Culha’dan İskenderun Esnafına Ziyaret

30 Mart seçimleriyle Yeni ilçe olan Arsuz Belediyesine başarılı bir seçim çalışması ile yüksek oranda oy alarak başarılı olan Nazım Culha yoğun iş temposundan bir nebze kurtularak İskenderun’ da esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde İskenderun Merkez Postane civarında esnaf ziyaretinde bulunan Culha gündemi değerlendirdi. Esnafa gelen müşterilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Culha özellikle Karaağaç mahallesinde oturan bir vatandaş memnuniyetini dile getirirken şunları söyledi. ” Size Karaağaç’tan %90 oranında oy çıktı. Biz size güveniyoruz, inanıyoruz. Oyumuzu da bizzat bunun için size verdik. Arsuz-Karaağaç ayrışmasından yana değiliz. Bize yeter ki hizmet gelsin, siz gelin yeter.” dedi.

Başkan Culha bu samimi açıklamalardan dolayı teşekkür ederken şunları söyledi. “Bizim Karaağaçlı bir çok sakinlerimizden sıkıntımız yok biz 85 Km’lik yeni oluşan Arsuz’ u bir görüyoruz. Orası burası diye ayırmayız zaten ayırmaya da hakkımız yok. Karaağaçlı da benim Arsuzlu’ da Madenli’ de. Seçim bittikten sonra bu yöremizden gelen şikayetlere anlam veremedik çünkü bu kararı alan hükümetti. Hükümet Hatay’ ı Büyükşehir yaptı ve Karaağaç’ı Arsuz’ a bağladı. Bu tepkiler doğru ama bana veya partimize karşı yapılması yanlıştı.” açıklamalarında bulundu.

Arsuz için Büyükşehir Gazetesine açıklamalarda bulunan Culha ” Arsuz Belediyesini devraldığımızda ciddi bir borç vardı ve hala bize dosya dosya geçmiş borçlar geliyor. Resmen enkaz bir şehiri aldık bunun farkındayız. En kısa zamanda toparlanıp gözle görülür yenilikler yapacağız Arsuz halkından biraz sabır istiyoruz. Öncelikle çok önemli 2-3 projemiz var ve bu projeleri hayata geçirmek Arsuz’ un ve Arsuzluların yaşam kalitesini yükseltmek için herşeyi yapacağız. Allah bana ömür verdikçe ve ben bu görevde oldukça önce halkımızın daha huzurlu yaşaması benim için en başta gelen husus olacaktır.” dedi.kml