18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
27 Eylül 23:39
Yorum Yok
682
ÇİRKİN:İki Sendikaya da Eşitiz

ÇİRKİN:İki Sendikaya da Eşitiz

sefikİskenderun gündemine yerleşen İSDEMİR’deki sendika mücadele konusunu değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin İsdemir’de çalışan işçilerin sendikal tercihinde parti olarak kesinlikle bu faaliyetlerin dışında olduklarının altını çizdi.

HER İKİ SENDİKAYA EŞİT MESAFEDEYİZ

Grev zamanında işçi çadırında da ifade ettiği gibi ‘işçinin sırtından yapılacak siyasetin haram olduğunu’ hatırlatan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, “Sendikal mücadelenin kendi şartları içerisinde yürür. Bir kısım arkadaşımız Çelik İş’i, bir kısmı da Türk Metal’i tercih edebilir. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi her iki sendikaya da sendikal faaliyetlere de eşit mesafededir. Şunu ya da bunu destekleme gibi bir durum asla olamaz” dedi.

MHP BU TÜR FAALİYETLERİN DIŞINDADIR

Sendikal mücadele ve sendika tercihinin öncelikle bu işçinin kendi meselesi olduğunu kaydeden MHP’li vekil Şefik Çirkin “İşçi oturacak meseleyi tahlil edecek hangi sendika da kendi geleceğini daha iyi olarak görüyor ise o sendikaya geçecek. Şimdi biz kalkıp şuraya geçin ya da burada kalın gibi bir değerlendirme yaparsak, netice itibari ile yarın ortaya çıkabilecek bir olumsuzlukta bunu sorumlusu oluruz dolayısı ile Milliyetçi Hareket Partisi bu tür faaliyetlerin dışındadır.” Şekline konuştu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: