23 Eylül 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
9 Aralık 17:57
Yorum Yok
669
“Eşitsizliğe, Adaletsizliğe, Sömürüye..”

“Eşitsizliğe, Adaletsizliğe, Sömürüye..”

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Civelek mesajında görüşlerini şöyle dile getirdi:

“10 Aralık 1948 de Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde yer alan ilkeler insana yakışan onurlu ve insanca bir yaşamın vazgeçilmez ilkeleridir.

Bu bildirge yüzyıllardır eşitsizliğe, adaletsizliğe, sömürüye, ırk ve cinsiyet ayrımcılığına, her türlü şiddet ve savaşlara karşı yürütülen kararlı mücadele tarihinin bir belgesidir.

Bu onurlu ve soylu mücadele tarihinin kritiği evrensel bir doğruyu bütün açıklığıyla ortaya çıkarmıştır. Başkasının haklarını gasp eden, başkasının özgürlüğünü engelleyen kendisi de özgür olamaz. Hakların ve özgürlüklerin insan için önemi, değeri ve evrenselliği bu doğrudan kaynaklanmaktadır.

İnsan hakları bildirgesinde yer alan 30 madde esasen, insanı ve insana yakışan onurlu yaşamı tarif etmektedir.

Bugün insan hakları ve özgürlükler konusunda ulaştığımız düzey bildirgenin yayınlandığı 65 yıl öncesinden çok daha ileridedir. Dünya insan hakları gününde beklentimiz insanlığın bu yükselişini kendisine yakışan bir düzeyde sürdürmesidir. Bu da ancak bugüne kadar olduğu gibi bizim kararlı mücadelemizle mümkün olacaktır.”

 

yusuf-civelek

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: