18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
11 Aralık 14:12
Yorum Yok
298
Bir daha 90 yıl sonra yaşanacak!

Bir daha 90 yıl sonra yaşanacak!

Aralık ayının 11’inci günü son takvim uyumuyla geldi. Bu uyum bir daha 90 yıl sonra yaşanacak.

 

Bugün saatler 14.15’i gösterdiğinde uyumlu rakamlar bir araya gelecek, 11.12.13.14:15:16…

Bir biri ardına sayılardan oluşan ve 11 Aralık 2013 tarihinin gün, ay, yıl şeklinde yazılışı anlamına gelen 11.12.13 tarihi bugüne anlam yüklemek isteyenler tarafından iple çekiliyordu.

 

ÇİFTLERİN SABIRSIZLIKLA BEKLEDİĞİ GÜN 
takvimde 12 ay bulunması sebebiyle böyle bir uyumun en yakın 90 yıl sonra yaşanacak olması da 11.12.13’ü önemli kılan bir başka detay.

 

21.Yüzyılın en son birbirini takip eden rakamlarını ardı ardına geldiği gün bugün yani 11-12-13 tarihi. Bir çok çiftin rakamların dizilişine göre evlenme tarihlerini ayarladığı bilinen bir şey. BU nedenle Çarşamba günü bu tarihi kaçırmak istemeyenlerinde olacağı tahmin ediliyor.
Hollanda’da şuana kadar sadece Amersfoort belediyesini bu önemli tarihte bir etkinlik düzenlediği belirtiliyor. Bu belediyede 10 çift saat tam 14:15’de imzalarını atacak ve bu şekilde bir “11-12-13-14-15” dizisini yakalayacak. Bir başka özellik ise bu çiftlerden bir tanesinin tam 16 yıldır birlikte oluşu.
Amersfoort belediyesi 9.10 tarihinde belediyeye başvuran 170 çiftten 10’unu bugün evlendirmek üzere belirledi ve nikah masraflarını da üstlendi.
Rakamlar birbiri ardına sıralanırsa da 9 Ekim tarihinde seçilen 10 çift 11-12-13 tarihinde 14:15’de evlenmiş olacak.
bir_daha_90_yil_sonra_yasanacak_h34095

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: