02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
11 Aralık 14:12
Yorum Yok
365
Bir daha 90 yıl sonra yaşanacak!

Bir daha 90 yıl sonra yaşanacak!

Aralık ayının 11’inci günü son takvim uyumuyla geldi. Bu uyum bir daha 90 yıl sonra yaşanacak.

 

Bugün saatler 14.15’i gösterdiğinde uyumlu rakamlar bir araya gelecek, 11.12.13.14:15:16…

Bir biri ardına sayılardan oluşan ve 11 Aralık 2013 tarihinin gün, ay, yıl şeklinde yazılışı anlamına gelen 11.12.13 tarihi bugüne anlam yüklemek isteyenler tarafından iple çekiliyordu.

 

ÇİFTLERİN SABIRSIZLIKLA BEKLEDİĞİ GÜN 
takvimde 12 ay bulunması sebebiyle böyle bir uyumun en yakın 90 yıl sonra yaşanacak olması da 11.12.13’ü önemli kılan bir başka detay.

 

21.Yüzyılın en son birbirini takip eden rakamlarını ardı ardına geldiği gün bugün yani 11-12-13 tarihi. Bir çok çiftin rakamların dizilişine göre evlenme tarihlerini ayarladığı bilinen bir şey. BU nedenle Çarşamba günü bu tarihi kaçırmak istemeyenlerinde olacağı tahmin ediliyor.
Hollanda’da şuana kadar sadece Amersfoort belediyesini bu önemli tarihte bir etkinlik düzenlediği belirtiliyor. Bu belediyede 10 çift saat tam 14:15’de imzalarını atacak ve bu şekilde bir “11-12-13-14-15” dizisini yakalayacak. Bir başka özellik ise bu çiftlerden bir tanesinin tam 16 yıldır birlikte oluşu.
Amersfoort belediyesi 9.10 tarihinde belediyeye başvuran 170 çiftten 10’unu bugün evlendirmek üzere belirledi ve nikah masraflarını da üstlendi.
Rakamlar birbiri ardına sıralanırsa da 9 Ekim tarihinde seçilen 10 çift 11-12-13 tarihinde 14:15’de evlenmiş olacak.
bir_daha_90_yil_sonra_yasanacak_h34095

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: