25 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Kasım 12:31
Yorum Yok
1269
Çelik-İş’te “Bayram” Havası!

Çelik-İş’te “Bayram” Havası!

Türk Metal Sendikası, İsdemir’de yetkiyi kazanacağım derken; Hac görevinden dönen Bayram Altun’u hesaba katmadı. Arefe’yi gören Türk Metal Sendikası, “Bayram”ı göremedi.

Çelik-İş sendikasında bu günlerde adeta bayram havası esiyor. Geçtiğimiz süreçte İsdemir’de ses getiren Grev ile başlayıp günümüze kadar gelen Çelik-İş ve Türk Metal Sendikasının yetki tartışmasında ilk etapta kan kaybeden Çelik-İş Sendikası, Genel Mali Sekreter Bayram Altun’un Hac görevini yapıp dönmesinden sonra rakip sendikaya kaptırdığı işçilerin çoğunu tekrardan kendi safına çekmeyi başardı.

 

Sevecen ve Babacan tavırlarıyla işçinin gönlünde ayrı bir yeri bulunan Altun, Dürüst kişiliğiyle de Çelik-İş sendikasının gücüne güç katıyor. Aynı zamanda İsdemir Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Bayram Altun, geçtiğimiz günlerde %11’lik hissedarlarla ilgili yaptığı açıklamalarla emekçilerin ve emekli işçilerin gönlüne su serpmişti…

 

Gerek İsdemir, MMK, Erdemir ve Kardemir gibi büyük kuruluşların yetkisi; gerekse de son günlerde Futbol Takımında kaybedilen gücün, İskenderunspor birleşimi ile tekrar kazanılması ve Anadolu’nun en büyük futbol takımını yaratma arefesinde olan Çelik-İş sendikası en coşkulu günlerini yaşıyor.

 

celik-iste-bayram-havasi

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: