Büyükşehir’ e Laf Yok!

Hatay Büyükşehir Belediyesi dediğinizde aklınıza büyük imzalar atan belediye hizmetleri gelir, mesela Antalya turizm açısından kendisini yenileyen ve belediye desteği alan kent, Ankara’yı zaten anlatmaya gerek yok Hatay’ da iki battı çıktı yapıldı Avrasya Tüneli gibi övünülüp duruldu.
Bakın Eskişehir’ e! Uzun yıllar muhalefet partisi ile yönetiliyor ve hatta ilçe belediyelerinin çoğu da sağ parti olmasına rağmen neler yapılıyor.
Ama Hatay’ da koskoca Büyükşehir Belediye denildiğinde iki Battı Çıktı haricinde damga vurulacak pek bişey görülmedi.
Battı Çıktıyı da görmemişliğimizden çok büyütüyoruz.
Değerli okurlarım HBB’ den o ilçeye yatırım gelmez suçlu ilçe belediye, diğer ilçeye hizmet gitmez oranın meclis üyesi suçludur. Birşeyler dağınık kalır halk bozar suçludur. Ben şu zamana kadar HBB’ nin bir konuda hatalı olduğunu görmedim!
Mesela İskenderun Belediyesi’ nde yaşanan sıkıntıların maddi manevi 10 katı fazlası HBB ‘de yaşatıyorken ne hikmetse vatansevdalısı 3-5 kişi yazmıyor, görmüyor.
Demek ki amaç başka! Demek ki burası T.C orası değil. Yoksa oranın bütçesinde milyarca TL dönüyor!
Mesela HATSU yakında belgeli bir takım olaylar açıkladığımızda hizmet ediyoruz diyerek kazdığınız iki kuyu sizi kurtaracak mı?
İskenderun Belediyesi’n de FETÖ’cü var mı bilmem ama Büyükşehir Belediyesinde neredeyse her hafta Fetöcu çıkarken bir kişi de yahu noluyor demiyor.
Mesela Ukome! Ne yaptı neler yapar ihaleyi nasıl ve kimlere yapar nasıl hizmet eder kimse bilmez hatta o kadar geniş yetkilere sahiptir ki vatandaş bile bilmez Ama nedense Hbb, Hatsu ve hatta UKOME’ de dönen sorunları kimse görmüyor.
Heralde sadece İskenderun bölgesi vatan toprağı.
Değerli Hataylılar’ a soruyorum. HBB adı ağırlığı ve bütçesi hatta havası kadar Hatay’ a yaşam şartlarını değiştiren bir iki Battı Çıktı harici ne yaptı? Alternatif yollar mı? Kıyı şeridi olmamız hasebiyle turizm adına ciddi neler yapıldı?
Sahilimizde refüj çalışmalarından çok reklam çalışmaları ile tabeladan geçilmiyor. Aynı olayı Belen’ de ot sulama yaparken 5 levha görmüştük Adnan Vurucu’ da şahittir.
Komedi…
Yakın zamanda HBB’ nin yine yapması çok kolay ama kendi vizyonlarina çok zor gelecek kolay bir proje daha sunacağım. Nede olsa Proje mühendisleri de Feto’ den alınmışken köşe yazısıyla proje üretelim, destek olalım. E Halka Hizmet Hakk’ a hizmettir.
Bakalım tekdüze belediyecilikten alternatif hizmet, proje ve yatırım üzerine ne zaman belediyecilik yapacaklar!
Değerli okurlar yarın İskenderun için hayati önem taşıyan proje göstereceğim bakalım personel, bütçe, vakit gibi bir sıkıntısı olmayan HBB bunu da yapmamak için hizmet yerine hangi bahaneyi üretecek.
Yarın görüşürüz…