01 Aralık 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ağustos 15:30
Yorum Yok
691
Civelek: Önemli Olan Yapmak…

Civelek: Önemli Olan Yapmak…

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda konuşan İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Ormanı gözden kaçırmadan ağaca bakmak veya ağacı gözden kaçırmadan ormana bakmak. Bugün dünyada birbuçuk milyar müslüman yaşıyor. Bu birbuçuk milyar müslüman batının sömürgesi vaziyetinde. Alttan petrol, doğalgazı alıyorlar, üstte milleti birbirine kırdırıyorlar. Üstüne üstlük birbuçuk milyarı da aşağılıyorlar. Biz birlikte olmadıkça yarın tehlike bizde. Başka çaremiz yok birleşeceğiz, beraber olacağız. Afganistan’dan Mısır’a kadar olan bölgede eğer Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayakta durabilmişse Mustafa Kemal’in sayesindedir. Türkiye Cumhuriyetinin laik, demokratik ve çağdaş olmasındandır” dedi. Gündeme gelmesi üzerine, yüzde 75 su kaybına neden olan eski şebekenin, altyapının yaratacağı sıkıntılar göze alınarak, içmesuyu yeni şebeke döşeme çalışması yapıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun’un 30 yıllık sorunlarını çözüyoruz. Biz bundan 40-50 yıl sonrasına dönük çalışma yapıyoruz. 20 yıldır su gelecek dendi niye gelmedi. Çünkü risk göze alınamadı. Eski şebekeden günde 100 bin ton su basılıyor 75 bin ton kayıp. Proje olduğu gibi değişti. İhtiyaç vardı söyleniyordu, söylemek farklı yapmak farklı. Yapınca toz oluyor, şikayet oluyor büyük ameliyattır bu. Önemli olan tanıyı koymak ve operasyonu gerçekleştirmek. Önemli olan yapmak. Hiçbir zaman büyük cerrahiden kaçmadım. Küçük cerrahiyi herkes yapar. Ben teleferik lazım diyorum benden sonra gelen yapsa ben mi yaptım diyeceğim. Kim yaparsa Allah razı olsun” diye konuştu. Su şebekesi şartnamesinde işin bitim tarihinin 31 Aralık 2014 olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Ekibi arttırın, bir an önce bitsin ve halkın bu ızdırabı dinsin dedik. Gece gündüz çalıştılar. Su çalışması sözleşme tarihinden önce bitecek” dedi.
İSKELE ZİYARET GİBİ!
Halkın beklentisi olan çalışma ve hizmetlerin yapıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskele ziyaret gibi olmuş. İskele İskenderun  halkının beklentisiydi” diye konuştu. 2006 yılında sel olduğunu, drenaj kanalları yapıldığını, ikinci bölümün de yapımının sürdüğünü anımsatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Artık sel olmaz. Gürsel, Meydan Mahallesi 35 yıldır her yağmurda sel altındaydı. Bu sene kuru kış geçirecek onlar” dedi. Gündeme gelmesi üzerine, Şahin Tepesi’nde eskiden kalan su sıkıntısı olduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili Mustafa Kamil Turan, “Şahin tepesinde su şebeke borusu yoktu. Buranın su hattını biz çektik.

Şebeke çalışmasından dolayı toz oluyor ama halk basınçlı su geldiğini, musluktan akan suyu içeceğini bildiği için sıkıntıları anlayışla karşılıyor. Asfalt çalışması da yapılıyor. Mustafa Kemal Mahallesi çok güzel asfaltlandı” diye konuştu. Su çalışmasının gece gündüz çalışılarak bir an önce bitirilmesinin önemli olduğunu belirten Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Doğan Erten, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin herkesin belediye başkanı olması ve yaptığı hizmet ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: