18 Nisan 2019 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Mart 17:09
Yorum Yok
817
Canikli İTSO’ da Buluştu

Canikli İTSO’ da Buluştu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli İTSO’da İş insanları ile buluşarak sorunlarını dinledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında İş insanları ile bir araya gelerek, bölge ve ülke ekonomisini değerlendirdi.
İTSO Başkanı Yılmaz İskenderun İl Olmalı”
Yoğun katılımla gerçekleştirilen ekonomi toplantısının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Ülkemizde ağustos ayından bu yana yaşanan problemlerin ardından, değerli bir devlet büyüğümüzü şehrimizde görmek, bizlere güç vermekte, moral ve motivasyon kaynağı olmaktadır. Bugün dış ticaret konusunda faaliyet gösteren firmalarımızla, şahsınızı buluşturmak maksadıyla toplanmış bulunuyoruz. İthalat ve
ihracat yapan firmalarımızın, gerek dış ticarette, gerekse sektörel bazda yaşadıkları sorunları ülkemizin ekonomi konusundaki en deneyimli ve en başarılı isimlerinden olan şahsınızla, bire bir görüşme imkânı bulmasının, çok önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Sayın Bakanım, öncelikle sizlere Hatay’ın ve İskenderun’un ülkemizdeki önemini kısaca aktarmak istiyorum Hatay’ı sektör bazlı olarak analiz etmek gerekirse; Demir Çelik, Filtre, Lojistik, Su ürünleri, Turizm ve Tarım sektörleri bölgemizin lokomotif sektörleri arasında yer almaktadır.
Bölgemiz lojistik sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Hatay, Türkiye’nin hem Kuzey-Güney hem de Doğu-Batı yönlü ekseninde kesişen bir şehir olmakla beraber, ticaret merkezlerini birbirine bağlayan coğrafi konumu ile stratejik açıdan büyük önem taşımaktadır.
Bölgemiz; denizyolu, karayolu ve demiryolu bağlantı noktalarının merkezi konumunda olup, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine erişimde nakliye maliyetleri açısından/ önemli avantajlar sağlamaktadır” dedi.
‘Birçok özelliği bünyesinde barındıran İskenderun’un il olmasının önünde herhangi bir engel olmadığını düşünüyoruz’ şeklinde konuşma yaptığı esnada salondakilerin alkışları ile konuşmasına devam eden İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Zaman zaman bu konuyla ilgili farklı yorumlar yapılsa da, bizler İskenderun’un il olmayı her açıdan hak ettiğine
inanıyoruz. Bu konuda da sizlerin desteğini bekliyoruz. Sayın Bakanım, biliyoruz ki, son dönemde sizlere arz ettiğimiz sorunlarımıza çözümler üretilmekte, gündeme getirdiğimiz ricalarımız ve beklentilerimiz bir bir hayata geçirilmektedir. Örneğin bölgemizde İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Bölgesi kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın İskenderun ziyaretinde, oda olarak dile getirdiğimiz ve uzun zamandır takipçisi olduğumuz Gümrük Laboratuvarının bölgemizde kurulmasına ilişkin müjdeyi de, Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldık. Bu sevindirici gelişmelerin yanı sıra, iş dünyası açısından can suyu niteliği taşıyan 2019 istihdam seferberliği kapsamındaki istihdam teşvikleri de, ülkemizdeki işsizliğin azaltılması ve firmalarımızın faaliyetlerinin devamlılığı açısından, çok önemli bir destek olmuştur. Çok değerli
desteklerinden ve katkılarından dolayı, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımıza, kısaca emeği geçen tüm yetkililerimize çok teşekkür ediyoruz. Yaşadığı tüm zorluklardan güçlenerek çıkmayı bilen ülkemizin, gelecek hedeflerine ulaşması noktasında hepimize bazı görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bizler, birlik ve beraberliğimizi bozmadan omuz omuza verirsek, daha çok çalışıp katma değerli ürün üretirsek, önümüzde hiçbir kuvvetin duramayacağını düşünüyoruz. Yerel seçim sürecinin tamamlanmasının ardından, yeniden ekonomiye odaklanarak, ülkemizi sosyal ve ekonomik açıdan, daha iyi bir noktaya taşıyacağımıza
yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Ak Parti İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı’da toplantıda bir selamlama konuşması yaparak, seçim çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye’nin ekonomideki en büyük probleminin ithalat fazlalığı olduğunu söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Mevcut üretimde dalgalanmalar ve sıkıntılar nedeniyle zor durumda yaşayan arkadaşlarımız varsa hiçbirinin faaliyetinin sonlanmasına müsaade etmeyeceğiz ve ayakta tutacağız.”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin konuşması esnasında sinevizyondan ‘Burası Türkiye Burada İş var’ görselleri de aktarıldı ve katılımcılar ilgi görselleri izlediler.
“Zor Durum yaşayan Fabrikalarımızın kapanmasına müsaade etmeyeceğiz”
Toplantıya katılan firma temsilcilerine açıklamalarda bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli; “Mevcut dalgalanmalar nedeniyle zor durum yaşayan arkadaşlarımız varsa hiç birinin faaliyetlerinin sonlanmasına müsaade etmeyeceğiz ve firmalarımızı ayakta tutacağız. Türkiye’de üretilen ürünlerine ithalatını rekabet kurallarını
bozmadan ve serbest piyasa ekonomisi kurallarını ihlal etmeden çözeceğiz. Firma ve ürün bazlı yaptığımız çalışmlar firmalarımız için önem arz etmektedir” dedi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye konuşmasını tamamladıktan sonra günün anısına plaket takdim etti.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, İskenderun ve çevresinde faaliyet gösteren firma temsilcileri ile birebir görüşerek sorunlarını dinledi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’da bölgenin sorunları ve projeleri ile ilgili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli bilgiler verdi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya, Ak Parti Hatay milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, Ak Parti İl ve ilçe Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Selma Yılmaz, Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt, Mehmet Ünüvar, Hıdır Güneş, İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Doğan Erten, İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, İTSO Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve iş insanları katıldılar.
Haber Tarihi : 16.03.2019

Anahtar Kelime: , ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Flaş!Araba Denize Uçtu(Video)

İskenderun’ da aksam saatlerinde görülmemiş kaza yaşandı. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuar tarafında köprüsünde süratli olan araç direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü kanala... Devamı..

AK ve Batçık Ailelerin Mutlu Günü

AK Parti’nin genç ve başarılı İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan AK, görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Sultan İsmail Batçık ailesinin... Devamı..

Doubleshot Coffee’ de Çalışmak İster misiniz?

Dünya’ nın önde gelen sayılı kahve markalarının arasında olan doubleshot coffee İskenderun’ da Savaş mahallesi Kafeler sokağında (Belediye karşısı) hizmete giriyor. Nisan... Devamı..

Galatasaray Hatay’ a Geliyor

MELEKLERİN RAKİBİ GALATASARAY Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından play-off eşleşmeleri belli oldu. Sezonu üçüncü sırada tamamlayan Hatay Büyükşehir Belediyespor... Devamı..

N.S.O.T Anaokulu Vefa Gösterisi

İskenderun Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Vefat eden Çiğdem Öğretmenlerimi Unutmadı. Anaokul Müdürü Hüseyin Gündüz, Çiğdem Öğretmen’i vefatının 1. yılında unutmadı, unutturmadı.... Devamı..

Vekillerden Tosyalı’ya Ziyaret

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN BAŞKAN FATİH TOSYALI’YA ZİYARET AK Parti Hatay Milletvekilleri İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. AK Parti... Devamı..

Muhtarlardan Yılmaz’ a Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ GÖREVE YENİ SEÇİLEN MAHALLE MUHTARLARINA TEBRİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yerel seçimler sonrasında göreve... Devamı..

İskenderun Bld. Sosyal Denge Sözleşmesi

İSKENDERUN BELEDİYESİNDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ İskenderun Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene İskenderun Belediye... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: