DİNBİRSEN İskenderun’da

İskenderun DİN BİR SEN Temsilciliği açıldı

Şube açılışına Ankara’dan Din Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Başkan Yardımcıları ile Hatay İl başkanı Yahya Atçı ve Reyhanlı İlçe Başkanı katıldılar. İskenderun İlçe yönetimine getirilen isimler ve görevleri şöyle; İlçe Başkanı Mustafa ENZİN, İlçe Sekreteri Hasan İNCİ, İlçe teşkilat ve Mali İşler Sekreteri Mehmet DOĞAN olarak görevlendirildiler. Genel Başkan Hatay ziyareti kapsamında uğradığı ilk yer olarak İskenderun ilçe Müftülüğü Makamını ziyaret ederek İskenderun ilçe müftü vekili sn.Mehmet Altunal ile görüştü ve Sendika adına hediye takdimi yapıldı.Ardından İskenderun ilçe müftülüğü toplantı salonunda İskenderun ilçesinde görev yapan tüm din gönüllüleri ile bir araya geldiler.Genel Başkan konuşmasında Din görevlilerine hitaben “Sendikacı, ahlak ve edep kavramlarını ruhunda taşıyan insan olmalıdır. İnsanlık haysiyetine yaraşır şekilde davranmalı ve adil olmalıdır. Başta kendi mesleki ve insani saygınlığını koruyabilmeli, şahsında üyelerinin mesleki ve insani saygınlığına gölge düşürmemelidir. Milli ve manevi değerlere bağlılığını sadece söylemleriyle değil, aynı zamanda davranışları ve yaşantısıyla gösterebilmelidir. Sendikacı, şahsiyetini, kişiliğini, karakterini ve saygınlığını makamından alan kişi olmamalıdır. İyi bir lider, dil, din, ırk, mezhep ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin her türlü ayrımcılığa karşı mücadele edebilmelidir. İnsanları ötekileştirici üslup ve davranışlardan kaçınmalı, sendikanın imkânlarını ahlaksızlığının ve edepsizliğinin arka bahçesi olarak kullanmamalıdır. Birlik beraberlik içinde olmak bir Müslüman için çok hem de çok önemlidir. Kimseyi ötekileştirmeden, o sendika bu sendika diye ayırmadan meselenin özüne inmek gerekli. Bizler için mesele üye toplama meselesi değil! Mesele Gönüllere girmek, mesele Ülkemizin yararına olan hayırlı işlere imza atıp, gelecek nesillerimize daha müreffeh yarınlar bırakmak, mesele olayı kişiselleştirmeden, sorunu insani çerçeveler içinde çözmek.
Bizler çıktığımız bu yolda bir söz verdik: ”Hiçbir şekilde hiçbir şartta kimseye bağlı olmadan bulunduğumuz Diyanet camiası içinde meslektaşlarımızın refahı için, yapabileceğimiz her şeyin en iyisini yapmaya gayret gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.
Peygamberimizin (s.a.v) bir hadisi ile ifadelerime devam edeyim: Bir iş yapmak istediğin zaman iyice düşün. Eğer sonu iyi ve faideli ise yap. Eğer sonu zararlı ve günah ise terk et.”. Emin olun ki yaptığınız işleri gözleriniz dolarak yapıyorsanız, o yol sizin için doğru yoldur.
Biz Diyanet Camiası içerinde faideli işler yapmaya ,diyanet personellerinin sorunları dinleyip gerekli yerler ile gerekli istişareleri yaparak hayırlı neticelere kavuşturmak için gece gündüz demeden hizmette yarışıyoruz.Bir yerde bir tek sendika olacağına dört tane sendika olsun ve her koldan personeller hizmet olarak faydalansın.Bir masayı bir kişinin kaldırması nerede dört kişinin kaldırması nerede…
Biz istiyoruz ki Müftüler ve idareciler tüm sendikalara eşit mesafede davransın. (a) sendikasından istifa etmek isteyen ve (b) sendikasına geçmek isteyen personel Müftüler tarafından makama çağrılıp neden ,niçin şeklinde istifa nedeni sorgulanmasın.Asıl sorgulamayı yapması gerekenler ise ,istifa edilen sendikanın Başkan ve yöneticileri kendi kendilerini sorgulasın .Hizmet veremedik sorun çözemedik üyemizle gereği gibi ilgilenemedik demeli sorunu kendi idare ve yöneticiliklerinde bulmalıdır.
Eğer benim bir yönetici arkadaşım bir din görevlisi arkadaşına farklı bir sendikanın üyesi olduğundan dolayı selam vermiyor,almıyorsa O yöneticimi derhal görevinden alırım.
Malumunuz ülkemiz hain bir darbe girişimi atlattı. Devletimizin bekası Milletimizin birlik ve beraberliğini sarsacak sinsi planlar yapıldı İçerde ve dışarda Türkiye Cumhuriyeti Devletini küçük ve güçsüz göstermek isteyen Fetö türü örgütler ve zihniyetler birilerinin elleri tarafından türetildi.Böyle sancılı ve sıkıntılı süreçler geçirirken bir ve beraber olmalıyız Ümmet bilinciyle hareket etmeliyiz Devletimizin ve Yöneticilerin yanında olmalı onlara sahip çıkmalıyız Allah Ordumuza yurdumuza devletimize milletimize ve idarecilerimize güç kuvvet versin.İslam ümmetinin son kalesi olan Türkiye’mizin lideri ve ümmetin umudu Cumhurbaşkanımızı Korusun
Sözlerime Son verirken bizleri sizlerle buluşturan Rabbime hamd ediyor ve bu güzel buluşmaya vesile olan Din Bir Sen Hatay İl Başkanlığına ve şahsında Yahya Atçılı Hocama İskenderun Din Bir Sen Temsilcisi Başkan Mustafa Enzin ve yönetimine , İskenderun İlçe Müftülüğünün kapılarını bizlere sonuna kadar açan İlçe Müftümüz Sn.Mehmet Taştan beyefendiye mükemmel misafirperverliği , ilgi alaka ve samimiyetiyle gönüllerimizde taht kuran İskenderun İlçe Müftü Vekili Vaiz Sn Mehmet Altunal Hocamıza ve salonda bizleri kendisine yaraşır ve yakışır bir şekilde nezaket ve hoş görü ile karşılayan ,beni sabırla dinleyen siz meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim, toplantımızın ve yapacağımız işlerini hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.” Dedi