedi. “Konferans özellikle, terörist, silah ve para göndererek terör ihraç eden ülkelere baskı uygulamalı.” ifadelerini kullanan Esad, bu kapsamda Suudi Arabistan ve Türkiye’ye suçlama yöneltti.

 

Haziran ayında yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimlerinde adaylık ihtimalinin yüksel olduğunu söyleyen Esad, “Kamuoyunun talebi bu yönde olursa adaylık için bir saniye bile tereddüt etmem.” dedi. Esad, muhaliflerin kurduğu Suriye Milli Koalisyonu üyelerine yeni hükümette bakanlık verilmesi ihtimalini ise “hiç gerçekçi değil” sözleriyle reddetti.
besar-esad-dan-flas-karar

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: