05 Aralık 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
28 Ekim 14:42
1 Yorum
1772
Büyük İskenderunspor Geliyor!

Büyük İskenderunspor Geliyor!

Yıllardır İskenderun’da herkesin hayalini kurduğu “Büyük İskenderunspor” için artık nefesler tutuldu!

Türkiye’nin en büyük ilçesi olmasına karşın şimdiye dek üst düzey liglere bir türlü çıkamayan İskenderunspor ve İskenderun Demirçelikspor artık bu yolda beraber mücadele edecek!

Geçtiğimiz sezon Spor Toto 3.Lig’den Amatör Lig’e düşen ve bu sezon lige katılamayacak kadar kötü durumda bulunan İskenderunspor’a, bu sezon İskenderun Demirçelikspor’da eşlik etti. Bu sezon gerek sportif gerekse de finansal açıdan önceki sezonlara göre kötü bir görüntü çizen, sponsoru İSDEMİR’i kaybetmek üzere olan İskenderun Demirçelikspor’da bu birleşmeye çok sıcak bakıyor.

1967’de kurulan Turuncu-Mavi’li İskenderunspor’un Şehir ve Kamuoyu desteği, arkasındaki büyük taraftar kitlesinin; İskenderun Demirçelikspor’un maddi gücünün, kurumsal yapısının ve yıllardır sahip olduğu 2.Lig tecrübesinin iyi bir birleşim olacağı ve aslında birbirini çok iyi tamamlayan unsurlar olduğu vurgusu yapılıyor.

İŞ ADAMI NURİ ÜYSEN YOĞUN ÇABA SARFEDİYOR!

Önce “bu şehirde İskenderunspor var” diyerek, da sonra da tüm iyi niyetiyle İskenderunspor’u kurtarma çabasına girerek taraflı tarafsız her kesimin takdirini ve sempatisini kazanan Nuri Üysen büyük birleşme konusunu en çok isteyenlerden… Gerek İskenderunspor Başkanı Sedat Uysal, gerek İskenderun Demirçelikspor Kulübü Başkanı Cengiz Gül gerekse de İşadamları ile yoğun bir şekilde görüşen Üysen, bu dileğini gerçekleştirmek üzere…

 

PEKİ TARAFTARLAR NE DİYOR?

Konu hakkında düşüncelerini sorduğumuz her iki takım taraftarları da bu birleşimin çok yararlı olacağı vurgusunu yaparken, renk konusunda da ortak düşünce “turuncu-mavi” oldu. Taraftarlar birleşerek başarı yakalamış Anadolu kulüplerini örnek gösterdiler. Şehir olarak ve futbol takımları olarak aslında İskenderun’a çok benzeyen Karabük, bu işi bizden yıllar önce yaptı ve şimdi Süper Lig’de. Karabükspor ve Kardemir Demirçelikspor iki ayrı takımdı. Yıllarca birbirleriyle çekiştiler, hiç bir başarı sağlayamadılar. Fakat her iki takım gücünü birleştirince yıllardır istikrarlı bir şekilde başarılı olan bir takım yaratıldı.

İSİM KONUSUNDA FARKLI DÜŞÜNCELER VAR!

Her ne kadar borçlarından dolayı “İskenderunspor” ismini almak mümkün değil denilse de; söz konusu kulübün fesih işlemleri 2 yıl önce yapıldı. Yani “İskenderunspor” ismi oluyorsa alternatifsiz bu isimle devam edilecek. Alternatifler arasında ise, “1967 İskenderunspor” , “İskenderun Körfezspor” , “Birleşik İskenderunspor” , “İskenderun Futbol Kulübü” isimleri ön plana çıkıyor.

PEKİ NE ZAMAN OLACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu tüzüğüne göre sezon içerisinde isim ve renk değiştirmek mümkün değil. İskenderun Demirçelikspor önce ocak ayında ligin devre arasında Federasyon’dan özel izin alarak Turuncu-Mavi forma ile ikinci yarıya çıkacak. Lig bitiminde de Olağanüstü kongre yapılarak kulübün ismi ve renkleri değiştirilerek TFF’nin onayına sunulacak. Gelecek sezon’dan itibaren yeni siim ve Turuncu-Mavi renklerle Spor Toto 2.Lig’de mücadele edecek. Şimdi tüm İskenderun’lu sporseverler, bu sezon takımın 2.Lig’de ki yerini koruyabilmesi için büyük bir sinerji oluşturmuş durumda…

 

buyuk-iskenderunspor

 

 

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • yusuf
    29 Ekim 2013 12:10

    ben olsam barışırım ama demirçeliyin adını deyiştirrim bizdemirçelik proftayız onlar bal ligi bence demirçelik deyişsin

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: