18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Kasım 20:48
Yorum Yok
1028
Bir Kez Daha Ahmet AKÇA

Bir Kez Daha Ahmet AKÇA

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 nolu Şubesi tarafından gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulunda Ahmet Akca güven tazeledi. İskenderun Anadolu Kız Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve tek liste halinde gidilen kongreye MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, Karayılan Belediye Başkanı ve İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mehmet Yurtman, İskenderun Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gül, MHP İsenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Tek Liste haline gidilen kongrede söz alan Başkan Ahmet Akca, “Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubemiz Erzin, Dörtyol, Belen ve İskenderun İlçelerimizde teşkilatlanmış ve tüm ilçelerinde yetkili sendika olmuştur. Bugün sendikamız 2300’e yaklaşan üyesi ile bölgemizin en büyük memur sendikasıdır. Bu başarıyı ortaya çıkaran başta üyelerimiz olmak üzere, işyeri temsilcilerimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, Şube yöneticilerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Dik duruşun ve civan mertliğin destanlaştığı bir teşkilatın mensubu ve başkanı olmaktan gurur duyuyorum. İktidarın ve İktidar yanlısı bir sendikanın akıl almaz baskılarına, izandan yoksun tekliflerine, koltuk ve makam dağıtmalarına rağmen bizi ilçelerimizde ve ilimizde yetkili kıldıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
2013 Ağustos ayında Toplu Sözleşme görüşmelerinin adeta bir çadır tiyatrosu haline geldiğine dikkat çeken Başkan Ahmet Akca sözlerine şöyle devam etti: “23 günlük çalışma ortamı var iken sözde yetkili olan sendika Memurlarımızı Toplu Sözleşme Masasında satmıştır. Sanki kazanım gibi gösterilen Seyyanen 175 TL. lik artış aslında Aslında hükümetin teklifi olan %6’lık artışında altında kaldığını göstermiştir. Seyyanen yapılan bu artış nedeniyle ekders ücretlerinde, fazla mesailerde, ve katsayıya bağlı tüm kazanımların artmamasına neden olmuştur. 4/C Sözleşmeli Çalışanlarımıza kadro beklerken, sözde %40 artış aldık diyerek bu arkadaşlarımızı kandırabileceklerini mi? Zannediyorlar. Halbuki kadro verilmiş olsa idi 4C’li çalışan kardeşlerimiz %100 maaş artışı elde etmiş olacaklardır. Her iş kolunda Memurlarımızın onlarca talep ve beklentileri raporlar halinde iken ve bunun hükümet ile müzakere edilmesi gerekirken, adeta yangından mal kaçırırcasına bir bayram arifesinde diğer konfederasyonların toplantıya katılmalarına bile fırsat vermeden toplu sözleşme imzalamıştır. Bu da göstermektedir ki malum sendika hükümet ile kapalı kapılar ardında önceden hazırlanmış metinleri imza etmiştir.

Kıymetli Delegasyon, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz dönem içerisinde onlarca yanlışın altına imza atmıştır. Norm Kadro Fazlası öğretmenlerin re’sen atamalarını yapmış, İdarecilerin alan değişikliği işlemini hukuksuz bir şekilde yapmamış, Okul dönüşümlerinde öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin mağduriyet yaşamasına sebep olmuştur. Milli Eğitim Müdürlüğü, sözlü sınavlarda dahi adaleti sağlaması gerekirken, kantarın topuzunu kaçırmış, Yazılı sınavda Hatay birincisi olan öğretmenimize ilin en düşük sözlü notunu vererek Guinnes rekorlar kitabına girmeye adaydır. Yazılı notu çok düşük olan Malum sendikanın yöneticisine ise ağzı ile kuş tutmuş muamelesi yaparak Hatay’ın en yüksek notunu vermiştir. Ancak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü şunu unutmamalıdır ki; bu kantar gün gelecek kendilerini de tartacaktır.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşanan bu kadar olumsuzluğa çözüm üretmek yerine, mağdur olan eğitimci arkadaşlarımıza mahkemenin yolunu göstermiştir. Şubemiz bu yapılan yanlışların üzerine giderek, gerek basın açıklaması, gerek Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu ve de Üyelerimize dava açtırmak suretiyle mücadelesini sürdürmüştür. Sürdürmeye de devam edecektir” diye konuştu.
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesinin yönetimi şu isimlerden oluştu: Ahmet Akca, Yaşar Gürkan, Yavuz Selim Yanık, Adem Aslan, Hanifi Şener, Abdullah Çalışır ve Gökhan Kayım.

akca

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: