Defne Belediyesi’nden Müdahale

DEFNE BELEDİYESİ EKİPLERİ, ANINDA MÜDAHALE ETTİ

Defne Belediyesi, yaşanan yoğun yağışlardan ötürü oluşan mağduriyetleri gidermek için çalışmalarını gece gündüz sürdürdü.

Defne Belediyesi Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hafta sonu yaşanan yoğun yağışlardan ötürü hasar gören yollarda bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdiler. Sağanak yağmur süresince çalışmalarını sürdüren ekipler, tıkanan menfezlere anında müdahale ederek oluşabilecek su baskınlarının önüne geçtiler.

Alt yapı çalışmalarında ötürü kazılan yolların yağmur etkisiyle uğratacağı tahribat için tedbir alan ekipler, yollarda tesviye çalışması uygulayarak, açık kazı yerlerine uyarıcı levhalar yerleştirdiler. Ekipler, anayollarda tıkalı ızgara kapaklarını açarak, yağmur sularının tahliye edilmesini sağladılar. Sağanak yağıştan ötürü açılan kazı yerlerini dolduran ekipler, tahrip olan yolların bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyorlar.

DEFNE MAHALLE MUHTARLARINDAN BAŞKAN YAMAN’A TEŞEKKÜR

Aşağıokçular Mahalle Muhtarı Hüsamettin Uzun ve Harbiye Mahalle Muhtarı İbrahim Öztürk, Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman’a hassasiyeti ve çalışmalarından ötürü teşekkür ederek: “ Yaşadığımız yoğun yağış süresince Başkanımızla iletişim halindeydik. Gece boyu süren çalışmalar ile en az hasarla kurtulduğumuz ve yağış sonrasında yollarda meydana gelen tahribatların onarılıp mağduriyetlerimiz hızlıca giderildiği için çok mutluyuz.” sözlerine yer verdiler.