18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
14 Şubat 05:02
Yorum Yok
555
Biletix Biletlerimizi Satmıyor

Biletix Biletlerimizi Satmıyor

Protest müziğin önemli temsilcilerinden Grup Yorum, 24 Şubat’ta Yalova’da, 25 Şubat’ta Bursa’da ve 26 Şubat’ta Kocaeli’de verecekleri konserin biletlerini Biletix’in satmama kararı aldığını açıkladı.

Daha önceki konserlerinin biletleri www.biletix.com adresi üzerinden satılan Grup Yorum’un üyelerinden İnan Altın, bu kez ret cevabıyla karşılaştıklarını belirtti.  Altın, Malatya’da Dünya Kadınlar Günü Etkinliği’ne katılmak ve Grup Yorum konseri bileti satmak gerekçeleriyle haklarında ‘terör örgütü propagandası’ suçundan dava açılan ve 1 ile 13 yıl arasında değişen hapis cezalarına mahkum olan 6 üniversite öğrencisini hatırlatarak, “Malatya’daki gençlerin biletlerimizi sattıkları için ceza alması sonrası, Biletix de ambargoya başladı” dedi. Biletix’in yasadışı bir iş yaptığını kaydeden Altın, “Kimse bizi terör örgütüne yardım ettiğimize dair sözlerle itham edemez. Baskının, bir başka çeşidiyle karşı karşıyayız.”

‘Boykot kampanyası başlatabiliriz’
Organizatör Ali Şenol ise Biletix ile yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı: “Geçen çarşamba günü Biletix’e mail attım, konser biletlerinin satışı için. Ardından beni Biletix’in bir temsilcisi aradı ve üst yönetimin aldığı karar gereği biletlerimizi satamayacaklarını söyledi. Neden diye sorduğumda da Malatya olayını, bir yazı aldıklarını, kendilerinde Grup Yorum’un parayı PKK’ya aktardığı bilgisinin olduğunu söyledi. Bu konuşmanın kayıtları da vardır. Bu gerekçeyi yazılı olarak istedim. Ayrıca sözünü ettikleri gibi bir yazı varsa onu da istedim. Bizim Biletix ile uzun süreli bir sözleşmemiz var. Yasal haklarımızı kullanabiliriz.”

Biletix: Araştırıyoruz
Biletix’ten akşam saatlerinde yapılan açıklamada, “Grup Yorum konser biletlerinin satışına ambargo koyduğumuza yönelik açıklama ve yorumlar, hiç bir doğruluk payı içermemektedir. Satışın önünde hukuki bir engel olup olmadığının netleşmesinin ardından, her ticari işletme gibi organizasyon ile ilgili son kararımızı alarak uygulamaya koyacağız” denildi.

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜLTÜR & SANAT ” Haberleri

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

Lütfü Savaş’tan Önemli Açıklamalar

BAŞKAN SAVAŞ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDUHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 28 Temmuz Salı günü Beyzade FM’in canlı yayın konuğu.Hatayspor’un 53... Devamı..

Iskenderun’da Ayasofya Kutlaması

İskenderun’dan Tüm Dünya’ya Tatlı Bir Mesaj; AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den tüm İskenderun’lu hemşehrilerine davet. 10 Temmuz İtibariyle Fatih... Devamı..

YAYMAN:Kültür Başkenti Yapacağız

AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN YAYMAN:“HATAY’I KÜLTÜR TURİZMİNİN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ” YAYMAN: “ŞEHİR MÜZEMİZ BİTTİ”AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizm... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

Turizm Rehberi Belen’ de

“Profesyonel Turist Rehberleri Belen’de”Hataylı profesyonel turist rehberler ve TURSAB BYK Hatay Sekreteri İbrahim Yavuz, Belendeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmak amacıyla yaptığı... Devamı..

Savaş:HADO Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir belediyesinin şehre kazandıracağı en önemli kazanımlardan biri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Arsuz Madenli’deki iskelede Büyükşehir Fen... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: