29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
14 Şubat 05:02
Yorum Yok
617
Biletix Biletlerimizi Satmıyor

Biletix Biletlerimizi Satmıyor

Protest müziğin önemli temsilcilerinden Grup Yorum, 24 Şubat’ta Yalova’da, 25 Şubat’ta Bursa’da ve 26 Şubat’ta Kocaeli’de verecekleri konserin biletlerini Biletix’in satmama kararı aldığını açıkladı.

Daha önceki konserlerinin biletleri www.biletix.com adresi üzerinden satılan Grup Yorum’un üyelerinden İnan Altın, bu kez ret cevabıyla karşılaştıklarını belirtti.  Altın, Malatya’da Dünya Kadınlar Günü Etkinliği’ne katılmak ve Grup Yorum konseri bileti satmak gerekçeleriyle haklarında ‘terör örgütü propagandası’ suçundan dava açılan ve 1 ile 13 yıl arasında değişen hapis cezalarına mahkum olan 6 üniversite öğrencisini hatırlatarak, “Malatya’daki gençlerin biletlerimizi sattıkları için ceza alması sonrası, Biletix de ambargoya başladı” dedi. Biletix’in yasadışı bir iş yaptığını kaydeden Altın, “Kimse bizi terör örgütüne yardım ettiğimize dair sözlerle itham edemez. Baskının, bir başka çeşidiyle karşı karşıyayız.”

‘Boykot kampanyası başlatabiliriz’
Organizatör Ali Şenol ise Biletix ile yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı: “Geçen çarşamba günü Biletix’e mail attım, konser biletlerinin satışı için. Ardından beni Biletix’in bir temsilcisi aradı ve üst yönetimin aldığı karar gereği biletlerimizi satamayacaklarını söyledi. Neden diye sorduğumda da Malatya olayını, bir yazı aldıklarını, kendilerinde Grup Yorum’un parayı PKK’ya aktardığı bilgisinin olduğunu söyledi. Bu konuşmanın kayıtları da vardır. Bu gerekçeyi yazılı olarak istedim. Ayrıca sözünü ettikleri gibi bir yazı varsa onu da istedim. Bizim Biletix ile uzun süreli bir sözleşmemiz var. Yasal haklarımızı kullanabiliriz.”

Biletix: Araştırıyoruz
Biletix’ten akşam saatlerinde yapılan açıklamada, “Grup Yorum konser biletlerinin satışına ambargo koyduğumuza yönelik açıklama ve yorumlar, hiç bir doğruluk payı içermemektedir. Satışın önünde hukuki bir engel olup olmadığının netleşmesinin ardından, her ticari işletme gibi organizasyon ile ilgili son kararımızı alarak uygulamaya koyacağız” denildi.

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜLTÜR & SANAT ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Antakya Bilim Merkezi Kuruluyor

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği İle  ANTAKYA BİLİM MERKEZİ KURULUYOR  Antakya Belediye Başkanı  İzzettin Yılmaz gönül belediyeciliği anlayışı... Devamı..

Mavi Çocuk Akademisi Kayıtları Devam Ediyor

Bölgenin en kapsamlı anaokulu olan Mavi Çocuk Akademisi profesyonel ekibi ve detaylı öğretim faaliyetleri ve COVID19′ e karşı tam teşekküllü önlem alarak... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

Lütfü Savaş’tan Önemli Açıklamalar

BAŞKAN SAVAŞ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDUHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 28 Temmuz Salı günü Beyzade FM’in canlı yayın konuğu.Hatayspor’un 53... Devamı..

Iskenderun’da Ayasofya Kutlaması

İskenderun’dan Tüm Dünya’ya Tatlı Bir Mesaj; AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den tüm İskenderun’lu hemşehrilerine davet. 10 Temmuz İtibariyle Fatih... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: