Defne’ den Nazım Hikmet Gecesi

BÜYÜK ÜSTAD NAZIM HİKMET, DEFNE’DE ANILACAK

Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilciliği; Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret, Defne Belediyesi Turunçlu Ana Hizmet Binası’nda, Edebiyatçılar Derneği İl Temsilcisi Nebih Nafile ile şairler ve yazarlar Ömer Bayraktar, Duran Yaşar, Süheyla Deniz Turunç ve Mahmut Çetin Zorba’nın katılımlarıyla gerçekleşti.

Defne Belediyesi’nin 3 Haziran’da tertiplenmesini planladığı “Nazım Hikmet’i Anma Gecesi” ile ilgili etkinliğin konuşulduğu ziyarette; Nazım Hikmet’in Bursa yıllarını gün yüzüne çıkartan ve üzerine kitap yazan Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürü Güney Özkılınç ve Bursalı yazar Şaban Akbaba’nın, yapılacak etkinliğe katılımlarına desteğinden ötürü Başkan Yaman’a teşekkür eden Nafile: “ Edebiyata olan ilgi ve sevgisi ile tanıdığımız Başkanımızın, bize her konuda, her daim gösterdiği özen ve desteğine müteşekkiriz.” sözlerine yer verdi.

Edebiyatçılar Derneği’nin ziyaretlerinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yaman; “Halkımızın; Edebiyata, şiire, Nazım’a olan sevgisi ile bu tür projelerdeki desteğimiz her zaman sürecektir. Edebiyatı sevmek, yaşamı, insanları, yaşadığın yeri sevmekle eşdeğerdir. Bu sebeple edebiyata gönül vermiş siz değerli şair ve yazarlarımızı ağırlamaktan ötürü mutluyuz.” dedi.