CB Erdoğan İskenderun’ a Geliyor

Sahilde yapımı tamamlanan caminin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Mart Pazar Saat 16.00’da İskenderun’lular ile buluşmak üzere İskenderun’a geliyor.

İskenderun sahil kordonunda temeli 2015 yılında atılan, bölgenin en büyük kapasiteli ibadethanelerinden biri olan Nihal Atakaş Cami, 7800 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilirken, bin 535 metrekarelik namaz kılma alanı sahip olduğu belirtildi. İbadete açılan Nihal Atakaş Camii’nde büyük emeği olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projeyi takip ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, resmi açılışını  yapacağını belirtti.
İskenderun’un arzusu, hayali olan sahildeki caminin yapımının kendi dönemlerine denk gelmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Dingil, “Allah’a şükürler olsun ilçemize kazandırdık. Yapımına 2015 yılında projelerinin çizilmesiyle başlandı. 2018’in sonuna doğru bitirdik. Deniz dolduruldu 132 fore kazık ile 32 metre derinliğe inilerek zeminde kayanın üzerine caminin temeli oturtuldu. Çok muhteşem bir cami oldu. 10 Mart 2019′ da saat 16:00′ da Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat kentimize gelerek Camii açılışını yapıp namazını burada kılacak.” dedi