21 Eylül 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
2 Aralık 17:53
Yorum Yok
1090
CHP Arsuz’da İlk Yaprak Döküldü!

CHP Arsuz’da İlk Yaprak Döküldü!

CHP Arsuz Belediye Başkan aday adayı Bülent Seküçoğlu, aday belirleme yöntemine tepki göstererek, aday adaylığından istifa etti.

 

Seküçoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

“30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde, Arsuz İlçesi Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisinden  aday adayı olmuştum. Arsuz İlçesine ve halkına büyük bir hizmet aşkıyla vaki bu başvurum büyük teveccühle karşılanmıştır. Çalışmalarımı, Genel Merkezimizin belirlediği yönteme (Kamuoyu Yoklaması) göre büyük bir coşkuyla sürdürdüm. Ancak, Partimiz Merkez Yürütme Kurulunun, Arsuz’da aday belirleme yöntemi olarak ilan edilen kamuoyu araştırması sonrası yapılacak atama yönteminden vazgeçerek, parti adayının 08.12.2013 tarihinde CHP Arsuz İlçe Başkanlığında kaydı bulunan parti üyelerinin katılacağı eğilim yoklamasında, ilk dört sırayı alacak aday adaylarından seçileceğinin açıklanması nedeniyle, aday adaylığımı tekrar gözden geçirme kararı aldım. Zira 55.000 civarında, büyük çoğunluğu  CHP’ye oy veren seçmenin katılacağı seçime katılacak adayın, değişik neden ve hesaplarla partiye üye olmuş veya yapılmış mevcut 1800 civarı parti üyesiyle belirlenmesi yöntemini doğru ve sağlıklı bulmuyorum. Bu nedenle CHP Arsuz Belediye Başkanı aday adaylığından istifa ediyorum. Aday adaylığından istifa etmem kimsenin lehine söz konusu olmayıp, tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Partimin göstereceği adaya saygı duyacağımı, gerek seçim sürecinde ve gerekse seçimi kazandıktan sonra kendisine her türlü desteği vererek yanında olacağımı ve her zaman partimin hizmetinde olacağımın bilinmesini istiyorum. Aday adaylığım süresince, bana destek veren başta Arsuz halkına, partililerime, basına, bütün dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

 

 

bulent-sekucoglu-istifa-etti

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: