06 Temmuz 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
1 Haziran 16:13
Yorum Yok
4175
COVID19 Belgesi Handikapı

COVID19 Belgesi Handikapı

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile bir serzeniş üzerine telefon görüşmesi gerçekleştirdik.
İskenderun’ da görev yapan Acil Pratisyen Doktorlarımız COVID-19 vakasında gün paylaşımı yaparak görev aldıklarını fakat Kaymakam Yönden’ in plaket vermediği konusunda manevi bir destek görememe tepkilerini okudum, gördüm. Bu paylaşımların ardından Kaymakamımızı ve doktor arkadaşlarımızı arayarak durumun perde arkasını öğrendim.
Kaymakam bey ile konuştuğumda; “Ben 400 kişiye plaket verdim, halen mücadele eden unuttuklarımız veya bilmediklerimiz varsa seve seve veririz.” demesinden sonra bizzat adresine bildirdim.
Ve daha ilginci sadece Uzman Doktorlar listelenip, Pratisyen Doktorları hangi şartlara uygun hazırlayıp İskenderun Kaymakamlığı’ mıza listede yer vermeyerek bu mücadeleye ufacık moral, motivasyon belgesini bile çok gören zihniyet kenarda otururken haliyle Pratisyen Doktor arkadaşlar hadisenin hissiyatlarına göre Kaymakamlıktan kaynaklandığını düşünüyorlar ve olay kamuoyuna düşüyor.
Üzücüdür ki; Sadece iyi niyetiyle ilgili kurumlardan liste isteyip işini gücünü bırakıp bizzat Takdir Belgesini vermeyi yeğleyen Kaymakamımız’ ın bu düşüncesini gölgede bırakmak isteyen Devlet Hastanemiz Kaymakam beye tepkiler çıktıktan çok sonra müdahale edip Başhekimlik kendi sorunlarını alelacele bir belge hazırlayarak belgeyi bu sefer Pratisyenlere kendi içinde sunuyor.
Sayın Başhekim Veysel Yıldırım’ a soruyorum; Kaymakamlık sizden liste isterken neden neden Uzman ve Pratisyen ayrımı yaptınız?
Neden Pratisyen Doktorlar tepki gösterirken hatta sosyal medyaya yazarken “Yahu biz listeyi yaptık!” demediniz?
400 Kişiye Belge veren Kaymakam bey’ e 3-5 fazla kişi mi yük olacaktı?
Bu durumu Kaymakam beye bildirdiniz mi?
Değerli okurlarım; Bu olayda Kaymakam beyin katiyen haberi olmadığını “Bize gelen listede eksiklik varsa hemen takdim ederiz.” açıklamasında belli etmiştir.
Şimdi Kamu ve Kurumun başında olan ve özellikle Hastane gibi resmen Milli Mücadele’ yi canlarıyla veren sağlıkçılarımıza ayrım yapan, siyaset sokanlar sadece kendilerini değil, hem sağlıkçılarımızın motivasyonunu düşüren bununla yetinmeyip ötekileştiren ve böylesi nazik bir davranışa karşı art niyet besleyip bihaber olanları zan altında bırakmak Allah’ tan reva mı?
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Buyukelçi’den HBB’ye Ziyaret

BAŞKAN SAVAŞ KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY VE İŞ İNSANLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,... Devamı..

Vali İsmi İçin İmza Toplandı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın isminin verildiği Spor Merkezi, okul binası ve cadde isimlerinin değiştirilmesi için bir grup... Devamı..

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde... Devamı..

Arsuz’a Nezaket Ziyareti

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Ümit Gökhan ÇİÇEK ilçemize ziyarette bulundu.Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ile birlikte Rhosus Antik Kentte incelemelerde bulunan,... Devamı..

Palmiye’de Tüp Bebek Dönemi

PALMİYE’DE ‘TÜP BEBEK MERKEZİ’ DÖNEMİİskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

HBB Yayla Yollarını Genişletiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından il genelinde yürütülen yol yapımı, bakımı ve onarımı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Dörtyol... Devamı..

Çinçin-Ceylan’dan Jet Ziyaret

ÇİNÇİN VE CEYLAN’DAN JET TURİZM’E ZİYARETAntakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu ve Defne Esnaf Kefalet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: