23 Temmuz 2018 Pazartesi
    Hava durumu güncelleniyor...
6 Ocak 10:56
Yorum Yok
380
Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Arsuz Belediyesi personellerine yönelik verilen taşeron düzenlenmesini içeren eğitim seminerinde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha açıklamada bulundu.

“Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun. Kimsenin endişesi olmasın”

Arsuz Belediyesi ve Çukurova Belediyeler Birliği işbirliği ile belediye personeline yönelik “696Sayılı KHK ve Taşeron Düzenlemes”; konulu eğitim semineri düzenlendi.
Arsuz Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve yaklaşık 150 personel katıldı. Çukurova Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları Müdürü ve Eğitim Uzmanı Ali Kaplan’ ın konuşmacı olduğu seminerde, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, hizmet alım sözleşmesi, sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınav, uygulamalı sınavda başarılı olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin yaşanacak süreç, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması, aranan şartlar vb. konularda personel bilgilendirilirken, seminer interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.
Personellerin eğitimlerine önem verdiklerini belirtilen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, verilen eğitim seminerinin de güncel ve oldukça önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun” ifadesine kullandı.

“Sezar’ın hakkını, Sezar’ a vermek gerekir”
Cümlesiyle söz konusu mevzuatı ilk günden bu yana zaten uyguladıklarının altını çizen Başkan Culha, belediye personellerine yönelik sürekliliğin kendisi içinde büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Culha yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geçmişte gerek belediyeler gerekse de diğer kurum, kuruluşlarda olsun işçiler 5 ay 29 gün çalıştırılır ve akabinde çıkartılır, haliyle bu durum her zaman bir mağduriyetlik yaratırdı. Bizim ilk göreve geldiğimiz zamanda halihazırdaki personellerimiz ve yeni göreve aldığımız personellerimiz şu anda hepsi görevlerinin başında devam ediyor. İlk gün nasılsa bugün de personellerimizin yanlarındayız. Taşeron, sözleşmeli, memur veya işçi, hiçbiri bizim üvey evladımız değil, hepsi bizim personelimizdir. Bütün arkadaşlarımız kendi alanlarında hizmetlerine, çalışmalarına devam edeceklerdir. Tabi bazı şeyler yasa ile belirleniyor fakat biz yasal çerçevede yapabileceğimiz en sıcak kucaklamayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın!
Başvuru süreci devam ediyor. İnşallah en kısa süre içerisinde kadrolaşma mevzuatı tamamlanmış olur ve bizde hep beraber baştan beri vermiş olduğumuz hizmetlere hız kesmeden aynı şekilde devam ederiz.” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İskenderun’da Bir Eve Ateş Açtı. Kıskıvrak Yakalandı!

İskenderun’da aracıyla seyir halindeyken bir kişinin evine tüfekle saldırı düzenlediği iddia edilen şahıs, polis tarafından yakalandı. Hatay’ın İskenderun ilçesinde aracıyla seyir halindeyken... Devamı..

KOM’ dan Başarılı Operasyon

İskenderun ilçesinde 5 farklı hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen ve gözaltına alınan 3 kişiden 1’i tutuklandı. İskenderun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize... Devamı..

İSTE Öğrencilerinden Gururlandıran Başarı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencilerinden oluşan takım, MARS Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) tarafından düzenlenen 15.inci... Devamı..

Güzelmansur’ dan 15 Temmuz Mesajı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’nci yıldönümü vesilesiyle yayımladığı mesaj: 2 yıl önce, demokrasimize ve milli iradeye... Devamı..

Gelişim Hastanesi Ailesine Yeni Katılım

İskenderun Gelişim Hastanesi doktor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. UZM. DR. ÇİĞDEM ZUHUR GELİŞİM AİLESİNE KATILDI Alanında adından sıkça söz ettiren Göğüs Hastalıkları... Devamı..

HBB’ den Su Topu Şampiyonluğu

Açıldığı günden bu yana geçen süre zarfında bölgesel, ulusal ve uluslararası birçok turnuvaya kapılarını açan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam... Devamı..

Vatanı için bayrağına sarılanların, canı pahasına hainlerin karşısında duran aziz milletimizin 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi’ nin 2. yıldönümü kutlu... Devamı..

İlçe Başkanı Bilgili’ den 15 Temmuz Açıklaması

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz 2016′ da yaşanan hain darbe girişimine dair yaptığı açıklamalar şu şekilde;... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: