02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Kasım 19:42
Yorum Yok
891
CHP ve MHP Neden Sessiz?

CHP ve MHP Neden Sessiz?

Gündem teşkil ettiği üzere Hatay’da, özellikle de İskenderun’da Ak Parti’ nin hareketliliği bir hayli yüksek.

Hadi gelin beraber bir strateji yapalım mı?
Ak Parti bu kadar aday adayı ile gündeme oturması bana “kimseye, hiç bir partiye eyvallahımız yok” tavrını gösteriyor..
CHP İskenderun neden sessiz? İskenderun’ da MHP neden sessiz?
İşte strateji burada başlıyor..
İskenderun kazan, dedikodu kepçe!
Şimdi kimsenin zoruna gitmesin, hatta gitsin de.
Bence İskenderun’ da hem MHP’ nin hem de CHP’ nin bir Mete Aslan faktörü var!
Ak Parti ile köprüler yıkılmış yollar ebediyete kadar kesişmeyecek bir Mete Aslan gerçeği var. Ama diğer yanda yolları, planları, elleri, kolları her an birleşecek iki parti var..
Bana sakın kimse “Hayır, Mete Aslan asla” demesin hem onu hem savunma mekanizmasını alt üst edecek bilgiler, belgeler sunarım susar kalır!
Şimdi stratejiye devam edelim.
Ak Parti dışında İskenderun’da iki ciddi partiden ses seda yok. E Mete Aslan’dan da yok, neden?
“Hadi canım” ne alaka demeyin. İskenderun’da sevseniz de sevmeseniz de bir Mete Aslan potansiyeli var. Yani kimine göre 1 parti oyu, kimine göre 2 parti oyu kimi partinin kazandığı oydan 5-6 bin aşağısı!
Şimdi sizce bu 3 farklı oy sandığının susması size ne çağrıştırıyor?
Dedikodular hiç bir partiyi memnun etmez bilirim. O zaman bu dedikoduyu bitirecek atılımları neden atmıyor CHP ve MHP’ de?
CHP’ de fanatik kesim hariç Mete Aslan’ı kabul görüyor(!) Kabul görülmesinin sebebi ben diyeyim hizmetler, siz deyin “düşmanımın düşmanı benim dostumdur.” mantalitesi…
Uzun lafın kısası İskenderun’ da Mete Aslan sustukça sanırım CHP ve MHP adaylarını açıklamayacak, diğer bir değişle adayımız budur diyemeyecek gibi!
Bu stratejiden çıkartmaları siz yapın. Ama yorumları aklı selim bir şekilde yapalım. Yarın dediklerinizin tersi çıkarsa yorumunuzu silmek zorunda kalmayasınız..
Memlekette tek taraflı kıpırdamalar olunca tabi ilk sayfaları, gündemi, köşe yazıları haliyle Ak Partililer, Başkanları, Aday adayları alıyor…
Ya CHP ile MHP üstündeki ölü toprağı atsın, ya ne anlaşmalar, sözler ve imzalar atılıyorsa atılsın bu belirsizlik bitsin.

Işık Şener

Büyükşehir Gazetesi ve İskenderunpost.com Genel Yayın Yönetmeni

 

chp-mhp-neden-sessiz

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: