22 Mayıs 2019 Çarsamba
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Kasım 18:33
Yorum Yok
553
CHP’ DEN ORTAK KARAR!

CHP’ DEN ORTAK KARAR!

Sağdan aday istemiyoruz!

Ortak Karar; ‘Ön Seçim’

İskenderun’a sağdan transfer edilmiş bir aday istemediklerini dile getirdi.

İskenderun Belediye başkan aday adayları Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Dr. Muhsine Korkmaz, Öztürk Çolak, Av. Nalan Akkülah, Bülent Bozdoğan ve İsmet Parlar’ın katıldığı toplantıda, İskenderun belediye başkan adaylığı için ön seçim ya da eğilim yoklaması istediklerini dile getiren Mansuroğlu, bu taleplerini CHP Genel Merkezi’ne de ilettiklerini duyurdu.
“Halkı ayrıştıracak bir aday istemiyoruz”
İskenderun’u tüm dinamikleriyle kucaklayacak ve birleştirici gücü olacak bir aday istediklerini söyleyen Mansuroğlu, “CHP’nin sağdan transfer edilmiş, kenti birbirine kırdıracak, kaldırımları sokakları çetelere teslim edecek, halkı ikiye bölecek bir belediye başkan adayına ihtiyacı yok. Bizim hizmet yaparken ayrım yapmayan, kentin tüm dinamikleri ile beraber bu kenti yönetecek bir belediye başkanına ihtiyacımız var. CHP’de bu işi yapacak arkadaşlarımız burada aramızda. Kimse öküzün altında buzağı aramasın” dedi.

“İskenderun Belediyesi CHP’ nin olacak”

Hedeflerinin İskenderun Belediyesi’ni yeniden kazanmak olduğunu vurgulayan CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart seçimleri öncesi İskenderun’a geleceğini ifade etti. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette yönetim olarak, İskenderun’da aday belirleme yönteminin olmazsa olmaz ön seçim veya geniş katılımla yapılacak bir eğilim yoklaması ile saptanması için aldığımız kararı ilettik. Bu kararımızı hem ilimize hem de genel merkezimize de faksladık. Bununla da yetinmedik. Bu kararlarımızı genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizle de paylaştık. Birilerinin ifade ettiği gibi hiçbir arkadaşımızın ismini dosyamızın içine koymadık. Kesinlikle hiçbir aday arkadaşımızı öne çıkartacak bir ibare kullanmadık. Aday adayı arkadaşlarımızdan hangisi aday olursa olsun örgütümüzle birlikte dimdik arkasında duracağız. İsteğimiz tüm aday adayı arkadaşlarımızın eşit bir ortamda yarışmaları. Belediyecilik sosyal demokratların işi. Bundan sonra kimse İskenderun Belediyesini elimizden bir daha alamayacak. Ben hepinizin adına seçimler sonrası belediye başkanımızla birlikte genel başkanımızı belediye binasında karşılayacağımızın sözünü verdim. İskenderun belediyesi CHP’ nin olacak.” şeklinde konuştu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

HADO 6 SONRA…

Vali DOĞAN; “ARSUZ – SAMANDAĞ YOLU 29 EKİMDE AÇILACAK” Başkan SAVAŞ; “HADO 6 AY İÇİNDE SEFERE BAŞLAYACAK” Hatay Turizmine yönelik sorun ve... Devamı..

Kebapçım’dan Geleneksel İftar Programı

İskenderun’un sevilen ve esnaflarından Kebapçım Kebap Salonu sahibi Mehmet Düşer, Ramazan Ayında verdiği geleneksel iftarla gönül köprüsünü kurmaya devam ediyor. Yıllardır ‘Kebapçım’... Devamı..

İTSO-İSTE Çalıştay Düzenliyor

İskenderun’un Mekansal Gelişimine Estetik Katacak Çalıştay düzenleniyor İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İş birliğinde... Devamı..

HBB’ nin Kardeşlik Sofrası Belen’ de

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle her yıl il genelinde kurduğu kardeşlik sofralarının son durağı Belen oldu. Ramazan... Devamı..

İSTE’de EN’ler Sahiplerini Buldu

Teknoversite Günleri’nin ‘EN’leri Sahiplerini Buldu! İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Teknoversite Günleri’nin içeriğini kaydetmek ve ruhunu yansıtmak için... Devamı..

Erhan Aksay Körfez Maçları Başladı

Erhan Aksay Körfez Grubu Maçları Başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Anavatana katılışı kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erhan Aksay Futbol... Devamı..

İNCİ ÇİÇEK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcuları katıldıkları bir turnuvayı daha şampiyon tamamladı. 11-14 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da yapılan Üniversiteler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 3000... Devamı..

Antakya’ da Ramazan Etkinliği

17 Mayıs Cuma Akşamı Saat 21.45’te 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda ANTAKYA BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİĞİ’NE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR Antakya Belediyesi Ramazan ayı... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: