21 Ekim 2018 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
6 Ocak 10:56
Yorum Yok
455
Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Culha: ” Kimsenin Endişesi Olmasın”

Arsuz Belediyesi personellerine yönelik verilen taşeron düzenlenmesini içeren eğitim seminerinde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha açıklamada bulundu.

“Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun. Kimsenin endişesi olmasın”

Arsuz Belediyesi ve Çukurova Belediyeler Birliği işbirliği ile belediye personeline yönelik “696Sayılı KHK ve Taşeron Düzenlemes”; konulu eğitim semineri düzenlendi.
Arsuz Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve yaklaşık 150 personel katıldı. Çukurova Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları Müdürü ve Eğitim Uzmanı Ali Kaplan’ ın konuşmacı olduğu seminerde, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, hizmet alım sözleşmesi, sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınav, uygulamalı sınavda başarılı olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin yaşanacak süreç, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması, aranan şartlar vb. konularda personel bilgilendirilirken, seminer interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.
Personellerin eğitimlerine önem verdiklerini belirtilen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, verilen eğitim seminerinin de güncel ve oldukça önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Taşeron kardeşlerimiz rahat olsun” ifadesine kullandı.

“Sezar’ın hakkını, Sezar’ a vermek gerekir”
Cümlesiyle söz konusu mevzuatı ilk günden bu yana zaten uyguladıklarının altını çizen Başkan Culha, belediye personellerine yönelik sürekliliğin kendisi içinde büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Culha yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geçmişte gerek belediyeler gerekse de diğer kurum, kuruluşlarda olsun işçiler 5 ay 29 gün çalıştırılır ve akabinde çıkartılır, haliyle bu durum her zaman bir mağduriyetlik yaratırdı. Bizim ilk göreve geldiğimiz zamanda halihazırdaki personellerimiz ve yeni göreve aldığımız personellerimiz şu anda hepsi görevlerinin başında devam ediyor. İlk gün nasılsa bugün de personellerimizin yanlarındayız. Taşeron, sözleşmeli, memur veya işçi, hiçbiri bizim üvey evladımız değil, hepsi bizim personelimizdir. Bütün arkadaşlarımız kendi alanlarında hizmetlerine, çalışmalarına devam edeceklerdir. Tabi bazı şeyler yasa ile belirleniyor fakat biz yasal çerçevede yapabileceğimiz en sıcak kucaklamayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın!
Başvuru süreci devam ediyor. İnşallah en kısa süre içerisinde kadrolaşma mevzuatı tamamlanmış olur ve bizde hep beraber baştan beri vermiş olduğumuz hizmetlere hız kesmeden aynı şekilde devam ederiz.” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

BU GEMİ İSKENDERUN’ A İNMESİN!

İzmir limanında günlerce bekletilen gemi İskenderun’ a geldi. İSKENDERUN AYAĞA KALKTI! İskenderun’ a gelen Angus dolu gemi üzerinde sır perdesi devam ediyor.... Devamı..

Muhtarlardan Seyfi Dingil’ e Plaket

MUHTARLARDAN BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E TEŞEKKÜR PLAKETİ İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde halk hizmet çalıştıklarını belirtti. Belediye... Devamı..

TOBB Başkanlığı Silifke’ de Buluştu

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Silifke’de Girişimciliği anlattı İTSO Heyeti Silifke’de düzenlenen Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayına katıldı. Silifke’de, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,... Devamı..

Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, muhtarlar günü dolayısıyla ziyarete gelen muhtarları makamında ağırladı. Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut... Devamı..

HBB’ den Şarbon Konferansı

‘ŞARBON HASTALIĞI’ KONFERANSI HBB EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Kent Konseyi işbirliği ile son günlerde... Devamı..

Öğrenciler’ den Seyfi Dingil’ e Sunum

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E SUNDU İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduklarını belirtti. İskenderun Doğru... Devamı..

Limak İskenderun Basketbol Galip

Limakport İskenderun sezona galibiyetle başladı. Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden İskenderun Engelliler Cumartesi günü kapalı spor salonunda oynanan müsabakada Ankara... Devamı..

İskenderun Galerisinde Sergi Açıldı

İSKENDERUN BELEDİYESİ SANAT GALERİSİNDE RESİM SERGİSİ AÇILDI İskenderun Belediyesi sanat galerisinde “lal renkler her dili konuşur ”adlı resim sergisi açıldı. Serginin açılışına... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: