Çelik-İş Sendikası, MMK’da da mutlu sona ulaştı

Genel Başkan Cengiz Gül “MMK işçisine hayırlı olsun…”

Çelik-İş Sendikası,  MMK Metalürji ile sürdürdüğü toplu iş sözleşmesini mutlu sonla bitirmesini bildi. Çelik-İş Sendikası Ankara Genel Merkez binasında Genel Sekreter Yunus Değirmenci başkanlığında yapılan son MMK Metalürji toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde 1. Yıl ortalama % 14.75 ücret zammı alındı ve grup sistemi oluşturularak herkes gruba dahil edildi. Ayrıca ikramiye uygulamasının 45 günden itibaren başlamasına karar verilerek, yürürlük sonuna kadar 90 günlük ikramiye artışı sağlandı.

Yapılan sözleşmeyle, Sosyal yardımlarda; iş yerinde uygulaması olmayan birçok sosyal yardım maddesi uygulamaya girdi ve  % 30’ u aşan artış sağlandı. 01.01.2015 tarihinden itibaren geçerli olan toplu iş sözleşmesi, 31.08.2017 tarihinde sona erecek ve bir sonraki dönem MESS grup toplu iş sözleşmesine dahil edilecek.

Yapılan sözleşmeyle ilgili kısa bir değerlendirme yapan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül  “Gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesinin tüm üyelerimize, iş yerimize ve sendikamıza hatırlı olmasını diliyorum. Sendikal çalışmalarımız ve hak mücadelemiz hem bölgede hem de ülke genelinde tüm hızıyla sürecektir” dedi.