20 Ocak 2018 Cumartesi
    Hava durumu güncelleniyor...
6 Ocak 10:56
Yorum Yok
244
Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Arsuz Belediyesi personellerine yönelik verilen taşeron düzenlenmesini içeren eğitim seminerinde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha açıklamada bulundu.

“Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun. Kimsenin endişesi olmasın”

Arsuz Belediyesi ve Çukurova Belediyeler Birliği işbirliği ile belediye personeline yönelik “696Sayılı KHK ve Taşeron Düzenlemes”; konulu eğitim semineri düzenlendi.
Arsuz Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve yaklaşık 150 personel katıldı. Çukurova Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları Müdürü ve Eğitim Uzmanı Ali Kaplan’ ın konuşmacı olduğu seminerde, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, hizmet alım sözleşmesi, sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınav, uygulamalı sınavda başarılı olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin yaşanacak süreç, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması, aranan şartlar vb. konularda personel bilgilendirilirken, seminer interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.
Personellerin eğitimlerine önem verdiklerini belirtilen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, verilen eğitim seminerinin de güncel ve oldukça önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun” ifadesine kullandı.

“Sezar’ın hakkını, Sezar’ a vermek gerekir”
Cümlesiyle söz konusu mevzuatı ilk günden bu yana zaten uyguladıklarının altını çizen Başkan Culha, belediye personellerine yönelik sürekliliğin kendisi içinde büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Culha yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geçmişte gerek belediyeler gerekse de diğer kurum, kuruluşlarda olsun işçiler 5 ay 29 gün çalıştırılır ve akabinde çıkartılır, haliyle bu durum her zaman bir mağduriyetlik yaratırdı. Bizim ilk göreve geldiğimiz zamanda halihazırdaki personellerimiz ve yeni göreve aldığımız personellerimiz şu anda hepsi görevlerinin başında devam ediyor. İlk gün nasılsa bugün de personellerimizin yanlarındayız. Taşeron, sözleşmeli, memur veya işçi, hiçbiri bizim üvey evladımız değil, hepsi bizim personelimizdir. Bütün arkadaşlarımız kendi alanlarında hizmetlerine, çalışmalarına devam edeceklerdir. Tabi bazı şeyler yasa ile belirleniyor fakat biz yasal çerçevede yapabileceğimiz en sıcak kucaklamayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın!
Başvuru süreci devam ediyor. İnşallah en kısa süre içerisinde kadrolaşma mevzuatı tamamlanmış olur ve bizde hep beraber baştan beri vermiş olduğumuz hizmetlere hız kesmeden aynı şekilde devam ederiz.” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’deki terör örgütü PYD/PKK hedefleri topçu atışlarıyla vuruldu. Hatay’ın Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki sınır birliklerinden terör yuvalarına... Devamı..

Flaş! Artık Onlarda Polis Olabilecek

İlgili yönetmelikte yapılan değişiklikle Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) önlisans mezunlarının da başvurabilmesinin önü açıldı. POLİS OLMA YOLU AÇILDI “Polis Meslek Eğitim... Devamı..

İskenderun Belediyesi’nde %20…

İSKENDERUN BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ İskenderun Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 2 yılık toplu iş sözleşmesi törenle taraflar arasında imzalandı.... Devamı..

Erol Akın Tekrar Başkan

Başkan Yeniden Erol Akın oldu İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda gerçekleştirilen olağan kongrede mevcut başkan Erol Akın güven tazeledi. Yeniden oda başkanlığına... Devamı..

Uğur Fırat Güven Tazeledi

Uğur Fırat Yeniden Başkanlığa Seçildi İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Olağan Genel Kurulu Memo Restoran’da gerçekleşti. Uzun yıllardır İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler... Devamı..

Hüseyin Yayman’dan Hatay’a Müjde

HATAY’A KÜLTÜR VARLIKLAR KURULU MÜJDESİ HÜKÜMETİN HATAY İÇİN ATTIĞI BÜYÜK ADIM RESMİ GAZETEDE HATAY KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA BÖLGE KURULU KURULDU TARİH, KÜLTÜR... Devamı..

Nursel Kimyeci’nin Kitap Duyarlılığı

NURSEL KİMYECİ’DEN ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇ KÜTÜPHANE’YE DESTEK ZİYARETİ Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin eşi Nursel Kimyeci, Antakya Belediyesi Eğitim ve Okuma Salonu... Devamı..

HBB Zabıtasından Kontrol

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI GÖREVİNİN BAŞINDA Hatay halkının kent genelindeki işyerlerinden daha sağlıklı ve nitelikli hizmet alması için yoğun çaba harcayan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: