Defne İlçesi Atakta

DASYAD’dan Başkan Yaman’a ziyaret HEDEFİMİZ; TEMİZ VE YEŞİL DEFNE

Defne ilçesine bağlı Dursunlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DASYAD) yönetimi, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı ziyaret etti.

Defne Belediyesi tarafından Dursunlu Mahallesi’nde yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade eden Dursunlu Mahallesi Muhtarı Ali Tarsuslu ve DASYAD Başkanı Edip Nurlu ve yönetimi, yeni park alanları ile taziye salonu ilgili beklentilerini dile getirdi.

Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmanın demokrasiye olan katkılarına değinen Başkan Yaman, “Halkın dinamikleri olan sizlerle yol haritalarımızı belirlemek bizi mutlu ediyor. Yerleşim alanlarımıza gerekli hizmetleri elbirliği ile çözüme kavuşturacağız. Çocuklarımızın oyun alanlarını arttırma, temiz ve yeşil bir Defne idealimizi sizlerle gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.

DOĞALGAZ BİZİM DE GÜNDEMİMİZ

Dernek yöneticileri, Sümerler Mahallesi’ne kadar gelen doğalgaz şebekesinin Dursunlu Mahallesi’ne neden gelmediğini sordu.

Doğalgaz konusunu dönemin Bakanına ilettiği gibi yetkililerle de sürekli görüştüğünü ifade eden Başkan Yaman, “Biz Aşağı Dursunlu’ya doğalgaz verilmesini önerdik. EPDK’ya soracağız dediler. Daha sonra konut sahiplerinin %70’nin para yatırması halinde değerlendirileceğini öğrendik. Bunu uygun görmek mümkün değildi. Sizler kadar doğalgazın yaygınlaşmasını bizler de istiyoruz. İlimizde artan hava kirliliğinin önlenmesi yerel yönetimlerin en büyük dileği” diye konuştu.Defne’de yeşil alanlar bakımda

Defne Belediyesi, ilçe genelindeki park ve çocuk oyun alanlarındaki bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırdı.

Defne Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki çocuk oyun alanları ile parklarda temizlik başta olmak üzere, oturma bankları ve çöp kutuları yerleştirmeye başladı.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne’nin yeşili bol olmasına rağmen, kent içerisindeki park ve çocuk oyun alanlarını arttırmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Çocuklarımızın oyun alanlarını arttırmak, insanlarımızın temiz bir ortamda dinlenmesini sağlamak, onlara mutlu ve huzurlu bir gelecek hazırlamak temel görevimizdir. Duyarlı davranıp çalışmalarımıza katkı veren halkımıza teşekkür ederim” dedi.

Samankaya Mahallesi sakinleriyle görüşen Başkan Yaman:

KAYNAK VE ZAMAN İSRAFI BİZE GÖRE DEĞİL

Defne ilçesine bağlı Samankaya Mahallesi’ni ziyaret edip, mahalle sakinleriyle görüşen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, kalıcı çözümler için çalıştıklarını ifade ederek, “Kaynak ve zaman israfı bize göre değil. Yeterince ihmal edilmiş ilçemize, kalıcı ve uzun vadeli hizmet üretmek zorundayız” dedi.

Defne Belediyesi teknik kadrosu ile Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı ziyarette, cadde ve sokakların genişletilmesine yönelik istek ve beklentileri dinleyen Başkan Yaman, sorunların çözümü için teknik ekibe talimat verdi.

Özellikle ana yol üzerinde gerekli istinat duvarının yapılmasını isteyen Samankaya Muhtarı Mehmet Süner’i dinleyen Başkan Yaman, “Mahallemiz sakinlerinin hayatını tehlikeye atacak hiçbir soruna seyirci kalamayız. Bu konuda gerekli çalışmaları yakın bir zamanda başlatacağız. Yol ve sokak genişletilmesi için vatandaşlarımızın mülkiyetinde bulunan alanlardan feragat etmesi gerekir.  Vatandaşlarımız muvafakat vermez ise, yapmak istediklerimiz gecikir” dedi.

Mahalle sakinlerinin Şemmun Safa Türbesi ve Şeyh İbrahim Şema Türbesi ile ilgili beklentiler, mezarlık yolları ve taziye salonu ihtiyacına Başkan Yaman, öngörülen alanların tespit ve değerlendirme çalışmalarının sonuçlanması halinde, bu konuda ilgili kişilerle yapılacak görüşmelerin ardından söz konusu hizmet ve yatırımlara acilen başlanacağının sözünü verdi.

Başkan Yaman, “Yapacağımız taziye salonunu, çok amaçlı salon olarak düşünüyoruz.” dedi.

defnee