27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
15 Ekim 16:29
Yorum Yok
469
CİLVEGÖZÜ’ NDE BAYRAMLAŞMA

CİLVEGÖZÜ’ NDE BAYRAMLAŞMA

Suriye’ye yük taşıyan Türkiye plakalı TIRsürücüleri, Hatay’ ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’nda Kurban Bayramı’nı kuyrukta bekleyerek karşıladı. Bayram boyunca Suriye tarafındaki tampon bölgede aktarma ve boşaltma işlemi yapılmaması nedeniyle zorunlu olarak bekleyen yaklaşık 300 TIR’ın sürücüsü, kendi aralarında bayramlaştı.

Türkiye’nin değişik illerinden yükledikleri kuru gıda, et ve süt ürünleri ile çimento gibi çeşitli yükleri ile Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan geçirerek Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı yakınındaki tampon bölgeye ulaştırmaya çalışan TIR sürücüleri, Kurban Bayramı’nı kuyrukta bekleyerek, buruk karşıladı. Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan geçişte sıkıntı olmamasına rağmen Suriye tarafındaki tampon bölgede bayram süresince aktarma ve boşaltma işleminin durdurulması TIR sürücülerini zorunlu bekleyişe soktu.

TIR sürücüsü Mustafa Bitkin, bayram öncesi 550-600 araçlık kuyruk olan Cilvegözü Sınır Kapısı’nda çıkış için sıra gelmediğini, Suriye tarafındaki tampon bölgede işler durunca zor durumda kaldıklarını söyledi. Mustafa Bitkin, “5 gündür çıkış yapmak için bekliyordum. Yoğunluk nedeniyle çıkış yapıp, çimento yükümü boşaltamadım. Bayramda da sırada bekleyeceğim” dedi.

Ahmet Kılıç ise Cilvegözü’nde yoğunluk olmasının nedeninin diğer sınır kapılarından çıkış yapılmamasından kaynaklandığını belirtip, “Bu durumu bilerek geldik. Sıramız gelmediği için de çıkış yapamadık. Bayramı kuyrukta geçireceğiz. Aracımızın boş kalmaması için kısa mesafe olarak kabul ettiğimiz Cilvegözü’ne geldik. Ama bayramı sırada geçirmek zorunda kalıyoruz. Bayramdan sonra boşaltırız” diye konuştu.

Yakın illerde oturan TIR sürücüleri ise bayram tatili boyunca araçlarının ve yüklerinin güvende olduğunu belirtip, evlerine gitti.

cilve

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: