29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
27 Eylül 23:39
Yorum Yok
747
ÇİRKİN:İki Sendikaya da Eşitiz

ÇİRKİN:İki Sendikaya da Eşitiz

sefikİskenderun gündemine yerleşen İSDEMİR’deki sendika mücadele konusunu değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin İsdemir’de çalışan işçilerin sendikal tercihinde parti olarak kesinlikle bu faaliyetlerin dışında olduklarının altını çizdi.

HER İKİ SENDİKAYA EŞİT MESAFEDEYİZ

Grev zamanında işçi çadırında da ifade ettiği gibi ‘işçinin sırtından yapılacak siyasetin haram olduğunu’ hatırlatan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, “Sendikal mücadelenin kendi şartları içerisinde yürür. Bir kısım arkadaşımız Çelik İş’i, bir kısmı da Türk Metal’i tercih edebilir. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi her iki sendikaya da sendikal faaliyetlere de eşit mesafededir. Şunu ya da bunu destekleme gibi bir durum asla olamaz” dedi.

MHP BU TÜR FAALİYETLERİN DIŞINDADIR

Sendikal mücadele ve sendika tercihinin öncelikle bu işçinin kendi meselesi olduğunu kaydeden MHP’li vekil Şefik Çirkin “İşçi oturacak meseleyi tahlil edecek hangi sendika da kendi geleceğini daha iyi olarak görüyor ise o sendikaya geçecek. Şimdi biz kalkıp şuraya geçin ya da burada kalın gibi bir değerlendirme yaparsak, netice itibari ile yarın ortaya çıkabilecek bir olumsuzlukta bunu sorumlusu oluruz dolayısı ile Milliyetçi Hareket Partisi bu tür faaliyetlerin dışındadır.” Şekline konuştu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: