Fikret Orman açtı ağzını yumdu gözünü!

İşte Fikret Orman’ın açıklamaları:

-FUTBOL ŞANSI GÜLEN KAZANDI-

“2 önemli maçı kaybettik, inanılmaz derecede üzgünüz. Bugün yapacağım açıklamaları Fenerbahçe maçı ile ilgili hiç bir alakası yok. Bu maç oynanmıştır ve Beşiktaş şanssız bir şekilde gol yemiştir. Demba Ba ve Olcay atsa maçı kazanabilirdik. Bu bir maçtır. 90+1 de futbol şansı gülen kazandı. Bizim de takım bazında hatalarımız vardır. Rakibimizi düşük göstermek gibi bir niyetimiz yoktur” dedi.

-DENİZ ÇOBAN “KIRMIZI KART” DİYOR, AYDINUS “SEN İŞİNE BAK” DİYOR-

“Hakem tam anlamıyla maçı yönetmek için değil de, maçı idare etmek için geldi. Bütün kararları günü kurtarmak için aldı. 29 Numaralı oyuncu formasını gözünün önünde formayı çıkarıyor. Görmeme gibi bir durum da yok. Oyuncu dışarı çıkıyor ve teknik heyetin müdahalesi ile oyuncu formayı giyip, içeri giriyor. Bunların hepsi birer hakem hatasıdır. Kural da bunlar yazıyor. Oyuncu hakemin izni olmadan sahadan çıkamaz. Yine hakemin izni olmadan içeri giremez diyor, giriyor. Orada 20 numaralı oyuncu hiçbir spor ahlakına uymayacak şekilde, hiç bir camiaya yakışmayacak şekilde büyük bir camianın hocasına, gözlemcilerin gözü önünde benim hocama küfür ediyor. Geçen sezon ilk yarıda K.Erciyesspor maçında bizim oyuncumuzun ağzından çıkan bir ifadeden kırmızı görmüştü ve Fenerbahçe maçında oynamamıştı. Şimdi bakıyoruz 20 defa hakaret ediliyor. 4. Hakem Deniz Çoban “hocam küfür var, kırmızı var” diyor ve Aydınus ona “sen işine bak” diyor. Bilic de küfür ettiyse ikisini de atsaydı.”

-AHLAKSIZLIK-

“Bizim lehimize olan kararları bile kamuoyuna getirebiliyoruz. Benim takım kaptanım Tolga olaya müdahale etmek için gidiyor ve ona sarı kart gösteriliyor. Yönetmelik açık; “kaleci kaptan olmadığı sürece ceza sahasını terk ettiği takdirde sarı kart yer” diyor. Rakip takım kalecisi kavga etmeye geliyor ve ona kart çıkmıyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle hakemlik olamaz. Biz maçı kaybettik. Maç artık geçti. Fakat bu hakemle alakalı, maç duruyordu demiş. Galatasaray maçında kuralı uygulatıyor. Bu maçta neden kuralı uygulatmıyor? Oraya kendi hesabını yapmaya gelmiştir. Buradan MHK’ya de söylüyorum. Yusuf Namoğlu’nun bu hakemi cezasız bırakmaması lazım. Biz onun cezasını verecek kişiler değiliz. Bunlar hepsi kamuoyunda olan şeyler. Biz gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz. Taraftarlarımızdan bu konu ile alakalı tenkit görüyoruz. Bir takımın kaptanı geliyor ve rakip takım hocasına küfür ediyor. Fenerbahçe taraftarı başlarına böyle bir şey gelse ne hissederler? Bu ahlaksızlıktır. Taraftar, küfür ediyor diye 200.000 TL ceza geliyor. Sahada oynayan oyuncunun küfür etmesi cezasız kalmamalı. Emre’nin kaptanlığını yaptığı yere oyuncularımızı da göndermeyelim düşüncesi geldi ama Milli konularda Milli takımımızın arkasında olmalıyız dedik”

-MHK VE PFDK, GERİĞİNİ YERİNE GETİRMELİ-

“Herkes geçici. Camialar arasında ahlak devam etmeli. Biz oyuncularımızı bu konularda uyarıyoruz. Hem hakem ile alakalı hem de oyuncu ile alakalı hem MHK’nin hem de PFDK’nın gereğini yerine getirmek istiyoruz” dedi.

-BİZ BU TAKIMLA ŞAMPİYON OLACAĞIZ-

“Beşiktaş, ligde ikinci sırada yer alıyor. Biz bu çocuklarla hep beraber buraya geldik. Biz şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Herkesten fazla biz üzüldük. Bugün bu konuşmayı yapıyorum. Pazar ve Pazartesi sinirlerimiz yerinde değildi. Biz bu takımla şampiyon olacağız. Buna inanıyoruz. Önümüzde 9 hafta 27 puan var. Bu köprünün altından çok su akacaktır. Süleyman Seba’nın bir sözü var. ‘Taputumu taşısın 4 tane inanmış adam’ diye. Bizler buna inandık. Bizde taraftarlarımız ile yeni stadımıza şampiyhon bir şekilde döneceğimize inanıyoruz.”

-KİMSE BİZE KÜFÜR EDEMEZ-

“Bugün BJK TV’den koridorlardaki görüntüler yayınlanacak. Bunu herkes görsün. Fakat Milli olmuş, kaptanlık yapmış biri o ağırlıkta hareket etmemeli. Bu arkadaşların hepsi Milli Takım’da buluşuyor. Küfür, kıyamet nedir? Spor ve insan ahlakına sığmıyor. Bilic, bir sporcu olduğu için onu orada bırakmaya çalışıyor. Bu onun şahsından çok Beşiktaş camiasına zarar vermiştir. Kimse bize küfür edemez. İnşallah açıklamalarım anlaşılmıştır. Çok mücadele ederek geliyoruz.”

-ESKİ NUMARAMI KAPATIYORUM-

“20 Senedir aynı numarayı kullanıyorum. Bu numaram taraftarların da ellerinde var. Yeni arkadaşlarımız bizim gibi değiller. Maç oynanıyor, taktik yorumları ile muhattap oluyorum. Bugün itibari ile eski numaramı kapatıyorum. “