Camii’ler Tertemiz

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: CAMİİLERİMİZ PERİYODİK ŞEKİLDE TEMİZLENİYOR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kent genelindeki camiilerin temizlik işlemlerinin periyodik bir şekilde devam ettiğini belirtti.
İskenderun belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü Camii, mabet temizlik ekibi Sarıseki Camii, Gaziosmanpaşa Camii, Değirmendere Camii ve Azganlık Camiinde genel temizlik hizmetini gerçekleştirdi.
TEMİZLİK İŞLERİ TİTİZLİKLE YAPILIYOR
Başkan Seyfi Dingil, genel temizlik hizmetlerinin yanında kent genelindeki camiilerin ve ibadethanelerin temizlik faaliyetlerini büyük bir titizlikle yapıldığını belirterek,” Bu uygulamamız hem camii cemaati ve din görevlilerimizden büyük takdir topluyor. Camilerin temizlenmesi uygulaması kent genelindeki camilerin temizlenmesi ile devam edecek. Halkımızın ibadetlerini temiz ve hijyenik yerlerde yapması bizim için çok önemli. Her konuda vatandaşımızın yanındayız ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.
TEMİZLİK EKİBİ İŞ BAŞINDA

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” verilen hizmet kapsamında camilerin halıları süpürülüyor ve yıkanıyor. Toz alınıyor, camlar ve ayakkabılıklar, mihrap, kürsü, minber vs. camilerin her yeri dip köşe temizleniyor. 4’er kişilik 2 ekip halinde çalışan temizlik ekibi periyodik bir şekilde çalışmalarını devam ettiriyor. Oluşturulan ekip mahallelerde bulunan bütün camileri düzenli ve dönüşümlü olarak temizleyerek vatandaşların temiz ve ferah bir ortamda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor.” diye konuştu.