FETÖ İmamlarından Skandal PKK Fetvası

Paralel abilerin, “Devlet PKK’yla mücadele ediyor, artık geri adım atalım” diyen örgüt üyelerini, “Önemli olan vatanın bütünlüğü değil” diyerek ikna ettikleri ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen “Paralel yapı zorla himmet adı altında para topluyor” ihbarı üzerine Mali Suçlar Ekonomi bürosu çalışma başlattı.

Bilgiler doğrultusunda İş Dünyası Gelişim Derneği’nin (İŞGED) himmet çalışması yaptığı ortaya çıktı. Operasyonda biri himmet imamı 7 kişi gözaltına alındı. Örgütün elemanlarından F.E’yi takibe alan polis, F.E’nin himmet paralarını sahte bir kimlik numarasıyla havale ettiğini ortaya çıkardı.
BBG EVİ GİBİ İZLİYORLAR

Bir öğrenci evine de baskın düzenleyen polis Tacikistanlı bir öğrenciyle birlikte 3 kişiyi gözaltına aldı. Öğrencilerin ev içindeki hareketlerinin kamerayla kontrol edildiği ortaya çıktı.
ÖRGÜT DİLİYLE MESAJ

Gözaltına alınan kişilerin konuşmalarını araştıran polis, mesajlarda Türkiye’den terörağzıyla T.C ile bahsedildiğini ve “Ne PKK’nın küfrü, ne İŞİD’in zülmü ne T.C’nin hükmünü kabul etmek zorundayız” yazıldığını gördü. Bilgiler arasında örgüte Zaman gazetesi aboneliği için çalışın talimatı da yer aldı. Emniyetteki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 7 kişiden Ramazan B. Mustafa Ö ve Fikret E. tutuklanırken 3 kişi de serbest kaldı.
İmamların üyelerine şu mesajları attığı belirlendi: PKK’ya olan kininiz sizi laik ve demokratik sistemin müdafisi yapmasın. Devletin bölünmez bütünlüğü için değil, dinin bölünmez bütünlüğü için çalışın.
Kaynak: Akşam