26 Nisan 2018 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
6 Ocak 10:56
Yorum Yok
331
Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Arsuz Belediyesi personellerine yönelik verilen taşeron düzenlenmesini içeren eğitim seminerinde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha açıklamada bulundu.

“Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun. Kimsenin endişesi olmasın”

Arsuz Belediyesi ve Çukurova Belediyeler Birliği işbirliği ile belediye personeline yönelik “696Sayılı KHK ve Taşeron Düzenlemes”; konulu eğitim semineri düzenlendi.
Arsuz Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve yaklaşık 150 personel katıldı. Çukurova Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları Müdürü ve Eğitim Uzmanı Ali Kaplan’ ın konuşmacı olduğu seminerde, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, hizmet alım sözleşmesi, sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınav, uygulamalı sınavda başarılı olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin yaşanacak süreç, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması, aranan şartlar vb. konularda personel bilgilendirilirken, seminer interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.
Personellerin eğitimlerine önem verdiklerini belirtilen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, verilen eğitim seminerinin de güncel ve oldukça önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun” ifadesine kullandı.

“Sezar’ın hakkını, Sezar’ a vermek gerekir”
Cümlesiyle söz konusu mevzuatı ilk günden bu yana zaten uyguladıklarının altını çizen Başkan Culha, belediye personellerine yönelik sürekliliğin kendisi içinde büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Culha yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geçmişte gerek belediyeler gerekse de diğer kurum, kuruluşlarda olsun işçiler 5 ay 29 gün çalıştırılır ve akabinde çıkartılır, haliyle bu durum her zaman bir mağduriyetlik yaratırdı. Bizim ilk göreve geldiğimiz zamanda halihazırdaki personellerimiz ve yeni göreve aldığımız personellerimiz şu anda hepsi görevlerinin başında devam ediyor. İlk gün nasılsa bugün de personellerimizin yanlarındayız. Taşeron, sözleşmeli, memur veya işçi, hiçbiri bizim üvey evladımız değil, hepsi bizim personelimizdir. Bütün arkadaşlarımız kendi alanlarında hizmetlerine, çalışmalarına devam edeceklerdir. Tabi bazı şeyler yasa ile belirleniyor fakat biz yasal çerçevede yapabileceğimiz en sıcak kucaklamayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın!
Başvuru süreci devam ediyor. İnşallah en kısa süre içerisinde kadrolaşma mevzuatı tamamlanmış olur ve bizde hep beraber baştan beri vermiş olduğumuz hizmetlere hız kesmeden aynı şekilde devam ederiz.” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Kız Basketbol Takımından Culha’ ya Ziyaret

YILDIZ KIZ VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN CULHA’YA ZİYARET Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Hacıahmetli Muazzez- İsmail Çam Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımını... Devamı..

Çelik-İş’ te Bir Günlük Çocuk Başkan

Çelik-İş Sendikası, 1 günlüğüne işçi çocuklarına emanet! GENEL BAŞKAN DEĞİRMENCİ, ÇOCUK BAYRAMINDA KOLTUĞUNU İŞÇİ ÇOCUĞUNA BIRAKTI Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Çelik-İş Sendikasının Genel... Devamı..

İskenderunlular 23 Nisanı Meşalelerle Kutladı

İSKENDERUN HALKI 23 NİSAN’I FENER ALAYIYLA KUTLADI Hatay Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlediği ve geleneksel hale... Devamı..

Seyfi Dingil 23 Nisan Kutlamalarına Katıldı

BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL 23 NİSAN KUTLAMALARINA KATILDI 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İskenderun’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. İskenderun Belediye Başkanı... Devamı..

Yükseliş Koleji’nde 23 Nisan Kutlaması

İskenderun Özel Yükseliş Koleji 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük coşkuyla kutlandı. İskenderun’ da eğitim alanında başarılı çalışmalar yapan Yükseliş Koleji... Devamı..

Işık Şener’ den “Sen Aday Olma”

Suni kalabalık ve gazla… Cebindeki iki kuruşla… Sadece şansını demek için… Tarafını belli etmek için SEN ADAY OLMA FETÖ’ yle anılmışsan… Cemaate... Devamı..

HBB 2. Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen HBB 2. Kitap Fuarı 20 Nisan Cuma günü ziyaretçilerine kapılarını... Devamı..

Arsuz’a Altyapı Müjdesi

Altyapı Arsuz’a Hayırlı Olsun Arsuz’un kanayan yarası niteliğinde olan altyapı sorununun çözüme kavuştuğu müjdesini veren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Altyapı Arsuz’a... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: