11 Aralık 2018 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Kasım 18:33
Yorum Yok
383
CHP’ DEN ORTAK KARAR!

CHP’ DEN ORTAK KARAR!

Sağdan aday istemiyoruz!

Ortak Karar; ‘Ön Seçim’

İskenderun’a sağdan transfer edilmiş bir aday istemediklerini dile getirdi.

İskenderun Belediye başkan aday adayları Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Dr. Muhsine Korkmaz, Öztürk Çolak, Av. Nalan Akkülah, Bülent Bozdoğan ve İsmet Parlar’ın katıldığı toplantıda, İskenderun belediye başkan adaylığı için ön seçim ya da eğilim yoklaması istediklerini dile getiren Mansuroğlu, bu taleplerini CHP Genel Merkezi’ne de ilettiklerini duyurdu.
“Halkı ayrıştıracak bir aday istemiyoruz”
İskenderun’u tüm dinamikleriyle kucaklayacak ve birleştirici gücü olacak bir aday istediklerini söyleyen Mansuroğlu, “CHP’nin sağdan transfer edilmiş, kenti birbirine kırdıracak, kaldırımları sokakları çetelere teslim edecek, halkı ikiye bölecek bir belediye başkan adayına ihtiyacı yok. Bizim hizmet yaparken ayrım yapmayan, kentin tüm dinamikleri ile beraber bu kenti yönetecek bir belediye başkanına ihtiyacımız var. CHP’de bu işi yapacak arkadaşlarımız burada aramızda. Kimse öküzün altında buzağı aramasın” dedi.

“İskenderun Belediyesi CHP’ nin olacak”

Hedeflerinin İskenderun Belediyesi’ni yeniden kazanmak olduğunu vurgulayan CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart seçimleri öncesi İskenderun’a geleceğini ifade etti. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette yönetim olarak, İskenderun’da aday belirleme yönteminin olmazsa olmaz ön seçim veya geniş katılımla yapılacak bir eğilim yoklaması ile saptanması için aldığımız kararı ilettik. Bu kararımızı hem ilimize hem de genel merkezimize de faksladık. Bununla da yetinmedik. Bu kararlarımızı genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizle de paylaştık. Birilerinin ifade ettiği gibi hiçbir arkadaşımızın ismini dosyamızın içine koymadık. Kesinlikle hiçbir aday arkadaşımızı öne çıkartacak bir ibare kullanmadık. Aday adayı arkadaşlarımızdan hangisi aday olursa olsun örgütümüzle birlikte dimdik arkasında duracağız. İsteğimiz tüm aday adayı arkadaşlarımızın eşit bir ortamda yarışmaları. Belediyecilik sosyal demokratların işi. Bundan sonra kimse İskenderun Belediyesini elimizden bir daha alamayacak. Ben hepinizin adına seçimler sonrası belediye başkanımızla birlikte genel başkanımızı belediye binasında karşılayacağımızın sözünü verdim. İskenderun belediyesi CHP’ nin olacak.” şeklinde konuştu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İSTE, İSDEMİR’e ‘Teknik Gezi’ Düzenledi

Türkiye’ nin önemli bir sanayi şehrinde okumanın, rahatlıkla bilgilerini artırabiliyor ve mesleki kariyerlerini geliştirebiliyor olmanın mutluluğunu yaşayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik... Devamı..

Habib-i Neccar Cami’ nde Sabah Çorbası

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Müftülüğü işbirliği ile her Cumartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde sabah namazına müteakip vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam... Devamı..

HBB’den Hıristiyan Vatandaşlara Noel Hediyesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Noel Bayramı öncesinde Hatay’daki kiliselere yüzlerce Noel ağacı hediye etti.Attığı her adımda hemşehrileriyle... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden Arsuz Üzerine

“ARSUZ’ A “DEĞER” VERİLSİN” Arsuz kentimiz turizmde beklenen sıçramayı bir türlü yapamıyor. Buna vizyon eksikliği, dünya görüşü yetersizliği veya yanlış meşgalelerden ötürü... Devamı..

Böyle Konser Görülmedi

İskenderun’ da Çocuk Konseri Damgasını Vurdu. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvar’ ın da gerçekleşen ilk Çocuk Konseri okul öncesi öğrencilerle doldu taştı.... Devamı..

Karaağaçspor’dan İskenderunspor Açıklaması

Sosyal Medya’da yapılan provokasyonlara Arsuz Karaağaçspor’dan kınama mesajı geldi. Arsuz Karaağaçspor yönetiminden yapılan açıklama şöyle: “Sosyal Medya’da Kulübümüzün adını kullanıp sahte hesap açarak... Devamı..

Özçelik-İş Yeni Binası Yıkıma Başladı

Özçelik-İş Sendikası yeni binasının yapılması için start verdi. Süleymaniye mahallesinde bulunan Özçelik-İş Sendikası merkez şube binası daha modern bir bina yapılması için... Devamı..

Denizciler Spor Kompleksi Tamamlandı

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: DENİZCİLER SPOR KOMPLEKSİNİN YAPIMI TAMAMLANDI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Denizciler’de yapılmakta olan spor kompleksinin yapımının tamamlandığını... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: