CHP İl Teşkilatı Reyhanlı Patlamasını Andı

CHP Hatay İl Başkanlığı Reyhanlı Patlamasının Yıldönümünde saldırı sonucu vefat edenleri patlamanın olduğu yerde andılar.

CHP Hatay il gençlik kolları olarak Reyhanlı gençlik kollarımız ile birlikte 11 mayıs reyhanlı patlamasının yıldönümünde Reyhanlı şehitler anıtı önünde bir anma gerçekleştirerek anıta çiçeklerimizi sunduk. Anma programına il ana kademe yöneticilerimiz, Reyhanlı ilçe başkanı Ruşen Bağatur ve yönetimi katılım gösterdi.

Anma programında konuşan il gençlik kolları başkanı Ümit Kutlu 11 Mayıs tarihi karanlık ellerin kardeşliğimize dokunmaya çalıştığı acı ve kara bir gündür. O gün anladık ki devletin şevkatli kolları halkını koruyamaz seviyeye gelmişti ve daha sonra yaşanan patlamalarda bunu daha açık bir şekilde gördük. Reyhanlı patlaması sanılanın aksine medeniyetler şehri Hatay’ımız bu oyuna gelmemiş tüm halkımız sağduyulu bir şekilde birbirlerine daha kuvvetli kenetlenmiştir. Patlamayı gerçekleştiren Karanlık elleri, sebebiyet verenleri arkasında ki güçleri bir kez daha lanetliyoruz. Hatay’ımız bir gök kuşağıdır bütün renklerin bütünleşmesiyle anlam bulur. Buradan Reyhanlı şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz ve umut ediyorum ki bir daha bu acı olaylar yaşanmasın.

Anma programında Reyhanlı gençlik kolları adına konuşan Reyhanlı gençlik kolları ilçe başkan yardımcısı Mahmut Cüneydioğlu bundan üç yıl önce aramızda bulunan 53 kardeşimizin şehit edilişinin üçüncü yıl dönümü nedeniyle bir arada bulunuyoruz. Acımızın büyüklüğü tartışılmayacak kadar büyük ve üzüntümüzde bir o kadar fazladır. Çünkü bu acıyı sadece 53 kişinin ailesi değil tüm Reyhanlı halkı ve Tüm Türkiye aynı acıyı üç yıldır ruhunda hissediyor. Acıları acımız, Üzüntüleri üzüntümüz olmuştur.

Gönül isterdi ki bu acıyı hiç yaşamamış olalım. Reyhanlı halkı her zaman barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yanadır. Reyhanlıların bunu hak etmediği inancındayız. Zaman zaman katledilen kardeşlerimizin ailelerine ziyarette bulunduğumuzda Onların ruh hallerini gördüğümüzde, kardeşleri, babaları, çocukları bugün şehit edilmiş gibi ilk günün acısıyla aynı üzüntü içerisindeler. Katillerin bugüne kadar net olarak ortaya çıkarılmadığı, soruşturmaların sonuçlandırılmaması ülkemiz ve şehit aileleri için bir ayrı acı kaynağıdır. Bizde yetkililerden bu olayın üzerine ciddi bir şekilde gitmelerini istiyoruz. Reyhanlı halkı dik duruşundan zerre kadar taviz vermezken 11 Mayısı asla unutmayacağız. Şehitlerimizi rahmetle anıyor ve bu terör eyleminde parmağı bulunan hainleri lanetliyoruz. Şehit kardeşlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.” açıklamalarında bulundu.