01 Aralık 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
2 Aralık 17:53
Yorum Yok
1187
CHP Arsuz’da İlk Yaprak Döküldü!

CHP Arsuz’da İlk Yaprak Döküldü!

CHP Arsuz Belediye Başkan aday adayı Bülent Seküçoğlu, aday belirleme yöntemine tepki göstererek, aday adaylığından istifa etti.

 

Seküçoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

“30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde, Arsuz İlçesi Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisinden  aday adayı olmuştum. Arsuz İlçesine ve halkına büyük bir hizmet aşkıyla vaki bu başvurum büyük teveccühle karşılanmıştır. Çalışmalarımı, Genel Merkezimizin belirlediği yönteme (Kamuoyu Yoklaması) göre büyük bir coşkuyla sürdürdüm. Ancak, Partimiz Merkez Yürütme Kurulunun, Arsuz’da aday belirleme yöntemi olarak ilan edilen kamuoyu araştırması sonrası yapılacak atama yönteminden vazgeçerek, parti adayının 08.12.2013 tarihinde CHP Arsuz İlçe Başkanlığında kaydı bulunan parti üyelerinin katılacağı eğilim yoklamasında, ilk dört sırayı alacak aday adaylarından seçileceğinin açıklanması nedeniyle, aday adaylığımı tekrar gözden geçirme kararı aldım. Zira 55.000 civarında, büyük çoğunluğu  CHP’ye oy veren seçmenin katılacağı seçime katılacak adayın, değişik neden ve hesaplarla partiye üye olmuş veya yapılmış mevcut 1800 civarı parti üyesiyle belirlenmesi yöntemini doğru ve sağlıklı bulmuyorum. Bu nedenle CHP Arsuz Belediye Başkanı aday adaylığından istifa ediyorum. Aday adaylığından istifa etmem kimsenin lehine söz konusu olmayıp, tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Partimin göstereceği adaya saygı duyacağımı, gerek seçim sürecinde ve gerekse seçimi kazandıktan sonra kendisine her türlü desteği vererek yanında olacağımı ve her zaman partimin hizmetinde olacağımın bilinmesini istiyorum. Aday adaylığım süresince, bana destek veren başta Arsuz halkına, partililerime, basına, bütün dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

 

 

bulent-sekucoglu-istifa-etti

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: