28 Kasım 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
9 Aralık 17:57
Yorum Yok
730
“Eşitsizliğe, Adaletsizliğe, Sömürüye..”

“Eşitsizliğe, Adaletsizliğe, Sömürüye..”

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Civelek mesajında görüşlerini şöyle dile getirdi:

“10 Aralık 1948 de Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde yer alan ilkeler insana yakışan onurlu ve insanca bir yaşamın vazgeçilmez ilkeleridir.

Bu bildirge yüzyıllardır eşitsizliğe, adaletsizliğe, sömürüye, ırk ve cinsiyet ayrımcılığına, her türlü şiddet ve savaşlara karşı yürütülen kararlı mücadele tarihinin bir belgesidir.

Bu onurlu ve soylu mücadele tarihinin kritiği evrensel bir doğruyu bütün açıklığıyla ortaya çıkarmıştır. Başkasının haklarını gasp eden, başkasının özgürlüğünü engelleyen kendisi de özgür olamaz. Hakların ve özgürlüklerin insan için önemi, değeri ve evrenselliği bu doğrudan kaynaklanmaktadır.

İnsan hakları bildirgesinde yer alan 30 madde esasen, insanı ve insana yakışan onurlu yaşamı tarif etmektedir.

Bugün insan hakları ve özgürlükler konusunda ulaştığımız düzey bildirgenin yayınlandığı 65 yıl öncesinden çok daha ileridedir. Dünya insan hakları gününde beklentimiz insanlığın bu yükselişini kendisine yakışan bir düzeyde sürdürmesidir. Bu da ancak bugüne kadar olduğu gibi bizim kararlı mücadelemizle mümkün olacaktır.”

 

yusuf-civelek

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: