Çelik-İş’te “Bayram” Havası!

Türk Metal Sendikası, İsdemir’de yetkiyi kazanacağım derken; Hac görevinden dönen Bayram Altun’u hesaba katmadı. Arefe’yi gören Türk Metal Sendikası, “Bayram”ı göremedi.

Çelik-İş sendikasında bu günlerde adeta bayram havası esiyor. Geçtiğimiz süreçte İsdemir’de ses getiren Grev ile başlayıp günümüze kadar gelen Çelik-İş ve Türk Metal Sendikasının yetki tartışmasında ilk etapta kan kaybeden Çelik-İş Sendikası, Genel Mali Sekreter Bayram Altun’un Hac görevini yapıp dönmesinden sonra rakip sendikaya kaptırdığı işçilerin çoğunu tekrardan kendi safına çekmeyi başardı.

 

Sevecen ve Babacan tavırlarıyla işçinin gönlünde ayrı bir yeri bulunan Altun, Dürüst kişiliğiyle de Çelik-İş sendikasının gücüne güç katıyor. Aynı zamanda İsdemir Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Bayram Altun, geçtiğimiz günlerde %11’lik hissedarlarla ilgili yaptığı açıklamalarla emekçilerin ve emekli işçilerin gönlüne su serpmişti…

 

Gerek İsdemir, MMK, Erdemir ve Kardemir gibi büyük kuruluşların yetkisi; gerekse de son günlerde Futbol Takımında kaybedilen gücün, İskenderunspor birleşimi ile tekrar kazanılması ve Anadolu’nun en büyük futbol takımını yaratma arefesinde olan Çelik-İş sendikası en coşkulu günlerini yaşıyor.

 

celik-iste-bayram-havasi