20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Ocak 21:15
Yorum Yok
560
Beşar Esad’dan Flaş Karar!

Beşar Esad’dan Flaş Karar!

AFP haber ajansına konuşan Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Haziran ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Bu yıl yeni bir dönem yaşanacağını belirten Esad, ayakta kalmaması ve eğer seçimlere katılırsa başarılı olmaması için herhangi bir sebep olmadığını açıkladı. 

AFP’ye özel bir röportaj veren Beşar Esad, Çarşamba günü İsviçre’nin Montrö kentinde gerçekleşecek olan Cenevre-2 konferansıyla ilgili de konuştu. Esad konferansta ülkesinde akan kanın durması ve terörizme karşı savaş verilmesi için bazı şeylerin ele alınmasını umduğunu söyledi.
Esad, “Cenevre Konferansı, terörle mücadeleye dair somut sonuçlar getirmeli. Bu konuyu içermeyen siyasi sonuçların hiçbir değeri olmaz.” dedi. “Konferans özellikle, terörist, silah ve para göndererek terör ihraç eden ülkelere baskı uygulamalı.” ifadelerini kullanan Esad, bu kapsamda Suudi Arabistan ve Türkiye’ye suçlama yöneltti.

 

Haziran ayında yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimlerinde adaylık ihtimalinin yüksel olduğunu söyleyen Esad, “Kamuoyunun talebi bu yönde olursa adaylık için bir saniye bile tereddüt etmem.” dedi. Esad, muhaliflerin kurduğu Suriye Milli Koalisyonu üyelerine yeni hükümette bakanlık verilmesi ihtimalini ise “hiç gerçekçi değil” sözleriyle reddetti.
besar-esad-dan-flas-karar

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: