18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ekim 02:14
Yorum Yok
633

Ekonomi Kurmayları Gaziantep’te

MÜSİAD, 82.Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısını Ekonomi Bakanlığı kurmayları ile gerçekleştirdi.
Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurtdışı temsilciliklerin bulunduğu 55 ülkeden MÜSİAD’lı işadamları ile Ekonomi Bakan yardımcısı ve kurmayları ’te iki gün süren toplantılarda bir araya gelerek, ekonomiyi masaya yatırdılar.
Toplantılarla alakalı olarak MÜSİAD  Şube Başkanı  şu açıklamalarda bulundu;
“Periyodik olarak 2 ayda bir değişik illerimizde gerçekleştirilen Genel idare kurulu (GİK) toplantılarımız kapsamında, 27-28 Eylül 2013 tarihinde ’te Ekonomi Bakanlığı kurmayları ile MÜSİAD’lı işadamlarının bir araya geldiği ve enine boyuna ekonomiyi konuştukları bir program tertiplenmiştir.  Şubesi olarak Yönetim Kurulu ve üyelerimizle beraber kalabalık bir heyetle katılım sağladığımız toplantılarda, ilimizin ve bölgemizin ekonomi bakanlığını ilgilendiren konularında hazırladığımız raporumuzu bakanlık kurmaylarına sunma fırsatı bulduk. Hazırladığımız raporda; İlimizin ekonomik rakamlarından, Küresel güçlerin bölgemize bakış açısına kadar birçok konuda görüşlerimizi ortaya koyduk. Güvenli ticaret ve tahsilat konusunun gelişmiş ülkeler dışındaki ülkelerle de yapılabilmesi için ne gibi yollar izlenmeli noktasında önerilerimiz oldu. Özellikle firmaların rekabet gücü sorunu, tahsilat, nakit akışı ve dolayısıyla finansman sorunlarına yönelik sorunlarının karşılığında çözümlerin çeşitlendirilmeleri gerekliliği üzerinde durduk. Bu toplantının ve sonuçlarının, daha öncekilerde olduğu gibi ülkemize ve bölgemize katkı sağlayacağını ümit ediyoruz, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: