22 Mayıs 2019 Çarsamba
    Hava durumu güncelleniyor...
3 Mart 13:02
Yorum Yok
731
CB Erdoğan İskenderun’ a Geliyor

CB Erdoğan İskenderun’ a Geliyor

Sahilde yapımı tamamlanan caminin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Mart Pazar Saat 16.00’da İskenderun’lular ile buluşmak üzere İskenderun’a geliyor.

İskenderun sahil kordonunda temeli 2015 yılında atılan, bölgenin en büyük kapasiteli ibadethanelerinden biri olan Nihal Atakaş Cami, 7800 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilirken, bin 535 metrekarelik namaz kılma alanı sahip olduğu belirtildi. İbadete açılan Nihal Atakaş Camii’nde büyük emeği olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projeyi takip ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, resmi açılışını  yapacağını belirtti.
İskenderun’un arzusu, hayali olan sahildeki caminin yapımının kendi dönemlerine denk gelmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Dingil, “Allah’a şükürler olsun ilçemize kazandırdık. Yapımına 2015 yılında projelerinin çizilmesiyle başlandı. 2018’in sonuna doğru bitirdik. Deniz dolduruldu 132 fore kazık ile 32 metre derinliğe inilerek zeminde kayanın üzerine caminin temeli oturtuldu. Çok muhteşem bir cami oldu. 10 Mart 2019′ da saat 16:00′ da Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat kentimize gelerek Camii açılışını yapıp namazını burada kılacak.” dedi 

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kebapçım’dan Geleneksel İftar Programı

İskenderun’un sevilen ve esnaflarından Kebapçım Kebap Salonu sahibi Mehmet Düşer, Ramazan Ayında verdiği geleneksel iftarla gönül köprüsünü kurmaya devam ediyor. Yıllardır ‘Kebapçım’... Devamı..

İTSO-İSTE Çalıştay Düzenliyor

İskenderun’un Mekansal Gelişimine Estetik Katacak Çalıştay düzenleniyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İş birliğinde... Devamı..

HBB’ nin Kardeşlik Sofrası Belen’ de

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle her yıl il genelinde kurduğu kardeşlik sofralarının son durağı Belen oldu. Ramazan... Devamı..

İSTE’de EN’ler Sahiplerini Buldu

Teknoversite Günleri’nin ‘EN’leri Sahiplerini Buldu! İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Teknoversite Günleri’nin içeriğini kaydetmek ve ruhunu yansıtmak için... Devamı..

Erhan Aksay Körfez Maçları Başladı

Erhan Aksay Körfez Grubu Maçları Başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Anavatana katılışı kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erhan Aksay Futbol... Devamı..

İNCİ ÇİÇEK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcuları katıldıkları bir turnuvayı daha şampiyon tamamladı. 11-14 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da yapılan Üniversiteler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 3000... Devamı..

Antakya’ da Ramazan Etkinliği

17 Mayıs Cuma Akşamı Saat 21.45’te 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda ANTAKYA BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİ’NE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR Antakya Belediyesi Ramazan ayı... Devamı..

Belediyespor’ da Yeni Yönetim Oluştu

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: BELEDİYESPOR’DA YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını belirtti.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: