21 Eylül 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ağustos 15:30
Yorum Yok
627
Civelek: Önemli Olan Yapmak…

Civelek: Önemli Olan Yapmak…

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda konuşan İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Ormanı gözden kaçırmadan ağaca bakmak veya ağacı gözden kaçırmadan ormana bakmak. Bugün dünyada birbuçuk milyar müslüman yaşıyor. Bu birbuçuk milyar müslüman batının sömürgesi vaziyetinde. Alttan petrol, doğalgazı alıyorlar, üstte milleti birbirine kırdırıyorlar. Üstüne üstlük birbuçuk milyarı da aşağılıyorlar. Biz birlikte olmadıkça yarın tehlike bizde. Başka çaremiz yok birleşeceğiz, beraber olacağız. Afganistan’dan Mısır’a kadar olan bölgede eğer Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayakta durabilmişse Mustafa Kemal’in sayesindedir. Türkiye Cumhuriyetinin laik, demokratik ve çağdaş olmasındandır” dedi. Gündeme gelmesi üzerine, yüzde 75 su kaybına neden olan eski şebekenin, altyapının yaratacağı sıkıntılar göze alınarak, içmesuyu yeni şebeke döşeme çalışması yapıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun’un 30 yıllık sorunlarını çözüyoruz. Biz bundan 40-50 yıl sonrasına dönük çalışma yapıyoruz. 20 yıldır su gelecek dendi niye gelmedi. Çünkü risk göze alınamadı. Eski şebekeden günde 100 bin ton su basılıyor 75 bin ton kayıp. Proje olduğu gibi değişti. İhtiyaç vardı söyleniyordu, söylemek farklı yapmak farklı. Yapınca toz oluyor, şikayet oluyor büyük ameliyattır bu. Önemli olan tanıyı koymak ve operasyonu gerçekleştirmek. Önemli olan yapmak. Hiçbir zaman büyük cerrahiden kaçmadım. Küçük cerrahiyi herkes yapar. Ben teleferik lazım diyorum benden sonra gelen yapsa ben mi yaptım diyeceğim. Kim yaparsa Allah razı olsun” diye konuştu. Su şebekesi şartnamesinde işin bitim tarihinin 31 Aralık 2014 olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Ekibi arttırın, bir an önce bitsin ve halkın bu ızdırabı dinsin dedik. Gece gündüz çalıştılar. Su çalışması sözleşme tarihinden önce bitecek” dedi.
İSKELE ZİYARET GİBİ!
Halkın beklentisi olan çalışma ve hizmetlerin yapıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskele ziyaret gibi olmuş. İskele İskenderun  halkının beklentisiydi” diye konuştu. 2006 yılında sel olduğunu, drenaj kanalları yapıldığını, ikinci bölümün de yapımının sürdüğünü anımsatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Artık sel olmaz. Gürsel, Meydan Mahallesi 35 yıldır her yağmurda sel altındaydı. Bu sene kuru kış geçirecek onlar” dedi. Gündeme gelmesi üzerine, Şahin Tepesi’nde eskiden kalan su sıkıntısı olduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili Mustafa Kamil Turan, “Şahin tepesinde su şebeke borusu yoktu. Buranın su hattını biz çektik.

Şebeke çalışmasından dolayı toz oluyor ama halk basınçlı su geldiğini, musluktan akan suyu içeceğini bildiği için sıkıntıları anlayışla karşılıyor. Asfalt çalışması da yapılıyor. Mustafa Kemal Mahallesi çok güzel asfaltlandı” diye konuştu. Su çalışmasının gece gündüz çalışılarak bir an önce bitirilmesinin önemli olduğunu belirten Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Doğan Erten, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin herkesin belediye başkanı olması ve yaptığı hizmet ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: