Flaş.. Bankadan Para Çekerken Yakalandı!

Telefon ile masum insanları kandırmaya çalışıldığı iddia edilen M.O adlı dolandırıcı Hatay’ da yakayı ele verdi.

Kendisini polis olarak tanıttığı iki kişiyi kandıran şüpheli M.O., Hatay’da bankaya para çekmeye giderken yakalandı.

Kendisini polis olarak tanıttığı iki kişiyi, “Terör örgütünün ele geçirdiği hesabınız başınıza bela olabilir, paralarınızı kurtarmak için hesabınızı vereceğim hesaba aktarın” diyen şüpheli M.O. (28), Hatay’da bankaya para çekmeye giderken yakalandı.

Kayseri merkez Melikgazi ilçesinde oturan M.K. (42) telefonla kendisini arayan dolandırıcının ağına düştü. Şüpheli M.O., kendisini polis olarak tanıtarak M.K.’ye ait hesabın terör örgütünün eline geçtiğini ve parayı kurtarmak için paranın verdiği başka hesaba aktarması gerektiğini söyledi. Buna inanan M.K. de hesabındaki 30 bin lirayı dolandırıcının hesabına aktardı.

Yine Bitlis’in Mutki ilçesinde yaşayan K.M. (40) de aynı yöntemle telefon dolandırıcısına 4 bin lirasını kaptırdı.

Dolandırıldıklarını anlayan iki kişi şikayetçi oldu. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü polisleri, şüpheli M.O.’nun Hatay’da olduğunu tespit etti. Hatay polisiyle koordineli yapılan operasyonda M.O., bankaya para çekmeye gittiği sırada yakalandı. Kayseri’ye gönderilen şüpheli, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.