29 Şubat 2020 Cumartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
23 Ocak 22:46
Yorum Yok
306
En Hayırlı Kan Bağışı

En Hayırlı Kan Bağışı

İskenderun Belediye başkanlığı ve İskenderun Kızılay iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası Kızılay’ın Sahildeki Kan alım noktasında düzenlenen törene Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Yükseliş Koleji sahibi Nuri Üysen ile kalabalık bağışçı topluluğu ilgi gösterdi.   

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kan ve kök hücre bağışının çok önemli bir ihtiyaç olduğunun altını çizerek “Özellikle bu kampanyamızı Emir Kaan Sevik kardeşimiz ve onun gibi ilik nakli ihtiyacı olanlar için düzenledik. Bu kampanyayla hem kan bağışı, hem de kök hücre ihtiyacı olan kardeşlerimize faydası olmasını özellikle istiyor ve diliyoruz. 22-25 Ocak tarihleri arasında devam edecek kampanyamıza tüm duyarlı kişileri kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

“KAN BAĞIŞI GELECEĞE BAĞIŞTIR”

İskenderun Belediye Başkanlığının yaptığı bir çalışma olduğunu belirten Kaymakam İskender Yönden de “Kendileri sosyal sorumluluk gereği, Emir ve Emir gibi olan ihtiyaç sahipleri için yapılan kan bağışı kampanyasına davet ettiler, biz de bütün ekip olarak buradayız. Garnizon komutanından, Emniyet müdürüne, Jandarmasına, milli eğitim, ilçe tarım müdürüne kadar, herkes kamu olarak buradayız. Burada yapacağınız kan bağışıyla, daha sonra kanın kendi içinde ayrışmasıyla beraber beyaz kandan kök hücreye ulaşıyorlar. Bütün masrafları devlet tarafından karşılanarak, kök hücreyi ihtiyaç sahiplerine, Emir’lere ulaştırma şansımız oluyor. Zor bir şey değil, sağlığınız için, sizler için gerekli ama Emir’ler için hayati…” şeklinde konuştu.

Emir Kaan Sevik’e umut olmak için düzenlenen bağış kampanyası Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’nın bağışıyla başladı. Çok sayıda duyarlı vatandaş da sırayla kök hücre için kan bağışında bulundu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

TGK Genel Başkanı’ndan Savaş’ Ziyaret

TGK Genel Başkanı Kasım BAĞDU HBB Başkanı Lütfü SAVAŞ ile Görüştü Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım BAĞDU Hatay Büyük Şehir Belediye... Devamı..

İTSO ve Lise Ortaklığı Projesi

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiriliyor. İskenderun Mesleki... Devamı..

Başkan Tosyalı Çınarlı’da

BAŞKAN FATİH TOSYALI: ÇINARLI’YA ÇOK AMAÇLI SALON YAPILACAK -BAŞKAN FATİH TOSYALI’DAN ÇINARLI’YA ÇOK AMAÇLI SALON MÜJDESİ İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” İskenderun... Devamı..

Başkan Savaş’a Ödül

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz Turizm ve Kültür Derneğinin düzenlediği “2019 Yılının En”leri ödül törenine katıldı. Her yıl... Devamı..

Hatay Masa Tenisinde Başarı

Hatay Gençlik ve Spor masa tenisi antrenörü Özlem Sevinçli Şahin Hatay adına masa tenisi yarışmasında derece elde edildiğini açıkladı. Antrenör Şahin; “22-23... Devamı..

Trafik Üzerine İstişare Toplantısı

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ in Başkanlığı’ nda “Trafik Kural İhlali ve Kazaların Önlenmesi” temalı istişare toplantısı icra edildi. 21 Şubat 2020 Cuma... Devamı..

Tosyalı: Tesis Açılıyor

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: “1’NOLU SOSYAL TESİS YENİLENEN YÜZÜYLE KISA BİR SÜRE SONRA HİZMETE AÇILACAK” İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 1 No’... Devamı..

İTSO’da Kent Konseyi Çalışması

İskenderun Belediye Meclisi, Kent Konseyi kurulmasıyla ilgili çalışmalar kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Haber Tarihi:... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: