Cumhurbaşkanı Torunu, İskenderun CHP Adayı!

Hatay Devleti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in torunu, sineyi millete dönen Milletvekili Murat Sökmenoğlu’nun yeğeni eğitimci, yazar Mehmet Mursaloğlu da CHP’den aday adaylık yarışına giriyor.

 

Eğitimci yazar kimliğiyle İskenderun’da sevilen sayılan Mehmet Mursaloğlu Halk Eğitim Müdürlüğü görevinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adaylığı yarışına dahil oldu.

 

Yerel seçimlerde sağ kesimden de oy alabileceği dikkate alınan Mehmet Mursaloğlu Cuma günü CHP İlçe binasında saat 15.00’de İskenderun Belediye Başkanlığı aday adaylığını resmen partililerin huzurunda kamuna açıklayacağı bildirildi.

 

        MURSALOĞLU KİMDİR?

24 Kasım 1960’da Antakya dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu yerde tamamladı. Liseden sonra İngiltere’de 2 yıl yabancı dil eğitimi aldı. Çukurova üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Antakya Özel Ata Lisesi’nde 5 yıl öğretmenlik yaptı.

 

İskenderun’da Şemsettin Mursaoğlu, İskenderun Özel ikem Lisesi, Anadolu Kız Meslek Lisesi’nde görev yaptı. Bugüne kadar 3 tanesi fotoğraf albümü ve ‘Hatay Tarihi ve Atatürk’ adlı kitabı olmak üzere toplamda 18 kitap yazdı.

 

Yaptığı başarılı çalışmalar ve ortaya koyduğu eserleriyle onlarca ödüle layık görülen, birçok yurt dışı ve yurt içi görevleri başarı ile sonuçlandıran Mursaloğlu, uzun bir süredir İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

 

Türkiye’ye ilhak olmadan önce kurulan Hatay Devletinin ilk ve tek Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in torunu  Eğitimci-yazar olan Mehmet Mursaloğlu’nun uzmanlık alanı; Atatürk ve Hatay Tarihi’dir.

 

mehmet-mursaloglu-iskenderun-chp-belediye