Egemenlik Kupası Şampiyonu İKEM KOLEJİ

Özel İKEM Koleji Genç Bayan Basketbol Takımı, okullar arası yapılan Egemenlik Kupasında finale kadar nağmalup şampiyon oldu.

30 Mayıs Pazartesi günü İskenderun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün Kapalı Spor Salonunda saat 11.30’da Simya Koleji ile oynadığı final karşılaşmasını 69-34 gibi net bir skorla kazanarak bu sezon okullar arası müsabakalarda hiç maç kaybetmeden tüm kupaları alarak şampiyonluğunu tescilledi.

Özel İKEM Koleji Genç Erkek Basketbol Takımı yine okullar arası yapılan Egemenlik Kupasında İstiklal Makzume Anadolu Lisesi ile karşılaştığı müsabakayı 54-47 gibi bir skorla almayı başardı ve ilk 3’te yerini alarak kupanın sahibi oldu.

Sezonun son kupası olan Egemenlik Kupasını okulun müzesine kazandıran Beden Eğitimi Öğretmeni Antrenör Hamit DUMAN; “İKEM Koleji öğretmen ve antrenörleri olarak amacımız birçok branşta müsabakalara katılarak öğrencilerimizin sosyal yönünü güçlendirmek ve ne istediğini bilen özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir. Emeklerimizin karşılığını aldığımızı görmek bizler için en büyük mutluluk ve gurur kaynağı… Bu yolda desteklerini esirgemeyen başta kurucumuz Sn. Levent Hakkı YILMAZ’ a, okul müdürlerime, koordinatörlerime, öğretmenlerime ve tüm İKEM ailesine teşekkür ederim.” dedi.