21 Şubat 2019 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Kasım 18:33
Yorum Yok
469
CHP’ DEN ORTAK KARAR!

CHP’ DEN ORTAK KARAR!

Sağdan aday istemiyoruz!

Ortak Karar; ‘Ön Seçim’

İskenderun’a sağdan transfer edilmiş bir aday istemediklerini dile getirdi.

İskenderun Belediye başkan aday adayları Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Dr. Muhsine Korkmaz, Öztürk Çolak, Av. Nalan Akkülah, Bülent Bozdoğan ve İsmet Parlar’ın katıldığı toplantıda, İskenderun belediye başkan adaylığı için ön seçim ya da eğilim yoklaması istediklerini dile getiren Mansuroğlu, bu taleplerini CHP Genel Merkezi’ne de ilettiklerini duyurdu.
“Halkı ayrıştıracak bir aday istemiyoruz”
İskenderun’u tüm dinamikleriyle kucaklayacak ve birleştirici gücü olacak bir aday istediklerini söyleyen Mansuroğlu, “CHP’nin sağdan transfer edilmiş, kenti birbirine kırdıracak, kaldırımları sokakları çetelere teslim edecek, halkı ikiye bölecek bir belediye başkan adayına ihtiyacı yok. Bizim hizmet yaparken ayrım yapmayan, kentin tüm dinamikleri ile beraber bu kenti yönetecek bir belediye başkanına ihtiyacımız var. CHP’de bu işi yapacak arkadaşlarımız burada aramızda. Kimse öküzün altında buzağı aramasın” dedi.

“İskenderun Belediyesi CHP’ nin olacak”

Hedeflerinin İskenderun Belediyesi’ni yeniden kazanmak olduğunu vurgulayan CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart seçimleri öncesi İskenderun’a geleceğini ifade etti. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette yönetim olarak, İskenderun’da aday belirleme yönteminin olmazsa olmaz ön seçim veya geniş katılımla yapılacak bir eğilim yoklaması ile saptanması için aldığımız kararı ilettik. Bu kararımızı hem ilimize hem de genel merkezimize de faksladık. Bununla da yetinmedik. Bu kararlarımızı genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizle de paylaştık. Birilerinin ifade ettiği gibi hiçbir arkadaşımızın ismini dosyamızın içine koymadık. Kesinlikle hiçbir aday arkadaşımızı öne çıkartacak bir ibare kullanmadık. Aday adayı arkadaşlarımızdan hangisi aday olursa olsun örgütümüzle birlikte dimdik arkasında duracağız. İsteğimiz tüm aday adayı arkadaşlarımızın eşit bir ortamda yarışmaları. Belediyecilik sosyal demokratların işi. Bundan sonra kimse İskenderun Belediyesini elimizden bir daha alamayacak. Ben hepinizin adına seçimler sonrası belediye başkanımızla birlikte genel başkanımızı belediye binasında karşılayacağımızın sözünü verdim. İskenderun belediyesi CHP’ nin olacak.” şeklinde konuştu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Baysal Listesini Açıkladı

PAYAS SAADET PARTİSİ PAYAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RECEP BAYSAL MECLİS ÜYESİ LİSTESİNİ AÇIKLADI Baysal yaptığı açıklamalarda “Payas’ımızı yönetmek için meclis üyelerimizi titizlikle... Devamı..

Başkan Hatay’da

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında İlimize geliyor. 24 şubat Saat 16.00’da Antakya... Devamı..

UTEF’ ten Açıklama

BELGE: YARDIMLAŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ Antakya’da açılan Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar, Kimsesizler Türkiye Federasyonu (UTEF) Hatay İl Temsilciliği görevini yürüten İsmail Belge dün... Devamı..

Güler: Projeleri Açıklayacağız

‘4 Mart’ta Hatay için dev projelerimizi açıklayacağız’ Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler ’’ 4 Mart’ta Hatay’ın her ilçesi... Devamı..

Asaf Güven Çalışmalara Başladı

ASAF GÜVEN ARSUZ’DA START VERDİCHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven, ilçeye pek çok projeyle zenginlik katan ve tanıtımına da büyük katkı... Devamı..

Savaş’tan Kınama

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye’nin Afrin bölgesindeki operasyonel faaliyetler esnasında şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe... Devamı..

İTSO Eğitime Katıldı

İTSO Personelleri TOBB’da düzenlenen “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimine katıldılar. SO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri devam ediyorİskenderun Ticaret ve Sanayi... Devamı..

Seyfi Dingil’ e Teşekkür Plaket

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ,Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e müftülüğe vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: