En Hayırlı Kan Bağışı

İskenderun Belediye başkanlığı ve İskenderun Kızılay iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası Kızılay’ın Sahildeki Kan alım noktasında düzenlenen törene Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Yükseliş Koleji sahibi Nuri Üysen ile kalabalık bağışçı topluluğu ilgi gösterdi.   

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kan ve kök hücre bağışının çok önemli bir ihtiyaç olduğunun altını çizerek “Özellikle bu kampanyamızı Emir Kaan Sevik kardeşimiz ve onun gibi ilik nakli ihtiyacı olanlar için düzenledik. Bu kampanyayla hem kan bağışı, hem de kök hücre ihtiyacı olan kardeşlerimize faydası olmasını özellikle istiyor ve diliyoruz. 22-25 Ocak tarihleri arasında devam edecek kampanyamıza tüm duyarlı kişileri kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

“KAN BAĞIŞI GELECEĞE BAĞIŞTIR”

İskenderun Belediye Başkanlığının yaptığı bir çalışma olduğunu belirten Kaymakam İskender Yönden de “Kendileri sosyal sorumluluk gereği, Emir ve Emir gibi olan ihtiyaç sahipleri için yapılan kan bağışı kampanyasına davet ettiler, biz de bütün ekip olarak buradayız. Garnizon komutanından, Emniyet müdürüne, Jandarmasına, milli eğitim, ilçe tarım müdürüne kadar, herkes kamu olarak buradayız. Burada yapacağınız kan bağışıyla, daha sonra kanın kendi içinde ayrışmasıyla beraber beyaz kandan kök hücreye ulaşıyorlar. Bütün masrafları devlet tarafından karşılanarak, kök hücreyi ihtiyaç sahiplerine, Emir’lere ulaştırma şansımız oluyor. Zor bir şey değil, sağlığınız için, sizler için gerekli ama Emir’ler için hayati…” şeklinde konuştu.

Emir Kaan Sevik’e umut olmak için düzenlenen bağış kampanyası Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’nın bağışıyla başladı. Çok sayıda duyarlı vatandaş da sırayla kök hücre için kan bağışında bulundu.