22 Kasım 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
27 Ocak 11:50
Yorum Yok
3517
CHP İskenderun Adayı Kim Olacak?

CHP İskenderun Adayı Kim Olacak?

CHP’nin yılan hikayesine dönen İskenderun Belediye Başkan Adayının kim olacağı konusunun bugün sona ereceği ve adayın açıklanacağı belirtiliyor.

Ak Parti’nin Fatih Tosyalı’yı MHP ile ittifakla beraber açıklamasından sonra CHP’nin seçim mühendisliği çalışmaları başlamıştı. Normal şartlar altında edindiğimiz istihbarata göre geçmiş dönem Belediye Başkanlığı yapan Yusuf H. Civelek ismi kesinken, kalp krizi geçirip ardından ameliyata giren Civelek’in sağlık durumu resmi adaylık başvurusu dahi yapmasına engel olmuştu. Civelek dışında en güçlü isim kuşkusuz gerek İskenderun teşkilatının desteğiyle gerekse de kamuoyu araştırmalarında bölgenin sevilen ve ünlü cerrahı Dr. Yılmaz Şahutoğlu ismi ilk sıraya yerleşti. CHP’de halihazırda en güçlü aday olarak Şahutoğlu ismi ön plandayken beklenmedik bir gelişme merkezin seçim mühendisliğine başvurmaları adaylık konusunu üçlü çıkmaza soktu.

Önceki seçim döneminde İskenderun ilçe sınırları değiştirilip sağ ve muhafazakar seçmenlerin seçim bölgesine dahil olması İskenderun’da kartların yeniden dağıtılıp taktiksel adaylıkların çıkması ihtimalini güçledirdi. Son seçimde CHP’nin Yusuf Civelek ile çok az farkla kaçan zaferi, merkezi sağ-muhafazakar kökenli aday konusuna yöneltti.

Kuşkusuz o isim Mete Aslan. An itibariyle bahsettiğimiz 3 adaydan resmen aday adaylığı başvurusu yapan tek isim Şahutoğlu olurken, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Yusuf Civelek, bazı MKYK ve PM üyelerinin ise Mete Aslan isminde mutabık olduğu öğrenildi.

Kısaca önümüzdeki saatlerde bu 3 isimden biri resmen CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacak;

  • Kamuoyu ve Teşkilatın kuşkusuz 1 numaralı adayı Şahutoğlu,
  • Kılıçdaroğlu’nun an itibariyle ismini onayladığı Civelek,
  • Taktiksel aday Mete Aslan.

ÖZEL HABER / Samet Simo Fındık

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

İTSO-AlbarakaTürk Kobi Anlaşması

Albaraka Türk’ten İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Özel Kobi Destek Finansmanı Kampanyası Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. İskenderun Şube müdürü Fikret... Devamı..

Karaağaç Sahil Yolu İncelemesi

Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolu İnşaatında Incelemede bulunuldu Arsuz Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolunun 2.5 Km’lik bölümünde bordür döşeme çalışmaları başladı. Arsuz Kaymakamı Musa... Devamı..

Hatay Kış Şöleninde

HATAY KIŞ ŞÖLENİNİN ONUR KONUĞU OLUYOR Tarihi, kültürel ve ekonomik zenginlikleri ile birlikte mutfak kültürü ve tıbbi aromatik bitkileriyle eşsiz yapıya sahip... Devamı..

Verginin Son Günü 2 Aralık

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİNDE SON GÜN 2 ARALIK İskenderun Belediyesi, mükelleflere hatırlatmada bulunarak, Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi ikinci... Devamı..

Başkan Savaş’tan Çocuklara Mesaj

BAŞKAN SAVAŞ’IN 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü... Devamı..

İTSO’da İstişare Toplantısı

İTSO’da Serbest Bölge kurulması için istişare toplantısı düzenlendi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen istişare toplantısında, Serbest Bölge konusu ele alındı. İstişare... Devamı..

Aykut Öktem Külliye Yolcusu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine Aykut Davut Öktem Davet Edildi. Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 20 Kasım’da Ankara’ya gidiyor.... Devamı..

O Bulutlar İskenderun’da!

Türkiye’de ender olarak görünen memeli bulutlar kümesi İskenderun’da görüntülendi. Genellikle okyanus ve büyük deniz kıyılarında görülen, ülkemizde ise nadiren görülen memeli kümülüs... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: