25 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
11 Aralık 10:49
Yorum Yok
2513
Cumhurbaşkanı Torunu, İskenderun CHP Adayı!

Cumhurbaşkanı Torunu, İskenderun CHP Adayı!

Hatay Devleti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in torunu, sineyi millete dönen Milletvekili Murat Sökmenoğlu’nun yeğeni eğitimci, yazar Mehmet Mursaloğlu da CHP’den aday adaylık yarışına giriyor.

 

Eğitimci yazar kimliğiyle İskenderun’da sevilen sayılan Mehmet Mursaloğlu Halk Eğitim Müdürlüğü görevinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adaylığı yarışına dahil oldu.

 

Yerel seçimlerde sağ kesimden de oy alabileceği dikkate alınan Mehmet Mursaloğlu Cuma günü CHP İlçe binasında saat 15.00’de İskenderun Belediye Başkanlığı aday adaylığını resmen partililerin huzurunda kamuna açıklayacağı bildirildi.

 

        MURSALOĞLU KİMDİR?

24 Kasım 1960’da Antakya dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu yerde tamamladı. Liseden sonra İngiltere’de 2 yıl yabancı dil eğitimi aldı. Çukurova üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Antakya Özel Ata Lisesi’nde 5 yıl öğretmenlik yaptı.

 

İskenderun’da Şemsettin Mursaoğlu, İskenderun Özel ikem Lisesi, Anadolu Kız Meslek Lisesi’nde görev yaptı. Bugüne kadar 3 tanesi fotoğraf albümü ve ‘Hatay Tarihi ve Atatürk’ adlı kitabı olmak üzere toplamda 18 kitap yazdı.

 

Yaptığı başarılı çalışmalar ve ortaya koyduğu eserleriyle onlarca ödüle layık görülen, birçok yurt dışı ve yurt içi görevleri başarı ile sonuçlandıran Mursaloğlu, uzun bir süredir İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

 

Türkiye’ye ilhak olmadan önce kurulan Hatay Devletinin ilk ve tek Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in torunu  Eğitimci-yazar olan Mehmet Mursaloğlu’nun uzmanlık alanı; Atatürk ve Hatay Tarihi’dir.

 

mehmet-mursaloglu-iskenderun-chp-belediye

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: