06 Temmuz 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
27 Ocak 11:50
Yorum Yok
3660
CHP İskenderun Adayı Kim Olacak?

CHP İskenderun Adayı Kim Olacak?

CHP’nin yılan hikayesine dönen İskenderun Belediye Başkan Adayının kim olacağı konusunun bugün sona ereceği ve adayın açıklanacağı belirtiliyor.

Ak Parti’nin Fatih Tosyalı’yı MHP ile ittifakla beraber açıklamasından sonra CHP’nin seçim mühendisliği çalışmaları başlamıştı. Normal şartlar altında edindiğimiz istihbarata göre geçmiş dönem Belediye Başkanlığı yapan Yusuf H. Civelek ismi kesinken, kalp krizi geçirip ardından ameliyata giren Civelek’in sağlık durumu resmi adaylık başvurusu dahi yapmasına engel olmuştu. Civelek dışında en güçlü isim kuşkusuz gerek İskenderun teşkilatının desteğiyle gerekse de kamuoyu araştırmalarında bölgenin sevilen ve ünlü cerrahı Dr. Yılmaz Şahutoğlu ismi ilk sıraya yerleşti. CHP’de halihazırda en güçlü aday olarak Şahutoğlu ismi ön plandayken beklenmedik bir gelişme merkezin seçim mühendisliğine başvurmaları adaylık konusunu üçlü çıkmaza soktu.

Önceki seçim döneminde İskenderun ilçe sınırları değiştirilip sağ ve muhafazakar seçmenlerin seçim bölgesine dahil olması İskenderun’da kartların yeniden dağıtılıp taktiksel adaylıkların çıkması ihtimalini güçledirdi. Son seçimde CHP’nin Yusuf Civelek ile çok az farkla kaçan zaferi, merkezi sağ-muhafazakar kökenli aday konusuna yöneltti.

Kuşkusuz o isim Mete Aslan. An itibariyle bahsettiğimiz 3 adaydan resmen aday adaylığı başvurusu yapan tek isim Şahutoğlu olurken, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Yusuf Civelek, bazı MKYK ve PM üyelerinin ise Mete Aslan isminde mutabık olduğu öğrenildi.

Kısaca önümüzdeki saatlerde bu 3 isimden biri resmen CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacak;

  • Kamuoyu ve Teşkilatın kuşkusuz 1 numaralı adayı Şahutoğlu,
  • Kılıçdaroğlu’nun an itibariyle ismini onayladığı Civelek,
  • Taktiksel aday Mete Aslan.

ÖZEL HABER / Samet Simo Fındık

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Buyukelçi’den HBB’ye Ziyaret

BAŞKAN SAVAŞ KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY VE İŞ İNSANLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,... Devamı..

Vali İsmi İçin İmza Toplandı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın isminin verildiği Spor Merkezi, okul binası ve cadde isimlerinin değiştirilmesi için bir grup... Devamı..

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde... Devamı..

Arsuz’a Nezaket Ziyareti

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Ümit Gökhan ÇİÇEK ilçemize ziyarette bulundu.Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ile birlikte Rhosus Antik Kentte incelemelerde bulunan,... Devamı..

Palmiye’de Tüp Bebek Dönemi

PALMİYE’DE ‘TÜP BEBEK MERKEZİ’ DÖNEMİİskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

HBB Yayla Yollarını Genişletiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından il genelinde yürütülen yol yapımı, bakımı ve onarımı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Dörtyol... Devamı..

Çinçin-Ceylan’dan Jet Ziyaret

ÇİNÇİN VE CEYLAN’DAN JET TURİZM’E ZİYARETAntakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu ve Defne Esnaf Kefalet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: