Büyükşehir Gazetesi’nden Önemli İdda!

Haberimize konu olan İskenderun sahili güzergahı üzerine belgeli açıklamalarda bulunan Büyükşehir Gazetesi Işık Şener İmar Planı ile gerçekte inşa edilmiş plan çok farklı olduğunu dile getirdi.

“İskenderun Kaymakamlık Konutu Yanı ile Önünde Yeşil Alan Yok Edilmiş!”

Büyükşehir Gazetesi ana manşetten verilen bu haber ile ilgil açıklama yapan Işık Şener : Bir çok okuyucu tarafından şaşkınlıkla karşılandı. İskenderun’ a yapılmakta olan Cami önündeki kavşak, ve 40 metre genişliğindeki yeşil alan Belediye İmar Planı’nda olmadığını ve Kaymakamlık konutu önündeki şuan ki yolun olmadığını dile getirdi.

” İskenderun Belediyesi Doğruladı!”

İskenderun batı tarafından gelmekte olan yolun yanlış yerden çizildiği ve gerçeğinin böyle olmadığı, şimdi ki 40 metre olan anlamsız genişlikteki yol ortasındaki yeşil alan refüjün normalde 2-3 metre mesafede olduğunu dile getiren Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener: Sahilde aracıyla giden sürücüler anlamsız şekilde sağa kaydırılıyor ve aniden sola direksiyonu kırıyorsunuz. Karşınıza Askeriye ve Meteoroloji binası çıkıyor. Bu aslında 5 Nolu çay bahçesinin hizasından başlayıp standart 3 metre refüj ile  yola devam edilmesi ve yasal imar planında bu alanın neredeyse dümdüz yol haritası vardır. İskenderun Belediyesi üzerimize düşen 1000 ölçekli imar çalışmasında İskenderun Belediyesi olarak düzenlemeye hazırız” açıklamasında bulunuldu.

“Sahil Cami Önündeki Kavşak Lüzumsuzdur!”

Cami önünde hatırı sayılır büyüklükte olan ve 2013 yılında yine Recep Atakaş’ a yaptırılan o kavşağın kanunen İmar Yasası’ nda olmadığı ve o yolun düzeltilmesi ile kırmızı ışıklarla rahatlıkla idare edilebileceğini açıklayan Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener: Yetkililere bu çarpık kentleşmenin İskenderun’ unun en önemli yerinde bu yol güzegahının düzeltilmesi gerekmektedir. açıklamasında bulundu.

Yapılan Yol; imare

 

Gerçekteki İmar;

imarrrrr