26 Kasım 2020 Perşembe
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ekim 02:14
Yorum Yok
697

Ekonomi Kurmayları Gaziantep’te

MÜSİAD, 82.Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısını Ekonomi Bakanlığı kurmayları ile gerçekleştirdi.
Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurtdışı temsilciliklerin bulunduğu 55 ülkeden MÜSİAD’lı işadamları ile Ekonomi Bakan yardımcısı ve kurmayları ’te iki gün süren toplantılarda bir araya gelerek, ekonomiyi masaya yatırdılar.
Toplantılarla alakalı olarak MÜSİAD  Şube Başkanı  şu açıklamalarda bulundu;
“Periyodik olarak 2 ayda bir değişik illerimizde gerçekleştirilen Genel idare kurulu (GİK) toplantılarımız kapsamında, 27-28 Eylül 2013 tarihinde ’te Ekonomi Bakanlığı kurmayları ile MÜSİAD’lı işadamlarının bir araya geldiği ve enine boyuna ekonomiyi konuştukları bir program tertiplenmiştir.  Şubesi olarak Yönetim Kurulu ve üyelerimizle beraber kalabalık bir heyetle katılım sağladığımız toplantılarda, ilimizin ve bölgemizin ekonomi bakanlığını ilgilendiren konularında hazırladığımız raporumuzu bakanlık kurmaylarına sunma fırsatı bulduk. Hazırladığımız raporda; İlimizin ekonomik rakamlarından, Küresel güçlerin bölgemize bakış açısına kadar birçok konuda görüşlerimizi ortaya koyduk. Güvenli ticaret ve tahsilat konusunun gelişmiş ülkeler dışındaki ülkelerle de yapılabilmesi için ne gibi yollar izlenmeli noktasında önerilerimiz oldu. Özellikle firmaların rekabet gücü sorunu, tahsilat, nakit akışı ve dolayısıyla finansman sorunlarına yönelik sorunlarının karşılığında çözümlerin çeşitlendirilmeleri gerekliliği üzerinde durduk. Bu toplantının ve sonuçlarının, daha öncekilerde olduğu gibi ülkemize ve bölgemize katkı sağlayacağını ümit ediyoruz, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: