27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Kasım 20:48
Yorum Yok
1101
Bir Kez Daha Ahmet AKÇA

Bir Kez Daha Ahmet AKÇA

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 nolu Şubesi tarafından gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulunda Ahmet Akca güven tazeledi. İskenderun Anadolu Kız Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve tek liste halinde gidilen kongreye MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, Karayılan Belediye Başkanı ve İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mehmet Yurtman, İskenderun Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gül, MHP İsenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Tek Liste haline gidilen kongrede söz alan Başkan Ahmet Akca, “Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubemiz Erzin, Dörtyol, Belen ve İskenderun İlçelerimizde teşkilatlanmış ve tüm ilçelerinde yetkili sendika olmuştur. Bugün sendikamız 2300’e yaklaşan üyesi ile bölgemizin en büyük memur sendikasıdır. Bu başarıyı ortaya çıkaran başta üyelerimiz olmak üzere, işyeri temsilcilerimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, Şube yöneticilerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Dik duruşun ve civan mertliğin destanlaştığı bir teşkilatın mensubu ve başkanı olmaktan gurur duyuyorum. İktidarın ve İktidar yanlısı bir sendikanın akıl almaz baskılarına, izandan yoksun tekliflerine, koltuk ve makam dağıtmalarına rağmen bizi ilçelerimizde ve ilimizde yetkili kıldıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
2013 Ağustos ayında Toplu Sözleşme görüşmelerinin adeta bir çadır tiyatrosu haline geldiğine dikkat çeken Başkan Ahmet Akca sözlerine şöyle devam etti: “23 günlük çalışma ortamı var iken sözde yetkili olan sendika Memurlarımızı Toplu Sözleşme Masasında satmıştır. Sanki kazanım gibi gösterilen Seyyanen 175 TL. lik artış aslında Aslında hükümetin teklifi olan %6’lık artışında altında kaldığını göstermiştir. Seyyanen yapılan bu artış nedeniyle ekders ücretlerinde, fazla mesailerde, ve katsayıya bağlı tüm kazanımların artmamasına neden olmuştur. 4/C Sözleşmeli Çalışanlarımıza kadro beklerken, sözde %40 artış aldık diyerek bu arkadaşlarımızı kandırabileceklerini mi? Zannediyorlar. Halbuki kadro verilmiş olsa idi 4C’li çalışan kardeşlerimiz %100 maaş artışı elde etmiş olacaklardır. Her iş kolunda Memurlarımızın onlarca talep ve beklentileri raporlar halinde iken ve bunun hükümet ile müzakere edilmesi gerekirken, adeta yangından mal kaçırırcasına bir bayram arifesinde diğer konfederasyonların toplantıya katılmalarına bile fırsat vermeden toplu sözleşme imzalamıştır. Bu da göstermektedir ki malum sendika hükümet ile kapalı kapılar ardında önceden hazırlanmış metinleri imza etmiştir.

Kıymetli Delegasyon, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz dönem içerisinde onlarca yanlışın altına imza atmıştır. Norm Kadro Fazlası öğretmenlerin re’sen atamalarını yapmış, İdarecilerin alan değişikliği işlemini hukuksuz bir şekilde yapmamış, Okul dönüşümlerinde öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin mağduriyet yaşamasına sebep olmuştur. Milli Eğitim Müdürlüğü, sözlü sınavlarda dahi adaleti sağlaması gerekirken, kantarın topuzunu kaçırmış, Yazılı sınavda Hatay birincisi olan öğretmenimize ilin en düşük sözlü notunu vererek Guinnes rekorlar kitabına girmeye adaydır. Yazılı notu çok düşük olan Malum sendikanın yöneticisine ise ağzı ile kuş tutmuş muamelesi yaparak Hatay’ın en yüksek notunu vermiştir. Ancak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü şunu unutmamalıdır ki; bu kantar gün gelecek kendilerini de tartacaktır.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşanan bu kadar olumsuzluğa çözüm üretmek yerine, mağdur olan eğitimci arkadaşlarımıza mahkemenin yolunu göstermiştir. Şubemiz bu yapılan yanlışların üzerine giderek, gerek basın açıklaması, gerek Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu ve de Üyelerimize dava açtırmak suretiyle mücadelesini sürdürmüştür. Sürdürmeye de devam edecektir” diye konuştu.
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesinin yönetimi şu isimlerden oluştu: Ahmet Akca, Yaşar Gürkan, Yavuz Selim Yanık, Adem Aslan, Hanifi Şener, Abdullah Çalışır ve Gökhan Kayım.

akca

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: