Ergün Gözüküçük Ak Parti Aday adaylığını duyurdu.

Uzun yıllar PTT şube müdürlüğü görevini başarıyla yürüten daha sonra İskenderun Belediyesi Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Ergün Gözüküçük 24 Haziranda yapılacak erken seçimde Ak Partiden milletvekiline Aday Adaylık başvurusunu yaptığını dile getirdi.

Ergün Gözüküçük; “ Erken seçim kararı ile bizde bir karar almak durumunda kaldık. Bu tabi benim fikrimden ziyade kamuoyu ve tabanımızdan çok ciddi bir baskı vardı bende bu baskıya kayıtsız asla kalamazdım. Bende tabanımızın kararına tabi ki de sessiz kalamazdım, bu nedenle bu yola çıkmış bulunuyorum” dedi.

Devletini, memleketini bayrağını seven bir insan olduğunu, bugüne kadar tüm görevlerini hizmet aşkı ile sürdürdüğünü dile getiren Gözüküçük; “ Bundan sonrada Rabbim nasip ederse memleketimizin ve ülkemizin mutluluğu için bu yola çıktım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giderek bu ülkeye hizmet etme şerefine ulaşırsak halkımızda mutlu olur. Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında hizmet etmek beni de fazlasıyla memnun eder “diye konuştu.

Ergün Gözüküçük kimdir?

01/04/1963 İskenderun doğumlu olup 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden mezun oldu ve 2012 yılında eğitime devam ederek Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi . 1993 yılında memuriyet hayatına başlayan Gözüküçük İskenderun Merkez PTT şef olarak çalıştı. 2002- 2014 yıllarına kadar yine merkez PTT müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2014 yerel seçimlerinden sonra İskenderun Belediye Başkan yardımcılığı görevine atandı . 2017 ye kadar bu görevi icra eden Ergün Gözüküçük 24 Haziran 2018 de yapılacak seçimlerde Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ergün Gözüküçük orta derece İngilizce biliyor.