19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Kasım 19:42
Yorum Yok
821
CHP ve MHP Neden Sessiz?

CHP ve MHP Neden Sessiz?

Gündem teşkil ettiği üzere Hatay’da, özellikle de İskenderun’da Ak Parti’ nin hareketliliği bir hayli yüksek.

Hadi gelin beraber bir strateji yapalım mı?
Ak Parti bu kadar aday adayı ile gündeme oturması bana “kimseye, hiç bir partiye eyvallahımız yok” tavrını gösteriyor..
CHP İskenderun neden sessiz? İskenderun’ da MHP neden sessiz?
İşte strateji burada başlıyor..
İskenderun kazan, dedikodu kepçe!
Şimdi kimsenin zoruna gitmesin, hatta gitsin de.
Bence İskenderun’ da hem MHP’ nin hem de CHP’ nin bir Mete Aslan faktörü var!
Ak Parti ile köprüler yıkılmış yollar ebediyete kadar kesişmeyecek bir Mete Aslan gerçeği var. Ama diğer yanda yolları, planları, elleri, kolları her an birleşecek iki parti var..
Bana sakın kimse “Hayır, Mete Aslan asla” demesin hem onu hem savunma mekanizmasını alt üst edecek bilgiler, belgeler sunarım susar kalır!
Şimdi stratejiye devam edelim.
Ak Parti dışında İskenderun’da iki ciddi partiden ses seda yok. E Mete Aslan’dan da yok, neden?
“Hadi canım” ne alaka demeyin. İskenderun’da sevseniz de sevmeseniz de bir Mete Aslan potansiyeli var. Yani kimine göre 1 parti oyu, kimine göre 2 parti oyu kimi partinin kazandığı oydan 5-6 bin aşağısı!
Şimdi sizce bu 3 farklı oy sandığının susması size ne çağrıştırıyor?
Dedikodular hiç bir partiyi memnun etmez bilirim. O zaman bu dedikoduyu bitirecek atılımları neden atmıyor CHP ve MHP’ de?
CHP’ de fanatik kesim hariç Mete Aslan’ı kabul görüyor(!) Kabul görülmesinin sebebi ben diyeyim hizmetler, siz deyin “düşmanımın düşmanı benim dostumdur.” mantalitesi…
Uzun lafın kısası İskenderun’ da Mete Aslan sustukça sanırım CHP ve MHP adaylarını açıklamayacak, diğer bir değişle adayımız budur diyemeyecek gibi!
Bu stratejiden çıkartmaları siz yapın. Ama yorumları aklı selim bir şekilde yapalım. Yarın dediklerinizin tersi çıkarsa yorumunuzu silmek zorunda kalmayasınız..
Memlekette tek taraflı kıpırdamalar olunca tabi ilk sayfaları, gündemi, köşe yazıları haliyle Ak Partililer, Başkanları, Aday adayları alıyor…
Ya CHP ile MHP üstündeki ölü toprağı atsın, ya ne anlaşmalar, sözler ve imzalar atılıyorsa atılsın bu belirsizlik bitsin.

Işık Şener

Büyükşehir Gazetesi ve İskenderunpost.com Genel Yayın Yönetmeni

 

chp-mhp-neden-sessiz

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: