“BU TABLO BAŞARI GETİRİR”

Bu gün 24 Temmuz Basın’da Sansürün Kaldırılışının 111’nci Yıldönümü. Bu gün uzun süre devlet adına atanmış, millet adına seçilmiş ve bu ölçüde arada aracı görevi olan basın bir araya geldi. Alışık bir tablo değildi. Bunu düşünenlere, bu güzel ortamı hazırlayana teşekkür ediyoruz
Günün anlam ve önemine yakışır kahvaltıda İskenderun İlçe Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile tüm gazete temsilcilikleri bir araya geldi. Kalabalık ama bir o kadar da samimi muhabbetler, sorular ve cevaplar oldu. Bir süredir ortak akıl noktasında Fatih Tosyalı’ nın hem HBB ile hem Emniyet ile hem de Kaymakam bey ile istişarelerini önemli buluyorum.
Çünkü özellikle İskenderun’ da siyaseten, ticareten ahlaken yozlaşmaya başlamış ve bu yozlaşmayı kültür edinmiş bir alışkanlıktan çıkartmaya başladılar.
Güçlerin birleşimi, istişareli ve ortak akıl ile inanıyorum ki memleket ve insanlarımız daha kaliteli bir yaşama daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir.
Kaymakam İskender Yönden’ in “Bizde hata yapabiliriz, olumlu eleştiriler ve tavsiyelerle doğruya ulaşırız.” açıklaması makamdan gücünü alan değil, gerçekten makama güç veren bir yapıda olduğunu gösteriyor.
Fatih Tosyalı ise her zaman ki içtenliği ve iyi niyetiyle yaptığı açıklamalar umudumuzu parlattı.
İşte doğru düşünce, iyi niyet ve gerçekten millet için bir şeyler yapma hedefinde olanlar bir araya gelince çok güzel ortamlar oluyor. Aralar çok açık kaldı ve şeytanlar çok girdi.
Başta Kaymakam İskender Yönden’ in bu naif davranışı ile safları sık tutmanın memleket adına yararını göreceğiz.
Bir elin nesi var iki elin sesi var!
Not: Öğlen civarı kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan saygıdeğer İlçe Emniyet Müdürümüz Mithat Tolunay bey’ e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Antakya’ ya sevk edilen Mithat bey’ e 2 stent takılmış ve yarın yoğun bakımdan çıkarılacağı bildirildi.
Ayrıca uğrayan, arayan, günümüzü kutlayan tüm eş dost ve değerli takipçilerime teşekkür ediyorum.