Ergündüz’ün Gündemi Sarsan Yazısı

Her dönem görmekte olduğumuz siyaset simsarları yeniden iş başına geçmeye başladı. Seçim zamanında hiç ortada görünmeyen, seçimin bitmesi ile ortaya çıkan bu gözü dönmüş yalakaları şimdilerde tekrar görmeye başladık. Yaptıkları bir şey de yok onu kes bunu kes, ülkeye vatana memlekete hizmet derdi yok ancak keseye, cebe hizmet. Bu siyaset simsarları şimdilerle ise hedeflerine belediyeyi almışlar. Ne yapsak ne etsek de sağı solu tokatlasak diye düşünüp duruyorlar.
Amaçları sadece kendi çıkarları ve menfaatlerini koruma altına almak isteyen bu siyaset simsarları aynı tezgâhları tek tek yeniden sahnelemeye başladı. Her göreve gelen belediye başkanına ve idareye yaklaşmak için türlü tezgah kuran bu ekipler kirli ağlarını örmeye başladıklarını büyük bir dikkatle izlemekteyiz.
Kirli emelleri için yalandan dolandan sahtekârlıktan kaçınmayan bu simsarlar ilk önce hedefe varmak için bir yol ararlar. Ardından sinsince yaklaştıkları başkana “sen artık belediye başkanı oldun geçmişi unut, biz sana yeteriz, kimseyle fazla görüşme, şunları boşver, bunlar sana zarara veriyor, şöyle yapalım böyle yapalım, bu fırsat ele geçmez, akıllı olmak gerek, sen şöylesin sen böylesin “gibi sözlerle yavaş yavaş hedefe doğru giderler. Her fırsatta başkanın etrafında ve çevresinde olmaya gayret eden bu siyaset simsarları aslında ne başkanı düşünür ne de memleketi tek gayeleri vardır iş takibi,yakalalık,ikiyüzlülük,düzenbazlık,sahtekarlık kısacası duygusal planları her zaman devreye sokarak kendi pis ve kirli emellerine ulaşmaktadır.
Bunları menfaat gurubunu başkanın etrafında belediye binasında içerisinde sıklıkla görebilir, takip edebilirsiniz. Özellikle başkana “bugün çok yakışıklısın, kravatın çok güzel, başkanım çok doğru söyledin, sen en iyisini bilirisin, millet senden çok memnun, iyiki varsın “şeklinde cümleler sarf ederek yeni bir planın arifesindeler. Başkana her anlamda zarar veren bu sinsi şeytanlar aslında memlekete de zarar veriyorlar. Başkanın kafasını bulandırarak hizmetlere odaklanmasını engelliyorlar. Aklında İskenderun’a ve halka hizmet etmekten başka bir şey olmayan Sayın başkanımızı her fırsatta bu şeytanlara karşı uyarmaya devam edeceğiz. İşin takipçisi olacağız. Çünkü başka İskenderun yok.
Artık bu siyaset simsarlarının oyunlarını bozma, gerçek yüzlerini deşifre etme vakti geldi.
Mehmet Ergündüz