18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
28 Ekim 14:42
1 Yorum
1666
Büyük İskenderunspor Geliyor!

Büyük İskenderunspor Geliyor!

Yıllardır İskenderun’da herkesin hayalini kurduğu “Büyük İskenderunspor” için artık nefesler tutuldu!

Türkiye’nin en büyük ilçesi olmasına karşın şimdiye dek üst düzey liglere bir türlü çıkamayan İskenderunspor ve İskenderun Demirçelikspor artık bu yolda beraber mücadele edecek!

Geçtiğimiz sezon Spor Toto 3.Lig’den Amatör Lig’e düşen ve bu sezon lige katılamayacak kadar kötü durumda bulunan İskenderunspor’a, bu sezon İskenderun Demirçelikspor’da eşlik etti. Bu sezon gerek sportif gerekse de finansal açıdan önceki sezonlara göre kötü bir görüntü çizen, sponsoru İSDEMİR’i kaybetmek üzere olan İskenderun Demirçelikspor’da bu birleşmeye çok sıcak bakıyor.

1967’de kurulan Turuncu-Mavi’li İskenderunspor’un Şehir ve Kamuoyu desteği, arkasındaki büyük taraftar kitlesinin; İskenderun Demirçelikspor’un maddi gücünün, kurumsal yapısının ve yıllardır sahip olduğu 2.Lig tecrübesinin iyi bir birleşim olacağı ve aslında birbirini çok iyi tamamlayan unsurlar olduğu vurgusu yapılıyor.

İŞ ADAMI NURİ ÜYSEN YOĞUN ÇABA SARFEDİYOR!

Önce “bu şehirde İskenderunspor var” diyerek, da sonra da tüm iyi niyetiyle İskenderunspor’u kurtarma çabasına girerek taraflı tarafsız her kesimin takdirini ve sempatisini kazanan Nuri Üysen büyük birleşme konusunu en çok isteyenlerden… Gerek İskenderunspor Başkanı Sedat Uysal, gerek İskenderun Demirçelikspor Kulübü Başkanı Cengiz Gül gerekse de İşadamları ile yoğun bir şekilde görüşen Üysen, bu dileğini gerçekleştirmek üzere…

 

PEKİ TARAFTARLAR NE DİYOR?

Konu hakkında düşüncelerini sorduğumuz her iki takım taraftarları da bu birleşimin çok yararlı olacağı vurgusunu yaparken, renk konusunda da ortak düşünce “turuncu-mavi” oldu. Taraftarlar birleşerek başarı yakalamış Anadolu kulüplerini örnek gösterdiler. Şehir olarak ve futbol takımları olarak aslında İskenderun’a çok benzeyen Karabük, bu işi bizden yıllar önce yaptı ve şimdi Süper Lig’de. Karabükspor ve Kardemir Demirçelikspor iki ayrı takımdı. Yıllarca birbirleriyle çekiştiler, hiç bir başarı sağlayamadılar. Fakat her iki takım gücünü birleştirince yıllardır istikrarlı bir şekilde başarılı olan bir takım yaratıldı.

İSİM KONUSUNDA FARKLI DÜŞÜNCELER VAR!

Her ne kadar borçlarından dolayı “İskenderunspor” ismini almak mümkün değil denilse de; söz konusu kulübün fesih işlemleri 2 yıl önce yapıldı. Yani “İskenderunspor” ismi oluyorsa alternatifsiz bu isimle devam edilecek. Alternatifler arasında ise, “1967 İskenderunspor” , “İskenderun Körfezspor” , “Birleşik İskenderunspor” , “İskenderun Futbol Kulübü” isimleri ön plana çıkıyor.

PEKİ NE ZAMAN OLACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu tüzüğüne göre sezon içerisinde isim ve renk değiştirmek mümkün değil. İskenderun Demirçelikspor önce ocak ayında ligin devre arasında Federasyon’dan özel izin alarak Turuncu-Mavi forma ile ikinci yarıya çıkacak. Lig bitiminde de Olağanüstü kongre yapılarak kulübün ismi ve renkleri değiştirilerek TFF’nin onayına sunulacak. Gelecek sezon’dan itibaren yeni siim ve Turuncu-Mavi renklerle Spor Toto 2.Lig’de mücadele edecek. Şimdi tüm İskenderun’lu sporseverler, bu sezon takımın 2.Lig’de ki yerini koruyabilmesi için büyük bir sinerji oluşturmuş durumda…

 

buyuk-iskenderunspor

 

 

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • yusuf
    29 Ekim 2013 12:10

    ben olsam barışırım ama demirçeliyin adını deyiştirrim bizdemirçelik proftayız onlar bal ligi bence demirçelik deyişsin

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: